David Bowie - Ziggy StardustHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:179
Počet zobrazení:5 892

Dnes v Hudebních klenotech 20. století vzdáme poctu Davidu Bowiemu, který nás opustil 10. ledna 2016. Tato hudební legenda vstoupila do povědomí širší veřejnosti roku 1969 s písní Space Oddity a má na kontě bezpočet dalších velkých hitů. My si dnes připomeneme éru 70. let, se kterou je spjatý Bowieho Ziggy Stardust. Album  The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972) je Bowieho páté album a je považováno za jedno z nejlepších všech dob. Za svou kariéru si Bowie získal pověst hudebního chameleona, experimentátora a stal se nenapodobitelnou ikonou. Na své 69. narozeniny 8. ledna 2016 vydal své 25. album Blackstar.

Přepis titulků

Ziggy hrál na kytaru. Pěkně si jamoval s Wierdem a Gillym a "Pavouky z Marsu". Hrál levou rukou, ale dotáhl to moc daleko. Stala se z něj hvězda a z nás byla Ziggyho kapela. Ziggy fakt uměl zpívat, mhouřil oči a pohazoval hlavou.

Jako nějaká japonská kočka si je omotal pouhým úsměvem, mohl je nechat viset. Byl v pěkným balíku, dobře vyvinutej se sněhově bílou pokožkou. Kam se poděli Pavouci, když se nás ta nicka snažila připravit o kuráž.

Vede nás jen světlo piva. Stěžovali jsme si na jeho fanoušky a uvažovali, že mu zlámeme ruce. Ziggy hrál o čas. Vysmíval se nám, že jsme jen jeho figurky. Byl to náfuka. Byl to frajírek s prdelí od Boha. Zašel příliš daleko.

Ale jak uměl hrát na kytaru. Zahleděný sám do sebe sám sobě pochleboval. Jako malomocný Mesiáš. Když ty děcka zabily toho chlapa, musel jsem rozpustit kapelu. Ziggy hrál na kytaru. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

David Bowie, ohromný talent a legenda. Často poslouchám jeho hudbu, která mě vždy dodá energii.

00

Odpovědět

Nefunguje :(

00

Odpovědět

Ten úvodní kytarový rif je výborný.

20

Odpovědět

David Bowie a jeho hudba je něco co jsem nepochopil a i když jsem se ho snažil naposlouchat, tak mi prostě nesedl a asi nikdy nepochopím, proč je považován za někoho tak geniálního. To nic nemění na tom, že je smutné, jak teď velká jména hudby odcházejí a to je teprve leden... Lemmy, Bowie... Nechci vidět tenhle rok na konci.

66

Odpovědět

Nemám ho rád. Poslouchal jsem ho skoro třicet let a on si pak umře, to se prostě nedělá... Obávám se, že teď v hudebním koutku mé temné duše bude nenaplnitelné prázdno...

133

Odpovědět

Asi jsem moc mladý a zvyklý na hudbu, kde text dává smysl... I když věřím, že tam určitě nějaká hluboká myšlenka je. Občas falešné, ale to je určitě chyba nahrávky... No, nelíbilo se mi to.

721

Odpovědět

Pieseň Ziggy Stardust je z koncepčného albumu The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, ktorý rozpráva príbeh o mimozemskej rockovej hviezde. Ziggy Stardust spoznáva ľudí a spoločnosť. Tento album rieši všetko od politiky, cez spoločenské problémy, umelosť rock and rollu, užívanie drog a sexuálnu orientáciu. Táto pieseň je až 9. na albume, kúsok pred vyvrcholením albumu "rock and rollovou samovraždou", takže sama o sebe pre neznalého a nefanúšika zmysel nedáva. Bowie mal svojsky nedokonalý hlas, ktorý bol však pre jeho glam rockovú éru príznačný a rozpoznateľný. VideaČesky mohli vybrať inú pieseň, ak chceli dať niečo z tohto albumu, tak určite skôr Five Years, čo je prvou piesňou albumu a nevyžaduje znalosť príbehu Ziggyho.

400

Odpovědět

Geniální zpěvák, geniální písnička. Bowie má tolik songů, které by mohly být v hudebních klenotech, že to ani spočítat nejde. Bude na světě chybět.

357

Odpovědět

To je sranda, projíždím youtube a žádnou jeho písničku jsem v životě neslyšel..Netrolím myslím to vážně..Možná že jsem už dost máznutý vlivem drog

81

Odpovědět

No chlapci a děvčata nebuďte agresivní a zaujatí,ale projíždím youtube a neznám ani jednu jeho jedinou písničku. (Ani tu s nejvíc 26 melounama shlédnutí). Tím nespochybňuji jeho tvorbu,pro vás byl známý a oblíbený.Jen mi přijde ujeté ,že vypadá ve většinu videí jako transvestita a nikdo to jaksik nevnímá. Přitom vystupování např s maskou už je pro někoho zvrhlé a nemorální. Nojo..Jste divná společnost(až na výjimky) RIP :-*

415

Odpovědět

Spíše bych přeložil song "Magic Dance".
Dle mého jedna z jeho nejlepších písniček.
(A v tom filmu byl taky dobrý)

52

Odpovědět

Life on Mars je rozhodně jeho nejlepší song.

130

Odpovědět

+ZlopánNejlepší je rozhodně Heros

91

Odpovědět

+ZlopánNajlepšia je Space Oddity.
(A soundtrack k Labyrinthu)

32

Odpovědět

+ZlopánLidi, proboha, nehádejte se. Nejlepší byl prostě David, protože vše vzešlo od něj a je přece úplně jedno, zda milujete Heroes nebo Life on Mars!

100

Odpovědět

+ZlopánAshes to Ashes!!

20

Odpovědět

+drstyxStarman?

00