Stojí Tesla Cybertruck za to?Svět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
57 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:161
Počet zobrazení:6 324
Tesla rozšířila své portfolio o nový model – Tesla Cybertruck. Takový pick-up ale opravdu nikdo nečekal a internet zaplavila vlna velmi kreativních memů. V dnešním videu se tedy podíváme na to, jak probíhalo samotné odhalení a že ne vždy se vše podaří. Pro více informací o Cybertrucku navštivte článek na ElonX.

Přepis titulků

Pick-upy jsou velmi užitečná auta. Uvezou stejný počet lidí jako auto, ale uvezou a utáhnou mnohem větší náklad Osobně je používám posledních 10 let, mám Toyotu Tacoma z roku 2018. Ale to se dnes možná změní. Jsem v ústředí Tesly v Kalifornii, protože tu dnes uvádí na trh nový pick-up, kterému Elon říká Cybertruck, a pokud zvěsti nelžou, tak možná předčí úplně všechno. Jsem docela nadšený.

Je načase zjistit, o co vlastně jde. Pojďme na to. Dvě věci se nedají popřít. Zaprvé, majitelé pick-upů svá auta milují. A zadruhé si většina lidí, včetně majitelů pick-upů, myslí, že elektromobily jsou jen jakási golfová vozítka. Aby si Tesla získala srdce miliónů majitelů pick-upů na fosilní paliva, musí nový Cybertruck Tesly přijít s něčím skvělým. Elon Musk, generální ředitel Tesly, po příchodu vysvětlil, že pick-upy posledních 100 let vypadají stejně. Nic se vlastně nezměnilo.

A má pravdu. Stejně jako kůň a bryčka vládli do příchodu benzínových aut, byla benzínová vozidla také nějakou dobu na vrcholu, a proto je čas pro novou éru vozidel. A na scénu přijíždí Cybertruck. Rozhodně něco, co ještě nikdo neviděl. Elon prohlásil, že vypadá jako obrněný transportér, a nebyl daleko od pravdy. Ne... Ani za nic. Co to... Cože?

To není možné. To není možné. Co to je? Co to je? To si dělá srandu, že jo? To snad ne. Tak jo, kde je Neo? Žijeme v Matrixu. Staromódní retro styl mě na chvíli rozhodil, ale jednoduchý minimalismus nerezové oceli si mě rychle získal. Jako někdo, kdo rád staví věci v garáži, jsem docela rád, že to vlastně tak vypadá.

Reflexní panely z oceli nejsou nabarvené. V budoucnu se to může změnit, ale mně se ten holý kovový design líbí. Jsem si jistý, že vzhled auta budí velké rozpory. Dejte mi vědět, co si o tomhle vzhledu myslíte. A nedržte se při zemi. Elon pokračoval vysvětlením, že design pick-upu tvoří exoskelet – namísto rámové konstrukce jako u běžného pick-upu. Což je zajímavé, je vyrobený ze zastudena válcované oceli. Kov použitý při výrobě Cybertrucku je stejná slitina jako u rakety Starship.

Proběhl také docela brutální test výdrže pick-upu a ten jsem si docela užil. Poslechněte si zvuk dveří, když do nich Franz, hlavní designér, třískne kladivem. Dokonce tvrdili, že robustní panely z válcované oceli zadrží i výstřel. Což je zajímavé. Normálně by auto mělo v přední části deformační zónu pro ochranu chodců. Nejsem si jistý, zda ty panely zajišťují i toto. To se časem ukáže. Skleněná okna Elon označil za transparentní kov, o kterém bych rád zjistil víc.

Test odolnosti transparentního kovu se moc nevydařil, protože sklo je sklo a sklo se dá rozbít. No... to bylo možná moc tvrdě. Po prezentaci jsem mluvil se zaměstnancem, který řekl, že před akcí do skla bez problému házeli různé předměty. Takže se možná okno poškodilo. Víte, jak se může rozbít mobil, když spadne z 30 cm? Je to kvůli malé prasklině nebo vadě, která existovala už před pádem.

Prostor pro zlepšení. Pick-up má automatické vzduchové adaptivní odpružení, což umožní zvýšení výšky v terénu nebo snížení na dálnici. Světlá výška je 40 cm, tedy největší hodnota na trhu. Je pro představu – světlá výška mé Toyoty Tacomy je 24 cm. Nechal jsem si přidat i dodatečný zdvih, abych se dostal na 33 cm. Takže 40 cm světlé výšky přímo z výroby je opravdu něco. Pick-upy jsou užitková auta, důležité jsou tak parametry.

I tady Cybertruck předčí mou Tacomu dvojnásobně. Tažná kapacita je 6,4 t, zatímco moje Tacoma zvládne jen 3,1 t. Elektrický pick-up má i dvojnásobné zrychlení z nuly na sto za 2,9 vteřiny. Moje Tacoma zrychlí z nuly na sto za 6,8 vteřin. Má rychlost sportovního auta a tělo tanku. Samozřejmě jde o plně elektrické vozidlo, na jehož korbě jsou zásuvky pro nářadí, funkci generátoru nebo nabíjení dalších elektromobilů. Třeba novou elektrickou čtyřkolku nebo jiné Tesly či elektromobily.

Elon také naznačil, že vzduchové odpružení může být připojeno na vzduchové přístroje. Existují tři verze pick-upu. Svou Tacomu jsem porovnával s tou nejdražší a nejlepší verzí, která stojí 69 000 dolarů a bude k mání v roce 2022. Existuje však i levnější verze, která stojí 39 000 dolarů a má v podstatě stejné parametry, dojezd i zrychlení jako moje současná Tacoma. Ta bude k dostání v roce 2021. Ceny jsou srovnatelné s cenami ostatních pick-upů.

Elektromobily jsou však levnější v dlouhodobém horizontu. Elektřina je levnější než benzín nebo nafta. Bez nutnosti měnit olej a s nulovými emisemi má celkově nižší náklady na provoz. S délkou užívání se cena jen zlepšuje. Maximální verze Cybertrucku za 69 000 dolarů má dojezd 800 km, což předčí jakýkoliv oznámený elektromobil na trhu. V tomhle výtvoru jsem se i svezl. Pick-up je minimalistický, což se mi líbí. Než jsem si v roce 2018 koupil Tacomu, jezdil jsem ve dvacetileté Tacomě z roku 1998.

Svůj účel plnila. Užitečnost auta je pro mě důležitější než jeho vzhled. Pick-up je nástroj. Cybertruck je trochu větší než moje Toyota Tacoma. V kombinaci se světlou výškou 40 cm byl ten rozdíl opravdu cítit. Mezi dvěma předními sedadly je vyklápěcí držák na nápoje. Může se také zdvihnout, aby vepředu vznikla lavice. V porovnání s Modelem 3 má také uprostřed velkou obrazovku.

Reflexní panely z nerezové oceli na bocích jsou docela ikonické. Pick-up opravdu nevypadá jako nic, co momentálně jezdí na silnicích. Vydáváme se do nové éry technologie. Model T byl před 100 lety prvním benzínovým pick-upem a fosilní paliva ušla kus cesty, než dosáhla dnešního stavu. Cybertruck začíná novou éru elektrických pick-upů. Bude zábavné sledovat, kde až elektromobily skončí. Tady vidíte zadek auta s pruhem LED světel.

LED světla jsou i uvnitř. LED světla jsou i nahoře a neodráží se na kapotě, což je fakt super. Doslova i obrazně jsme průkopníky něčeho nového. Cybertruck jsem si objednal. Místo ve frontě stálo 100 dolarů a záloha je vratná. Takže jsem si říkal, že získám náskok, než se budu muset v roce 2022 rozhodnout. Dojezd 800 km je opravdu lákavý. Během jízdy jsem měl pocit, že jsem v prototypu, ne v autě. Je to možná tím, že na trh půjde až za pár let a do té doby se ještě může hodně stát.

Rivian by měl uvést pick-up v roce 2020 a Ford a GM už také oznámili elektrické pick-upy. Pamatujte si, že nejlepší pro vaše peníze a životní prostředí je používat současné auto, dokud funguje. Spravit ho a dále ho používat. Pokud ale nastal čas na novou výbavu, elektromobil je možná volba. Blíží se nová doba a myslím, že vypadá dost dobře.

Klidně mě označte v memech na Twitteru nebo Instagramu a dejte vědět, co si o pick-upu myslíte. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten buzer-ant xardas mi maže furt příspěvky, Pičmondovi tady nechá červenou karkůlku a mě smaže konstruktivní kritiku. Prostě b***k.

115

Odpovědět

Konstruktivní? Sprosté slovo už ve jméně, příspěvky plné hejtů a nadávek (tento je zářným příkladem). Radši budu "b***k" než Jarinin ;-)

81

Odpovědět

Karkulka byla na vyžádání. O tvoje komentáře ale nikdo nežádal.

70

Odpovědět

Super auto, to aby si každý zemědělec nechal natáhnout VN na nabíjení...
Kdyby se to mělo masově(myslím teď elektro auta celkově) rozšířit tak to hned skolabuje na několika aspektech:

Postavit pár jaderných elektráren aby byly vůbec z čeho nabíjet.

Když jsme u toho nabijení, postavit po celé síti čerpacích stanic VN, protože benzínky teďka určitě nemají soustavu dimenzovánou na výkon pro nabíjení desitek aut( dejme tomu že jedna nabíječka má výkon 22 kW, a zároveň nabijí 10 aut)
S tím souvisí zvětšení benzínek, protože jak by to vypadalo: když člověk tankuje a je za 2 minuty s placením pryč.
Nabíjet auto elektřinou, budmě optimisté - 20minut.. Jaké kolony by se asi na těch benzínkách tvořili.
Další věc je nabíjení na sídlištích...
A to že lithia a kobaltu není zrovna taky nejvíc....
A výroba a samotná recyklace baterii bude taky super ekologická.

Lidi si tu hrají na to jak je ekologické jezdit na elektřinu ale až tak růžové to není....
Hybrid nějaký význam má ale čistě elektrická auta jsou krok vedle(jo někdo může napsat, že se baterky zlepšují apod. ale zatím je vůbec nemá smysl dávat do aut, natož pickupu...)
Kdyby se radši řešili opravdové znečišťovatele jako například obrovské nákladní lodě,které kdyby jeli na jádro tak pro planetu udělají 100x víc...

1115

Odpovědět

by ma zaujímalo o čo si sa opieral pri písaní tohto komentára.

Postavit pár jaderných elektráren aby byly vůbec z čeho nabíjet. - stačí nárast o 30% produkcie elektrickej energie aby sa uživili EV za predpokladu žeby sme ICE nahradili v plnej miere . Každopádne nikdy sa nestane že tu budeme mať za deň absolútne nahradenú dopravu EV a kolaps siete. Predpokladá sa že do roku 2030 bude nárast produkcie elektrickej energie o 20% z obnovitelných zdrojov, za 11 rokov určite nebude na cestách 100% EV vozidiel, takže si myslím že sme viac než v suchu aj tu v ČR.
Když jsme u toho nabijení: idea EV je nenabíjať EV len výhradne na rýchlonabíjačkách na benzínkach ak sa nejedná o dlhé trasy, ale všade kde elektrika je a všade kde autá parkujú. Skvelá idea je modernizácia verejného osvetlenia ktorá bude disponovať nabíjačkou, v UK, FR už fungujúci projekt vo fáze testovania (3,7kw), inštalácia je jednoduchá a lacná. V našich končinách fungujú parkoviská pri obchodoch, OC, KFC, McDonald atď atď...
Teraz máme v ČR 4 autá na 1 nabíjačku a nevidím fronty ľudí na nabíjačky, na soc. sieťach som videl pár prípadov kedy sa čakalo, ale zase, bola to len nevedomosť niektorých ktorý tlačili posledné % len aby mali nabito doplna kedy rapídne padá výkon nabíjania kvoli životnosti batérie. Čo je zvlášť neefektívne čo sa týka v pomere nabitia/času, najlepšie je nabíjať od 10 do 85 max 90% v nutných prípadoch.
Čo sa týka lithia a kobaltu, sorry ale batérie máš všade a už sa roky používajú a pomer týchto kovov sa rapídne znižuje a kobaltu by sa mali batérie do pár rokov úplne zbaviť. Plus do toho započítaj vývoj suchých batérií ;-) na vývoj nesmieš zabúdať, ak sa pozeráš na problém z dlhodobého hľadiska.
K výrobe a recyklácií ... k tomuto flamu sa už vyjadrovať nebudem, naštuduj si niečo relevantné. Hlavne ber do úvahy že batéria, ak sa s ňou dobre zaobchádza vydrží i 800 000km pri kapacite 80%.
Teraz v Berlíne oslávila ďalšia Tesla s 1mil. km. A batéria ? Výmena po cca 450tis. km v rámci záruky v rámci odjazdených km, batéria ale stále držala skoro ako nová. Pán najazdil 14000km mesačne a to jazdil na prvom výrobnom modele modelu P85.
btw k ťažbe líthia - Lithium produced for Tesla’s batteries is less polluting than 31 cups of coffee.
Spomeň si na to keď si budeš dávať rannú kávu :)

Len pre upresnenie informácií.
Pekný deň.

1315

Odpovědět

+Richmond153Jasně chlape. A teď prosím tu o Červené Karkulce.

96

Odpovědět

+ZpátečníkKľudne, ak ťa to zaujíma.

Žilo jednou jedno děvčátko a to dostalo od babičky k narozeninám dárek – červenou čepičku. Rádo ji nosilo, a proto jí říkali Červená karkulka. Babička bydlela za lesem a Karkulka ji často navštěvovala. Jednoho dne měla i babička narozeniny a maminka k ní Karkulku poslala s košíčkem plným dárků. Děvčátko muselo projít hlubokým lesem a proto jí maminka přikazovala: „Jdi rovnou k babičce, Karkulko, a nikde se nezdržuj a nescházej z cesty. Mohlo by se ti něco zlého přihodit.“

Karkulka to slíbila, ale na svůj slib brzy zapomněla. Jakmile uviděla rozkvetlé lesní květy, začala je pro babičku sbírat do kytičky. V hlubokém lese žil také zlý vlk. Karkulku zahlédl a začal ji zpoza stromů sledovat. Po chvíli jí nadběhl, vynořil se před ní a ptal se:“Kam jdeš, Karkulko?“
„K babičce,“ odpověděla Karkulka. „Nesu jí k narozeninám košíček plný dárků. Bydlí v chaloupce za tímhle lesem.“
Vlk to uslyšel a pelášil k babiččině chaloupce, aby tam byl dřív než Karkulka. Zaklepal na dveře.
„Kdo to klepe?“ ptala se babička. „To jsem já, Karkulka. Jdu ti popřát hezké narozeniny a nesu dárky,“ odpověděl jí vlk tenkým hláskem. Babička si myslela, že je to opravdu Karkulka. Pustila vlka do chaloupky a ten ji spolkl. Potom si nasadil na čumák brýle, vlezl do postele a přikryl se.

Karkulka zatím doběhla k babiččině chaloupce a celá natěšená, že jí udělá dárečky radost, zaklepala na dveře. Vešla dovnitř, podívala se na vlka ležícího v posteli a podivila se:
„Babičko, ty máš ale velké uši.“
„To abych tě lépe slyšela,“ řekl vlk.
„Ty máš ale velké oči, babičko,“ podivila se zase Karkulka a vlk odpověděl: „To abych tě lépe viděla.“
„Ty máš ale velkou pusu, babičko,“ podivila se Karkulka a vlk zařval:
„To abych tě mohl lépe sníst!“ Pak otevřel svoji tlamu a Karkulku spolkl taky. A jak měl plné břicho, svalil se zpátky do postele a tvrdě usnul.

Brzy šel kolem hajný, který při svých pochůzkách lesem vždy babičku navštívil. Z chaloupky však uslyšel hlasité chrápání. Nakoukl dovnitř oknem a v babiččině posteli vidí ležet vlka s obrovským břichem! To on asi snědl babičku! Vešel tedy dovnitř a tesákem vlkovi břicho rozřízl. Jak se podivil, když z něho s babičkou vyskočila i Karkulka. Obě byly živé a zdravé.
Všichni začali nosit kamení a sypat je vlkovi do břicha. To pak zašili. Když se vlk probudil, uháněl pryč do svého lesa. Bylo mu ale těžko a měl žízeň. Nejblíž byla babiččina studna, když se však nad vodu nakláněl, těžké břicho ho stáhlo dolů a již ho nikdo nikdy neviděl.

1810

Odpovědět

+Richmond153:D Děkuju ;-)

43

Odpovědět

+Richmond153I see, ty musíš být troll. Tak to nebudu ztrácet čas mlácením hlavou do klávesnice...

02

Odpovědět

Všechno je to teoreticky moc hezké, ale fakt je to jen teorie a to nejspíš ještě na úrovni sci-fi. I kdyby se to masově rozšířilo, tak to nebude hned a už vůbec ne u nás, ani za 20 let to tady nebude standard vlastnit čistokrevný elektromobil a ty problémy které píšeš tím pádem ještě dost dlouho nenastanou, proč by se měly stavět nabíječky po ceslé síti čs, když by to tam jen stálo a nikdo by to nepoužíval? Během několika dalších let tady bude těch stanic cca tisíc, což pro množství elektromobilů tady, nebo pro úchyly, kteří s dnešním elektromobilem jedou na dovolenou skrz celou evropu, bude bohatě stačit.
Ty si opravdu myslíš, že průměrný sídlišťák tady brzo bude mít elektromobil? Možná pokud se bavíme o bytech pro multimilionáře v centru velkoměsta, ale takové byty nebudou mít s přístupem k nabíječce problém, až bude poptávka, tak bude rozhodně i nabídka, to se neboj že by si developeři nechali ujít peníze kvůli tomu, že jejich projekt nemá nabíječky.
To samé firmy. Až budou majitelé a manažeři velkých firem (tedy vrstva, která u nás bude mít elektromobily nejspíš jako první) hromadně jezdit v elektromobilech, tak tak jim připraví nabíječky i bez nějakých směrnic, o to se neboj, ale proč by to hromadně stavěli teď, když to není potřeba (+už bude povinnost je stavět jako další EU výmysl)?
Za další nabíječky nemají jenom negativa, víš k čemu slouží přečerpávací elektrárny? Nebo co stavěla Tesla nedávno v Austrálii? Každá taková nabíječka (zejmána teda ty firemní a veřejné) můžou i přispívat k zajištění stability sítě, hodit se to bude hlavně němcům když tolik tlačí obnovitelné zdroje, ale i u nás se to používá.

92

Odpovědět

Sorry, jsem jinak velký fanoušek Muska a jeho projektů, ale tentokrát, snad poprvé, musím reagovat takhle:
https://cdn.motor1.com/images/mgl/91Le1/s3/these-are-some-of-the-best-memes-about-the-tesla-cybertruck-official-unveil.jpg

411

Odpovědět

Hele promiň, ale to je asi nejmíň vtipnej mem, co jsem na Cybertruck viděl...:D

191

Odpovědět

+sverdysmoj obľúbený, cyberchicken :D

t.ly/G81nB

27

Odpovědět


Odpovědět

+sverdysJá jsem míval vždycky zvláštní smysl pro humor :-(

10

Odpovědět

Laguje niekomu tiež tak strašne toto video ?

11

Odpovědět

Za mě super, milion asi na auto nenajdu radeji do přeji dětem, ale libi se mi konečně udělal někdo něco jiného než je běžné. Ne všem se bude libit ale to přece nemusí, myslím že kupců si najde hodně. No skoda taky kazdy rok ukazuje projekt vision jak se futuristický a na konec to musí ocesat a vznikne octavka fabka atd... Takze kastla tvarem zůstane ale materiál bude jiny kvůli deformacnim zonam atd jinak to v eu jezdit nemůže jen jako obrněný transporter pak i interiér volant nudku jine a ti co remcaj a uráží jsou zas ti pomatenci co se prevteli vzdy v odborníky tady jsou to technici a auto designéři u tv hokejový a fotbalový rozhodčí v restauraci sefkucharove atd prostě ti co vi vzdy vse nejlíp a neumi nic... vsak si to nekupujte nikdo vám to nenutí. Kupte si octavku, ojety bawo nebo zrezivelou audinu z bazaru... Ja mu fandím a z prvních tesel si taky všichni dělali srandu a dnes "kazdej" by chtel....

66

Odpovědět

deformačná zóna je práve celý exoskeleton auta, preto som zvedavý na crash testy ako to bude fungovať ale logicky by auto malo pohltiť energiu celou plochou karosérie čo hovorí o vysokej bezpečnosti. čo sa týka materiálu nieje problém si myslím, je to len 3mm 301ocel, nič obrnené, len 38x pevnejší materiál karosérie a práve absencia ocele by mala za následok nízkej bezpečnosti, hlinník ako skeleton by sa pokrčil ako plechovka :). Podobne máš karosériu z karbónu a taktiež nieje s ňou problém jazdiť na cestách.

48

Odpovědět

+Richmond153To se nedá nekomentovat :D Jsi si jistý, že víš, co znamená slovo deformační?? Ono u normálního auta je skoro celý povrch ze všech stran deformační zonou, díky tomu, že není tak pevný jak surová ocel a při nárazu se postupně (nečekaně) deformuje a tím snižuje zrychlení co na řidiče (či ostatní) působí. Prostě potřebuješ co největší část poměrně lehce stlačitelnou. Díky té pevnosti se dá s jistou nadsázkou říct, že na deformační zóny bude cybertruck podstatě 38x horší, než normální auta. A 38 ku 1 je k**va velký poměr, rozhodně to není jen ,,jen,, :D Jen tak pro představu postav vedle sebe 100 letého dědu a pak 38x mladšího člověka, dítě kterému je 2,6 roku...

11

Odpovědět

+pav1zamestnanec ktorý chýba v automotive a predovšetkým v Tesle, zrejme vysoko platený inžinieri spravili vo výpočtoch a simulaciach chybu a vyrábajú rekordmana v najhorších crash testoch a pokazia meno Tesly ako najbezpečnejších áut na svete, že ? Ale k veci ... houby, povrch, povrch tvorí tenký plech ktorý neabsorbuje prakticky žiadnu energiu preto sa riešia zóny vo vnútry karosérie deformačnými časťami ako je napríklad oblasť okolo motoru v ICE, stĺpik medzi prednými a zadnými sedadlami alebo oblasť okolo zadného kufru, podprahy a tak podobne a celé to tvorý "celok" ktorý pohltí energiu... exoskeleton z jedného kusu má práve za úlohu pohltiť energiu po celej ploche auta ktorá je niekoľko násobne vačšia než plocha v klasických deformačných zónach, totiž vačšia plocha, viac absorpcie. Samozrejme, nedá sa použiť hlinník namiesto ocele, tam by tvrdosť zase hrala proti absorpcí keďže hlinník nemá takú absorpčnú schopnosť a s ľahkousťou sa skrivý.
Ale sprav si pokus s prázdnou plechovkou v ktorej máš diery o veľkosti mincí "klasické auto a jeho skelet" a celou prázdnou plechovkou "cybertruck", taký primitívny príklad ale postačí k pochopeniu. A teraz na obe hoď závažie o hmotnosti 1kg z 1 metra. plechovka s dierami zrejme sa ti celá skrčí, pohltila energiu to áno ale rozhodne nie celú pretože zrejme z plechovky bude placka, teraz si zober druhú ktorá nemá v sebe diery, plechovka sa skrčí ale nie až tak extrémne, totiž pohltila tú istú energiu ale na vačšej ploche a za menšej deformácie. :)
Aj z tohto vychádzam že exoskelet z celého jedného celistvého kusu je lepšie riešenie, ale bohvie, možno ty máš pravdu a Tesla sa mýli, čo ale silno pochybujem ...

12

Odpovědět

Docela jsem změnil názor. To auto se mi vzhledově nelíbilo, ale říkal jem si, že aspoň je to krok dopředu v tom, že je na elektřinu. Teď už emi ale začíná líbit, je to hodně kontroverzní vzhled, ale přicházím mu na chuť.

92

Odpovědět

Skvěle ukončená kariéra jednoho hňupa a podvodníka. Toto auto je poslední hřebíček do rakve Tesly. Měl bych se divit proč má tady to neauto takový úspěch, ale nedivím se jelikož vím, že většina zdejších uživatelů je buzer-antů a idiotů. A s tím se také nedá nic dělat. Příroda si poradí sama.

630

Odpovědět

"Poslední hřebíček do rakve" a hned další věta "tady to neauto má takový úspěch".

Hmm ty máš dobrou schýzu ;)

83

Odpovědět

Mně se to auto strašně líbí...:D Vypadá jak z filmu Blade Runner nebo Demolition man...:)
Akorát si myslím, že u nás Cybertruck (všimli jste si, že ten nápis z prezentace vypadá přesně jako Cyberpunk?) neprojde bezpečností právě kvůli těm ostrým hranám (ochrana chodců atd.).

131

Odpovědět

Podle toho co jsem četl, by tohle ještě neměla být finální sériová verze. Třeba se rysy ještě trochu změní. Ale také to byla první věc, která mě trkla. Jsem na to zvědav, jestli to takhle bude někde moci projít.

31

Odpovědět

Všimol som si po prezentácií Cybetrucku pár áut na cestách, ostré hrany majú i Mazdy na maske nad logom kde sa stretáva kapota povedal by som že uhol je dokonca ostrejší než uhol Cybertrucku, tá hrana prečnieva dopredu ako nos orla a čo také Lamborghini ktoré je celé hranaté ? Taktiež som videl podobné názory i absenciu zrkadiel, no jazdí nám po cestách E-tron s kamerami či nové Audi s pásovým svetlom vzadu, taktiež to bola namietka ľudí že také zadné brzdové svetlá autá nemožu mať a na cestách máme nové luxusné Audi. Nepoznám zákony homologace ako drtivá vačšina internetu. A tak len ma zaujíma ako to že iné koncerny si pohodovo jazdia na cestách i napriek tomu že internetový znalci tvrdia že nesmú ?
Aj keby to bol problém, určite by bolo viac verzií ako pre US trh a EU trh, tak isto ako modely S 3 X sú prisposobené na rozne trhy.

48

Odpovědět

ano

04

Odpovědět

ne

22