Sweet - The Ballroom BlitzHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:256
Počet zobrazení:12 330

Další promrzlý týden je opět za námi a nás čeká příjemná povinnost představit vám další díl Hudebních klenotů 20. století! Při procházení všech těch kapel, co jsme zde již měli, jsme si vzpomněli, že jedni rockoví velikáni nám tu přece jen chybí. Rychle to napravujeme a v dnešním díle se budeme věnovat kapele Sweet. V těchto mrazivých dnech vás zaručeně rozpálí jejich hit Ballroom Blitz! Informace o songu a kapele od Kariho. The Ballroom Blitz byla poprvé vydána roku 1973 jako singl a napsali ji textaři Nicky Chinn a Mike Chapman. Téměř ihned po vydání zaznamenali Sweet s touto písní velké úspěchy v podobě 2. místa hitparády UK Singles chart a 5. místa v hitparádě Billboard Hot 100. V kanadské hitparádě obsadila dokonce 1. místo. Rok po vydání se objevila na albu Desolation Boulevard. Text skladby je inspirován událostí z roku 1973, kdy kapela vystupovala v hale v Kilmarnocku (Skotsko) a byla nucena opustit pódium kvůli velkému přívalu lahví z publika. Píseň byla také mnohokrát coverována nebo sloužila jako inspirace k jiným písním. Objevila se také ve velmi podařeném českém filmu s názvem Občanský průkaz. Britská skupina Sweet vznikla počátkem roku 1968 pod tehdejším názvem Sweetshop. Žánr, který kapelu asi nejvíce vystihuje, je glam rock. Skupinu založili zpěvák Brian Connolly, bubeník Mick Tucker, basák Steve Priest a kytarista Frank Torpey. První vystoupení kvartet absolvoval v únoru 1968. V roce 1970 nahradil své dva předešlé kytaristy Andy Scott a název skupiny se zkrátil pouze na Sweet. Čtveřice začala zároveň spolupracovat s dvojicí textařů Nickym Chinnemem a Mike Chapmanem, kteří mimo jiné napsali i dnešní klenot. Sweet patřili bezesporu mezi nejdůležitější kapely glam rocku a mezi jedny z nejúspěšnějších kapel 70. let vůbec. V České republice je bylo možno vidět na festivalu Masters of Rock v roce 2005. V tomtéž roce vystupovali také na koncertě v Praze se skupinou Slade (Far Far Away).

Přepis titulků

- Připravenej, Steve? - To víš, že jo. - Andy? - Si piš. - Micku? - Jak jinak. Tak fajn, chlapci! Jdeme to rozjet! Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Poslední dobou mi život dává zabrat, když musím snášet ty tvé naschvály.

Moje sny se začínají vymykat kontrole, moc rád bych ti vyprávěl o tom, co v nich vidím. Vzadu jsem zahlédl chlapa a co si vzpomínám, oči měl červené jak slunce. A v rohu stála dívka, která nezůstala bez povšimnutí, protože se považovala za vášnivou bytost. Vypadalo to jako blesk, každý měl děsivý výraz. Muzika je utišovala a nutila je příjemně trsat. Vtom ten chlap zezadu vykřikl: "Všichni do útoku!"

a byl z toho nálet na taneční sál. Dívka z rohu se k němu přidala se slovy: "Varuju vás, bude to nálet na taneční sál." Nálet na taneční sál. Snažím se pro něco natáhnout, ale jako vždycky je mé úsilí marné. Jemným hlasem tě zavolám, ale když se objevíš, není z tebe už nic. Chlap zezadu je na pokraji vybouchnutí a zvedá ruce nahoru. Do toho dívka z rohu ve všech vyvolává truchlení, zabila by vás jediným mrknutím oka. Byli jsme jak v elektrickém poli.

V poli až děsivě hektickém. Dávali jsme se na odchod, poněvadž jsme sotva popadali dech. Vtom ten chlap zezadu vykřikl: "Všichni do útoku!" a byl z toho nálet na taneční sál. Dívka z rohu se k němu přidala se slovy: "Varuju vás, bude to nálet na taneční sál." Nálet na taneční sál. Vypadalo to jako blesk, každý měl děsivý výraz. Muzika je utišovala a nutila je příjemně trsat.

Vtom ten chlap zezadu vykřikl: "Všichni do útoku!" a byl z toho nálet na taneční sál. Dívka z rohu se k němu přidala se slovy: "Varuju vás, bude to nálet na taneční sál." Nálet na taneční sál. Nálet, nálet na taneční sál.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

je to nadherne spontalni zivocisne skvele

00

Odpovědět

naucte se anglicky zebráci

202

Odpovědět

dám také návrh, myslím že tuhle písničku zná spoustu lidí:-)
The Connells - '74-'75 http://youtu.be/l-ITv4OBV9c

190

Odpovědět

nabuduce Cranberries a Zombie, prosiiiiiimmmmm

191

Odpovědět

Paráda, ale poslední dobou se hudební klenoty dost omezily na jeden jediný žánr. Co třeba zkusit vytáhnout i něco jiného?
Např.:
James Brown - I Got You http://youtu.be/SzlpTRNIAvc
Ray
Charles - Hit the Road Jack http://youtu.be/Q8Tiz6INF7I
Beach
Boys - Surfin' USA http://youtu.be/Grj7sjQ0_p4
Michael
Jackson - Beat It http://youtu.be/Ym0hZG-zNOk

193

Odpovědět

kapelu som do teraz nepoznal, ale je do riadna pecka. 10*

a co tak nabuduce Eric Clapton? :)

190

Odpovědět

co takhle otitulkovat Eurythmics Sweet Dreams je to oblíbená klasika.

http://www.youtube.com/watch?v=rJE_Sc1Wags

191

Odpovědět

Slovy české sody:klasika, která pohladí.

190

Odpovědět

Sweeeeeet!! ale měli i lepší hity než balroom blitz

191

Odpovědět

pamätám si na časy tejto songy, ešte vo Waynovom svete, to bol nářez.

190

Odpovědět

S touhle muzikou se člověk fakt odváže a děla šílený ,ale skvělý věci.

200

Odpovědět

Dobrý výběr - tuším, že poprvé jsem ji slyšel v Kill Bill..

192

Odpovědět

Prostě stará kladiska;) full rate:)

190

Odpovědět

Card: Bylo to tam jak si pouštěli tu desku u tý mladý úči. Perfektní

180

Odpovědět

Glam Rock♥, diki moc samozrejme 10*

190

Další