Temné bratrstvoSvět TES

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:350
Počet zobrazení:8 479

Dnes máte možnost vidět asi nejvíce očekávaný díl o Temném bratrstvu, záhadném cechu nájemných vrahů. Možná jste se k nim v Oblivionu nebo Skyrimu připojili, možná se jedná i o jedny z nejlepších úkolů ve hře, ale pozadí tohoto bratrstva je mnohem temnější, než se ze hry může zdát. Navíc se dozvíte, kdo je ten záhadný Sithis, kterého Temné bratrstvo uctívá. Tímto dílem končí část o obecných informacích o světě a jeho organizacích. Následující díly se zaměřují na jednotlivé rasy, ať už hratelné nebo vymřelé.

Přepis titulků

Tamriel, v jazyce Altmerů Krása úsvitu, v dračím jazyce Taazokaan, je kontinent, na kterém se odehrávají všechny hry The Elder Scrolls. Je domovem mnoha rozličných ras a ještě více konfliktů. Na Tamrielu se odehrálo mnoho dobrodružství. Život v Tamrielu jste si už sami zkusili, ale co takhle si říct víc o jeho příběhu? Abyste se dostali k srdci příběhu, tak se musíte vrátit na počátek.

Kapitola 4 Temné bratrstvo Jaká je barva noci? Sanguine, bratře. Vítej doma. Bratře, abys co nejlépe pochopil historii tohoto starodávného řádu, musíš pochopit, jak tento kult vrahů vznikl. Temné bratrstvo spojuje vraždy a obchod už po staletí.

Přináší smrt i těm nejmocnějším císařům. Ale příběh jejich zrodu začíná už mnohem dříve. Popravdě, k pochopení příběhu se musíte vrátit ještě před počátek. Před dobu, kdy lidé a merové začali na Tamrielu prolévat svou krev, před dobu, kdy Daedry vyvolaly chaos, před dobu, kdy Aedry pomáhaly se stvořením světa. V době před časem a prostorem tu byla Nicota.

Zjednodušeně řečeno, Nicota je vesmírný svět prázdnoty. Toto je sféra Sithise. V Temném bratrstvu věří, že Sithis a Nicota existovali před vším ostatním. Ptáš se, kdo je Sithis? Někdo ho nazývá Otcem děsu. Byla to jeho strašlivá láska, která kdysi dávno zrodila Temné bratrstvo. Mějte na paměti, že Sithis není Aedra ani Daedra. Podle některých knih je Sithis starší než obě skupiny.

Proto Temné bratrstvo uctívá Sithise jako jediného boha. Toho, který existoval před všemi ostatními. Byla to jeho chaotická podstata, která způsobila reakci vedoucí ke vzniku Aeder i Daeder. Aedry později vytvořily Mundus i Tamriel. Ano, Sithis byl jiskrou, která zažehla stvoření. Temné bratrstvo Sithise často vyobrazuje jako kostlivce, kvůli jeho spojení se smrtí.

Ale někteří říkají, že je stejně beztvarý, jako sama Nicota. Sithis je považován za ztělesnění všeho zlého, ale zároveň prý není vůbec ničím. Nicota. Sithis se usmiřuje skrz smrt a další druhy utrpení a svárů. Přeci jen umožnil naši existenci. A co jiného je existence, když ne proudem utrpení? Každodenní snaha o přežití.

Temné bratrstvo ho nazývá Otcem, ačkoliv takového otce by chtěl málokdo. I přesto Bratrstvo Sithise ctí a podle nich měl stvořit tento kult vrahů skrz svého proroka, Matku noci. Matka noci je bezbožná matrona Temného bratrstva. Vede naše kroky, stejně jako Otec děsu Sithis kdysi vedl její. Podle legendy Temného bratrstva Sithis navštívil temnou elfku v její ložnici a zplodil s ní pět dětí.

Uplynuly dva roky, děti zestárly, a jedné noci žena v hlavě uslyšela Sithisův hlas. Přál si opět se shledat se svými dětmi, ale k tomu potřeboval její pomoc. Té osudové noci zavraždila své děti a odeslala jejich duše do Nicoty. Přímo k jejich otci.

Když vesničané zjistili, co temná elfka udělala, tak se za ženou vydali. Takové jednání bylo neodpustitelné. Během noční odplaty se na ni vrhli, zabili ji a spálili dům, kde se ta ohavnost stala. A to byl konec příběhu. Nebo si to aspoň každý myslel. Asi o 30 let později uslyšel jeden muž ve své hlavě zvláštní uklidňující hlas, stejně jako to tehdy tvrdila temná elfka.

Hlas se představil jako Matka noci. A muže oslovovala jako Naslouchajícího. Byl prvním z mnoha. Drahá Matko, drahá Matko, pošli mi své dítě, hříchy nehodných musí být posvěceny krví a strachem. Den co den lidé po celém Císařství vzývají Matku noci a díky moci Sithise, Matka noci vyslyší jejich žádost o vraždu.

Matka noci mluví jen k jednomu členovi Temného bratrstva. Naslouchajícímu Černé ruky. A když naše paní promluví, následuje smrt. Naslouchající je tou nejvyšší pozicí, které vrah v Temném bratrstvu může dosáhnout. Naslouchající je jediný člen, který může slyšet hlas Matky noci, která mluví za Sithise.

Být vybrán jako Naslouchající je tedy velká čest. Mimo naslouchání Matce noci, vede Naslouchající Černou ruku. Černá ruka vede Temné bratrstvo. Tvoří ji jeden Naslouchající a čtyři Mluvčí. Čtyři prsty a jeden palec, pokud chcete. Na rozdíl od menších organizací, jako je Morag Tong, jsou vrazi Temného bratrstva zdánlivě v jeden moment všude.

To je připisováno Mluvčím Černé ruky. Každý Mluvčí vede svoji vlastní Svatyni Temného bratrstva. Svatyně jsou úkryty Temného bratrstva rozmístěné různě po Tamrielu. Zde členové cechu odpočívají mezi svými úkoly. Během pobytu ve Svatyni se členové trénují v plížení a vraždách. Často se i vzájemně učí techniky zabíjení. A protože ji vede Mluvčí, který přímo komunikuje s Naslouchajícím, potažmo se Sithisem, jde také o místo, kde členové získávají kontrakty na vraždy.

Jakmile je člověk označen Temným bratrstvem, tak se nemá kde schovat. Temné bratrstvo bude vysílat vrahy, dokud nebude kontrakt splněn a duše oběti nebude za křiku odeslána do Nicoty. A tak se dostáváme k jádru Temného bratrstva.

K vrahům a hrdlořezům. I přesto, že Temné bratrstvo funguje spíše jako kult, než jako cech, tak členové na nízkých pozicích musí dodržovat přísná pravidla. Tato pravidla vytvořila sama Matka noci, aby ochránila své děti. Pět přikázání. Pět přikázání zní následovně. První přikázání.

Nikdy nehanob Matku noci. Jinak na sebe přivoláš hněv Sithise. Druhé přikázání. Nikdy nezraď Temné bratrstvo nebo jeho tajemství. Jinak na sebe přivoláš hněv Sithise. Třetí přikázání. Nikdy neodmítni nebo neuposlechni rozkaz od svého nadřízeného.

Jinak na sebe přivoláš hněv Sithise. Čtvrté přikázání. Nikdy nekraď majetek Temného bratra nebo Temné sestry. Jinak na sebe přivoláš hněv Sithise. Páté přikázání. Nikdy nezabij Temného bratra nebo Temnou sestru. Jinak na sebe přivoláš hněv Sithise. Pracujíce ve stínech už po staletí, Temné bratrstvo je teď připravené ukázat Tamrielu, jak daleko Černá ruka dosáhne.

Ve třetí éře roku 41 byl následovník Tibera Septima, Pelagius První, zavražděn, když se modlil k Akatoshovi v Chrámu Vyvoleného. Temné bratrstvo tam zanechalo své poznávací znamení a toho dne se celý Tamriel naučil bát toho údajně nejmocnějšího cechu, který kdy kráčel po Mundusu. Zabíjet může každý, ale zabít Císaře, kterého posvětil sám Akatosh, to byla práce bohů.

Po zavraždění Pelagiuse Prvního vliv Temného bratrstva dramaticky vzrostl, především v provinciích High Rock a Hammerfell, kde je měli skrýš snad v každém městě i vesnici. Díky rozsévání strachu se Nicota plnila bezpočtem duší, které Temné bratrstvo za 400 let sprovodilo ze světa.

Problémy se však vynořily zevnitř této stínové organizace, když upíří člen jménem Greywyn začal tvrdit, že slyší hlas Sithise. Greywyn započal proti Temnému bratrstvu křížovou výpravu s cílem očistit ho od neupířích členů. Upíři vždy tvořili znatelnou část Temného bratrstva. Jejich temný dar rychlosti je činil vhodnými pro pronásledování kořisti. Greywyn se považoval za toho nejčistšího zabijáka.

Utvořil tedy organizaci vně Temného bratrstva, kterou nazval Rudé jizvy. Jeho snaha o reformaci selhala, když ho člen Rudých jizev udal Temnému bratrstvu. Ti rychle zasadili protiúder a Rudé jizvy vyvraždili. Konečný osud Greywyna a jeho údajné svatyně zůstává dodnes záhadou. Po zotavení z problému s Rudými jizvami, uvěřilo Bratrstvo tomu, že dokáže přemoci jediné lidi, kteří byli tak nebezpeční, že je mohli nazývat protivníky.

Morag Tong. Protože chtěli získat vliv i na Vvardenfellu vydalo se Bratrstvo na území, kde již dlouho fungoval Morag Tong. Cech vrahů starší než samotné Temné bratrstvo. Jejich agresivní rozpínání bylo Tongem bez milosti odraženo a povedlo se jim Bratrstvo z Vvardenfellu vytlačit.

Temné bratrstvo ovšem neodešlo v klidu. Před ústupem se jim povedlo zavraždit vůdce Morag Tongu. Přestože zbytek Tamrielu patřil jim, Vvardenfell patřil Morag Tongu. Temné bratrstvo se setká s mnoha dalšími hrozbami. Na konci třetího věku jim bude hrozit zánik, když je infiltruje vrah všech vrahů. Temné bratrstvo se zotaví, jen aby zase upadlo do chaosu, když Velká válka zpustoší jejich svatyně.

Ale nikdy je nikdo nedokáže úplně zničit. A stejně jako plevel, Temné bratrstvo vždy znovu povstane. Drahý bratře, jen Sithis opravdu ví, co ten kult padouchů čeká v budoucnu. Ale mám podezření, že zlo si svou cestu vždy najde. Tamriel se modlí a Nicota odpovídá. Sithis nepřímo přivedl k životu obyvatele Tamrielu. Nemá tedy právo si nás vzít zpět?

I když to znamená smrt rukou vraha Temného bratrstva. Většina vyspělých kultur pohrdá Sithisem i jeho Temným bratrstvem. Většina kultur. Ale ne všechny. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super videjko :)
Až nato, že zabitie skyrimskej časti tohto spolku trvalo asi 2 minúty, inak fajn :D

00

Odpovědět

Ve Skyrimu Astrid porusila vsech pet prikazani a jak to s ni dopadlo...
Viz http://elderscrolls.wikia.com/wiki/The_Five_Tenets
(Trivia)

02

Odpovědět

Mě nejvíc vadilo, že jsem byl v Bratrstvu jenom loutka bez vlastní vůle. Jdi a zabij, neptej se proč.

1010

Odpovědět

Koukám, že 8 lidem pozice ovládaného bezmozka vyhovuje :)

101

Odpovědět

A konečne nasleduje Argonian master race. Osobne som nehral od Morrowindu žiadnu inú rasu a nechápem ako niekto iný mohol.

1020

Odpovědět

Nejhorší a nejošklivější rasa.. a nejvíc na p**u passivky

1516

Odpovědět

+ZlopánMal si na mysli najviac badass rasa, ale s passivkami máš možno pravdu, neviem nečítam ich, vždy beriem badass plaza. Zato active skill vo skyrimu majú hodne dobrý.

16

Odpovědět

Asi toho nechápeš víc.

62

Odpovědět

Dokonale vymyšlené navázání na pátou část! :)
Jinak když vám říkají že ve Skyrimu už se přikázáními neřídí, tak první přikázání stále platí :D Ve svatyni temného bratrstva leží hned u vchodu na stole knížka "Pravda o matce noci" (nebo nějak tak) jenže to neni všechno, autora (jeho ksotru) můžete i s jeho zápisky najít dál ve svatyni ležícího ve "výběhu" ledovcového pavouka ;)

170

Odpovědět

Super video těším se na další

120

Odpovědět

Skvělé!!!!!!!!!!!!!!!!!

70

Odpovědět

Super videa :) ale titluky na textu ve videu se hodne spatne ctou :)

100

Odpovědět

jaká je barva noci? - Sanguine. Myslel jsem, že je to odvozený z latinského sanguis (krev), což by podle mě sedělo, ale pak jsem si dal sanguine do překladače a vyšlo mi (odvozeno ze sangvinika) optimistický. Sám tedy nevím, ale myslím, že "Jaká je barva noci?" "Krvavá." je dobré heslo ne?

100

Odpovědět

Sanguine je jeden z Daedrických princů. :-)

126

Odpovědět

+MithrilV českých titulkách u Oblivionu na to odpovídá : Rudá jako krev můj bratře.
Normálně v angličtině je to : Sanguine my brother.

310

Odpovědět

Krvavě červená...
http://en.wikipedia.org/wiki/Sanguine

160

Odpovědět

+SriberTak to se omlouvám, vždy jsem měl za to, že se jedná o narážku na tohoto prince.

93

Odpovědět

Co se týče ras, teším se na Dunmery, Dwemery a Falmery(pevně doufám že je autor zahrnul).

141

Odpovědět

Dunmerů i Dwermerů se dočkáš, Falmerů bohužel zatím ne.

161

Odpovědět

Když jsem na Temné Bratrstvo poprvé narazil v Morrowindu, byl to na začátek výborný zdroj peněz, pak už mě jen otravovaly.V Oblivionu jsem se k nim s mírným despektem připojil, abych zjistil jaká je s nima nuda.Kdybych si na netu nepřečet jaká je finalní odměna, tak bych tu jejich quest linii ani nedokončil.No a ve Skyrimu jsem za ně ani nehrál.Temné Bratrstvo má výborný lore na papíře, ale ve hře je k uzoufání nudné.

645

Odpovědět

Spíš nejlepší je, jak to má být cech těch nejlepších, ale když tě chtěj zabít, tak na tebe pošlou takového vola, co vyběhne z lesa, jak nějaký vlk a dostane na dvě rány :D. Říkáte si, že to byl jen nějaký zlodějíček, ale má u sebe příkaz k zabití a myslím, že má i jejich zbroj.

630

Odpovědět

Ještě nikdy jsem se k temnému bratrstvu nepřidala. :D Sice jsem ve Skyrimu zabila tu ženskou v sirotčinci, ale potom mi nepřišel žádný dopis, nic. :( Ale snad to půjde i nějak jinak. :D
Díky za překlad, je to super :)

85

Odpovědět

Mně taky tehdy žádný dopis nepřišel, ale když jsem se vyspal, tak mě unesli a mohl jsem se přidat nebo ho zničit. Ale pokud by se stal takový bug, že by se ti nikdo neozval, tak univerzálním řešením je načíst hru před úkolem a udělat ho znovu. Někdy to pomůže.

230

Odpovědět

+Mithrilkdyž seš třeba vlkodlak tak nemůžeš spát, na skyrim wiki je návod jak se tam dostat i když nemůžeš spát

34

Odpovědět

+MithrilNo jo, ale ten úkol už jsem dělala hodně dávno. :D To bych musela hrát pomalu celou hru znova :)

41

Odpovědět

+MithrilI kdyz jsi vlkodlak tak muzes spat, jen ze spanku nedostavas "rested bonus". Takze i vlkodlak muze ten quest zacit tim, ze si pujde lehnout a unesou ho.

190

Odpovědět

[černá ruka]
We know


Nejlepší dopis ve Skyrim

870