Nepřátelé státuKnižní klub (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:352
Počet zobrazení:4 630

Pánové z knižního klubu se dnes sejdou k diskuzi nad špionážním thrillerem, ale díky jednomu náhodnému setkání se čtveřice přátel zaplete do pavučiny moci a korupce. A co teprve, když se do hry zamotají i počítačové tyčky!

Pozn: Po titulcích se dnes dozvíte, jak se fanoušci mohou podílet na dalším osudu seriálu.

Přepis titulků

- DÍL 2: NEPŘÁTELÉ STÁTU - Výborný vhled do fungování politiky. Skoro jako kdyby byl "nepřítelem státu" sám stát. Paradox sebereflexivity. Přesně tak. Podobně jako monomytologický symbol - hada pojídajícího vlastní ocas. - Ano. A celé to o NSA mi připadalo, jako by si autor sám hrál na Velkého bratra. Souhlasím. Parve? Jo, taky jsem hodně fandil státu, ta pasáž byla skvělá. A když se tam pak ukázal nepřítel státu, říkal jsem si: "Ó ne, co je tenhle zač?"

Co takhle počkat na Thomase? Kde vůbec je? Určitě bude mít skvělou výmluvu. - Viděl duhu. - Otěhotněl. - Šel si nechat podepsat knihu. - KFC. - Sleduje Transvestitu roku. - Přehrává někde Občanskou válku. Na straně Unie.

Dolů! Jsme tam. Co... To byl můj stolek. - Jsou pryč. - Krvácíš. Já ne, to jeden známý. - Moment! Kdo je pryč? Co se stalo? - A kde mám nachos? Byl jsem na cestě sem, když jsem náhodou potkal spolužáka z vysoké, Steva Hinese.

Neviděli jsme se celé roky a choval se vážně divně. Možná proto, že jsem ho na vysoké přistihl, jak si ho honí u nás v pokoji. - To se mi taky stalo. - Vážně? Koho jsi přistihl ty? Já byl ten přistižený. Načapal mě jeden kluk z kampusu. Takže... choval se vážně divně, potil se, popadl mě za ruku a řekl: "Vezmi si to, Thomasi, budeš vědět, co s tím."

Vložil mi něco do dlaně a pak... bum! Zkolaboval mi do náruče a začal na mě chrlit krev. - Cože? - Střelili ho. - To vím taky! - Tak proč se ptáš? Uteč. Umřel? Nevím, ale byl těžce raněný... snad mu někdo pomohl. Pak jsem prostě zahnul do uličky a ztratil se jim.

Co ti to dal? A jo. Dal mi tuhle... počítačovou tyčku. Flash disk? - Flash disk? - Flash disk. - Že budeš vědět, co s tím? - Jo. S počítači ti to moc nejde. Minulý týden jsem ti musel zapojit tiskárnu.

Když jsem byl na vysoké, chtěl jsem se stát počítačovým hackerem. Jednou jsme se Stevem popíjeli a mluvili jsme o tom celé hodiny. Řekl jsi mu, že jsi distributorem léčiv? Možná by to dal někomu jinému. Zrovna ty... Tak hele, jsem regionální manažer! A neměl jsem čas projít s ním svůj životopis. Někdo po tom jde a já už zkusit úplně všechno.

Nemá to tlačítko ke spuštění a ani to nikam nepasuje. Ty vážně nevíš, jak to funguje? - Snažil jsem se. - Je to flash disk. Strká se do počítače. Budou tam složky s důležitými informacemi. - Asi. - Možná i důvod, - proč mi krvácíš na gauč. - Jo. - Můžeš s tím prosím přestat? - Promiň. Mrkněme na to.

Aha, fajn. Je to video! Pouštím. - Do hajzlu, to je vražda! - Proboha. Proboha! To je senátor Riley, po něm i jeho řidiči se pátrá. Do hajzlu. - Do háje.

- Do hajzlu. - Přesně jako v knížce. - V jaké? V té co tenhle týden čteme, Nepřítel státu. Nesehnal jsem ji, jen jsem si pustil film. - Jak "nesehnal"? - Nikde nebyla. - Je všude. - Vygoogluj si ji. - No tohle! - Co? - Kniha Nepřítel státu neexistuje. - Proto jsem ji nenašel. - Kniha neexistuje?

- Ne, byl to původní scénář. Tak moment, tak moment! Přibliž toho chlapa, toho vraha. Zlepšuju obraz. - Co? - Zlepšuju obraz. - A to se může? No do hajzlu. Je to stejnej chlap! Podívejte, je to ten, co napsal tu knížku! Do hajzlu! Co to tu tiká? POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Můj ty Bože! Pokračování příště?! Cože? Pokračování příště? Co to má vůbec znamenat? Jako že na to příště navážou a uvidíme, jak to dopadne? Proč to neřeknou rovnou? Pokud něco bude pokračovat později, prostě mi to řekněte a nepoužívejte kód jako: pokračování příště. Zdraví vás Chris Marrs ze seriálu The Book Club.

Nejspíš mě znáte z jiných populárních věcí, jako je... první díl Book Clubu... nebo trailer na Book Club. Nebo té mrňavé ikonky vedle Book Clubu na stránkách YOMYOMF. Jsem to já. Chcete vědět, jak to bude dál? Já určitě. A víte co? Záleží to na vás! Přesně tak!

YOMYOMF nechá jednoho šťastného fanouška napsat další pokračování Book... Co? To nemůžeme udělat, protože... už jsme to natočili? Byl jsem při natáčení? Už jsme to natočili! I se mnou, já tam byl taky! Kdy to jde na internet? Za týden? Připojte se k nám na YOMYOMF příští středu večer, ode dneška za týden v osm hodin večer.

Pro vzrušující pokračo... zakončení, které zakončí druhý díl... pro konec dnešní části. Příští středu. Umřu? Co se stane? Do ha... PŘIPOJTE SE KE KLUBU

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

,,A kde je moje nachos?,, Chris se stává mým oblíbencem v tomhle seriálu...tak sakra doufám že příště nezemře.... :D

180

Odpovědět

Kam se podělo metalové okénko?

187

Odpovědět

Umřelo :( už hodně dávno :(

182

Odpovědět

Moh by to někdo smazat? :D

181

Odpovědět

mám takovej dojem, že se ten seriál hrozně snaží bejt politicky korektní (alespoň složením toho ansáblu); máme tu asiata, černocha, bělocha a týpka někde ze středního východu :D

186

Odpovědět

Možná to ani jejich účelem není, i když jim to hraje k dobru. V Americe ti takovoudle skupinku poskládat zase tak velké problémy dělat nebude. :)

181

Odpovědět

Chtěl jsem se jen zeptat, jestli ty díly mají něco společného kromě hlavních hrdinů.

183

Odpovědět

jsem si téměř jistý že další díl možná bude souviset s tímto ale jak říkal jeden moudrý děd nic není stoprocentní

180

Odpovědět

možná to budou teké knihy ale ruku do ohně bych za to nedal ;)

180

Odpovědět

Možná by bylo dobré, kdyby šlo video zastavovat i stisknutím mezerníku a ne jen klikáním myši.

183

Odpovědět

to už jsou ty lidi tak líný že jim dělá problém kliknout na myš...?

1913

Odpovědět

+malalzickane, ale je to vopruz.

1811

Odpovědět

+malalzickaTo už jsou lidé tak líní, že jim dělá problém psát spisovně? :)

193

Odpovědět

Shit =D Uplně se mi hlava přibližovala k obrazovce co se stane a ono hovno =D Pokračování příště... =D

180

Odpovědět

Ještě dodatek, je úsměvné že pojem "počítačová tyč" nezná ani gůgl :D

180

Odpovědět

Teď už ano. :D

180

Odpovědět

Nechápu proč dá někdo jednu hvězdičku,když se na to video ani nepodíval.

180

Odpovědět

To byl Stopcenzure, léči si svojí zakomplexovanost a že ho ve škole šikanují.

180

Odpovědět

+Tony the fishJe smutný,že si to léčí zrovna u tohohle seriálu.Podle mě je totiž perfektní :) Chválím za překládání :)

181