David Bowie – Ashes To AshesHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:3 688

„Ashes to Ashes“ napsal a nahrál anglický zpěvák a textař David Bowie na album Scary Monsters (and Super Creeps), které vyšlo v roce 1980.
Nejen že se singl jako jeho druhá píseň v historii umístil na špiči domácího žebříčku, ale široké publikum zaujal především inovativní videoklip, svého času nejdražší, který se kdy natočil. Režie se ujal samotný Bowie s Davidem Malletem.
Text písně se vrací k Majoru Tomovi, kterého známe už ze songu „Space Oddity“ (1969), s trošku pochmurnějším osudem, který se dále rozvíjel i v „Hallo Spaceboy“ (1995), později ve „Starmanovi“ a konečně v písni „Blackstar“. Bowie o textu prohlásil, že je to morbidní dětská říkanka 80. let a jeho osobní rozloučení se sedmdesátkami.

Space Oddity s mírně pozměněným textem si u nás můžete také poslechnout, a to v podání astronauta Chrise Hadfielda. 

 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Pamatuješ na chlápka z té starší písničky? Slyšel jsem drby z kontrolního střediska. Neříkej, že je to pravda. Dostali zprávu od Action Mana: „Jsem šťastný, doufám, že vy taky. Miloval jsem a potřeboval lásku. Nechutné detaily následují.“ Ječící prázdnota zabíjí. Jen obrázky Japonek v syntéze a já nemám žádné peníze a nemám vlasy. Ale doufám, že prorazím, ale planeta září.

Popel popelu, od funku ke zděšení, víme, že Major Tom je feťák. Natažený v nebeské výši spadne až na úplné dno. Znovu a zase si říkám, že dneska zůstanu čistej. Ale malá zelená kolečka mě pronásledují. Ach ne, už zase. Jsem tu se svým vzácným přítelem. „Jsem šťastný, doufám, že ty taky.“ Jeden záblesk světla, ale žádná kouřící pistole. Nikdy jsem neudělal dobrou věc. Nikdy jsem neudělal špatnou věc.

Nikdy jsem neudělal nic zčistajasna. Chci sekeru na prolomení ledu, chci dolů hned teď. Popel popelu, od funku ke zděšení, víme, že Major Tom je feťák. Natažený v nebeské výši spadne až na úplné dno. Máma říkala, vždycky všechno dodělej. A s Majorem Tomem si nezahrávej. Máma říkala, vždycky všechno dodělej. A s Majorem Tomem si nezahrávej.

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Jeden z nejgeniálnějších popsongů!

41