Dire Straits – Sultans Of SwingHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:69
Počet zobrazení:5 662
"Sultans of Swing" je skladba britské rockové skupiny Dire Straits z jejich stejnojmenného alba, pro které tuto skladbu napsal a složil Mark Knopfler. Přestože poprvé vyšla v roce 1978, tak teprve až vydání v roce 1979 mělo v USA a ve Spojeném království úspěch. Inspirací k písnni bylo vystoupení jazzové kapely v rohu prakticky prázdného baru v Deptfordu v Jižním Londýně. Na konci jejich zpěvák prohlásil, že jsou Sultáni swingu, a Knopflerovi přišel pompézní název vtipný vzhledem k jejich jinak omšelému vzhledu. 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Zachvěješ se ve tmě, v parku prší, ale mezitím... Na jih od řeky se zastavíš a všechno s tebou. Kapela vyhrává dixie ve dvou čtvrtečním rytmu. Slyšíš tu hudbu a je ti fajn. Vejdeš dovnitř, ale není tam moc lidí, co by si přišli z deště poslechnout jazz. V okolí je velká konkurence, ale trumpety si troubí svou.

Tady dole na jihu, v jižním centru Londýna. Koukni na kytaristu George, zná všechny akordy. Jen drží rytmus, kytara nemá plakat ani zpívat. I kdyby si mohl dovolit jen nástroj z druhé ruky, stoupne si pod reflektor a bude hrát. Harry se nepotřebuje prosadit, má normální práci a daří se mu.

Umí hrát honky tonk jako nikdo jiný každou páteční noc. Se Sultány, Sultány swingu. A pak ten muž přistoupí k mikrofonu. A konečně řekne, když zazvoní zvon: "Dobrou noc, je čas jít spát." A řeč ukončí posledním slovem: "My jsme Sultáni, Sultáni swingu."
 

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mockrát díky za překlad, poslouchám nárazově už roky, jsou tam prostě nádherná sola.

60

Odpovědět

Top 5 mezi kytaristy.

50

Odpovědět

konecne, na toto som cakal cely zivot

13

Odpovědět

Frontman je důkazem, že všechny muzikantské diskuze o nejlepším trsátku jsou k ničemu :)

100

Odpovědět

Písnička legendární a mockrát děkuju za překlad :-) Jen škoda, že jste nepřeložili tuto živou verzi, protože na titulky by to vyšlo na stejno, ale způsob, kterým pak chlapci jamují je naprosto dechberoucí a... ta kytara!! :-)

Dire Straits - Sultans Of Swing (Alchemy Live)

60

Odpovědět

Hezký, věřim že na koncertě si to lidi užili. Jenom bubeník se moh trochu krotit, zdá se mi to malinko "přebubnovaný".

23

Odpovědět

Hlava a sluch mi říká, že tato kapela je opravdu dobrá. Pocitově mi však vždycky přišla taková .... divná a tak jí neposlouchám :-)

57