Jak funguje mobilní servis TeslySvět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
54 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:37
Počet zobrazení:3 590

Jednou z výhod elektromobilů obecně je jednoduchý motor, což má za následkem snazší údržbu a méně časté návštěvy servisu. Tesla navíc velkou část méně náročných oprav a dalších servisních úkonů dokáže vyřešit pomocí tzv. mobilního servisu. Ten je u zákazníků velmi oblíbený, protože je vskutku bezbolestný. Funguje totiž tak, že technik za vámi přijede až domů nebo do práce a na počkání provede potřebnou opravu. Technici při výjezdech využívají mimo jiné také speciálně upravené automobily Tesla Model S a X.

Nutno však dodat, že mobilní servis není k dispozici ve všech regionech a Tesla měla především v minulosti problémy s nedostatečnou kapacitou a rychlostí servisních středisek.

Přepis titulků

Jednou z výhod elektromobilů, jako je třeba Tesla Model S, je méně pohyblivých částí, což znamená méně údržby a méně servisů. Nějaká údržba je však stále potřeba. Pokud tedy potřebujete rotaci pneumatik nebo výměnu filtrů, stačí zavolat mobilní servis Tesly pomocí aplikace v telefonu. Pojďme se projet. Dneska řídím starší Model S, který nyní slouží jako servisní vozidlo. Pomáhá tak svým novějším bratříčkům s problémy.

Tesla tvrdí, že zvolila Model S, protože má spoustu místa na nářadí vzadu a přední kufr. Pokud slyšíte nějaké rachocení, je to všechno to nářadí vzadu. Používání elektromobilu navíc lépe pasuje ke značce. Tesla plánuje v budoucnu upravit také větší Model X pro servisní účely. Momentálně Tesla pro větší úkony používá dodávky od Fordu, ale tím se moc nechlubí. Naše první zastávka obnáší rutinní rotaci pneumatik. Mezitím se tedy podíváme na upravený zadní kufr, kde pracovník skladuje nářadí a díly pro servisní úkony.

Zadní sedadla byla odstraněna a nahrazena mříží a systémem šuplíků. Technici tak mají k dispozici všechny možné nástroje a také potřebné náhradní díly. Technici před výjezdem vědí, které úkony budou provádět, a tak si předpřipraví potřebné díly, například tenhle airbag, který dneska namontují do auta. Ta mříž slouží k tomu, aby v případě nehody poletující nářadí nezranilo řidiče.

Je to dobře vymyšlené a chtěl bych to mít i ve svém autě. Jedeme dál a mezitím si řekneme, jak zákazníci kontaktují servis Tesly. Buď otevřete mobilní aplikaci Tesly a zvolíte požadovaný typ služby a oni vám buď pošlou technika, nebo se můžete sami stavit v servisu. Nebo pokud auto samo detekuje závažnější poruchu pomocí svých mnoha senzorů, kontaktuje Teslu automaticky a podá informace o problému. Následně se vám Tesla ozve ohledně návštěvy servisu. Už jsme skoro v cíli, tak se podíváme, jaký servisní úkon nás čeká teď.

Mobilní servis za vámi přijede kamkoli, což v prvním případě bylo doma, ale tentokrát jsme u někoho v práci. Takto je možné provádět i složitější úkony, jako je například výměna vadného airbagu. Tesla tvrdí, že 30 % výměn svolaných airbagů Takata provedl mobilní servis. Druhé auto je jako nové, tak hurá na třetí a poslední zastávku. Ne všechny úkony jsou opravy nebo údržba, někdy se provádějí estetické úpravy vozu. Třeba přidání karbonového spoileru na tento Model 3 Performance.

Hezky to doplňuje vzhled vozu. Třetí auto je hotové, můžeme zpátky na základnu. Dneska šlo všechno hladce, ale nás zajímají vaše zkušenosti se servisy, a to především u elektromobilů. Napište nám do komentářů. Překlad: Petr Melechin www.elonx.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zajímalo by mě jak tam vyrotoval ty pneumatiky, na ruce?

00

Odpovědět

Hezký reklamní video.....příště přeložte reklamu na vložky to bude užitečnější než tyhle bláboly

41

Odpovědět

Reklamu na vložky asi překládat nebudeme, ale rozhodně vítáme tipy na zajímavá videa, která by si zasloužila překlad.

21

Odpovědět

otázka na teba, je to reklama na samotnú Teslu či je to reklama na YT kanál Roadshow ktorý robí reklamu na Teslu ?
Som z toho totiž jeleň.

12

Odpovědět

Nedá se poslouchat, jak šišlá.

11

Odpovědět

The video you shared is very helpful to me, I like the posts from you. shell shockers

02

Odpovědět

scr00chy je b******t a Muskova šlapka

811

Odpovědět

Uprimne... Muskova slapka se podle me bude mit o dost lepe jak prumerny obcan :D

31

Odpovědět

+kocour OggyAle jenom do té doby než se to provalí.

56

Odpovědět

Ale on to robi rad :)

21