Felicia Day si hraje s ohněmThe Flog

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:573
Počet zobrazení:6 448

Už před nějakým časem bylo inzerováno, že se na našich stránkách objeví The Flog a onen den konečně nadešel. Je tu úplně první díl pořadu, který pro své fanoušky pravidelně připravuje královna všech geeků Felicia Day. Ta vás dne blíže seznámí s formátem pořadu, prozradí vám pár zajímavých informací o své osobě a hlavně si vyzkouší, co obnáší práce skutečného kováře. S tím jí pomůže trpělivý kovář Phil z Noble Forge (něco jako Ušlechtilá kovárna). 

Přeji příjemnou zábavu a určitě se s námi podělte o své názory na Feliciu (a třeba i Phila). A hlavně: má se tu Flog objevovat každý týden?

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Ahoj všichni, vítejte u Flogu. Já jsem Felicia Day a tohle je můj pořad. Flog je směsicí věcí, o kterých chci mluvit a které bych se ráda vydala vyzkoušet. Doufám, že se při nich pobavíte, ale pokud ne, budu je dělat stejně. Vy mi neporoučíte! No... možná tak trochu. Nicméně...

rozhodla jsem se s tímhle pořadem začít, protože ráda věci sdílím, a každý týden začnu výčtem věcí, které se mi líbí. Konkrétně pěti mými oblíbenými věcmi. Říkám tomu Oblíbená pětka. Zjevně jde o zjevný název. Jako první je tu hra pro Phone, na které jsem naprosto závislá, a která se jmenuje Dubble, což ráda říkám jako Dubble. Tenhle tón hlasu se totiž k duchu té hry skvěle hodí. Dubble. Je o klasickou hru, ve které střílíte kuličky, které jsou ale z rosolu, takže když trefíte kuličku rosolu jinou kuličkou, dělá to...

Vím, že to, co dělám, vypadá divně, ale to, jak se třepou, je vážně senzační. Dubble. Číslem dvě na seznamu jsou webové stránky retronaut. Najdete tam staré fotky a videa, díky nimž si uvědomíte, že dřív byli lidi úplně stejně pošahaní jako dneska. Já mám nejradši dobarvené staré fotky, protože to pak vypadá, že by mrtví lidi mohli existovat... právě teď. Všimli jste si, že hipsteři poslední dobou nosí cylindry?

Nemůžu je soudit, mám tu psací stroj. Jako třetí tu máme zahradní trpaslíky. Konkrétně sošku vraždících zahradních trpaslíků od Etsy uživatele s nickem ChrisandJanesPlace. Jak vidíte... tihle malí zombíci doslova rvou vnitřnosti z okrasného plameňáka. Z nějakého důvodu jsou maličké trpasličí zuby děsivější než trpasličí zuby normální velikosti, že? Ne?

Fajn. Navštivte jejich stránku, mají spoustu děsivých sošek, co by se vám mohly líbit. Bravo, ChrisandJanesPlace, bravo. Číslo čtyři je jedna hudební věc. Ráda bych uvedla, že nejsem hip. Chodím brzo spát a nemám ráda hlasitou hudbu. Nedej bože, abych šla do klubu, kde kapela nikdy nezačne včas a jedinou písničku, co chci slyšet, zahrají až jako přídavek. Ta by přece měla být první! A ne abych musela škemrat a čekat... Chci jít domů.

Většinu hudby objevuju přes videa a tenhle týden mě zaujala píseň "Fair Warning" od Penguin Prison. Video není nijak komplikované, ale já si na synthpopu ujíždím, na čemkoliv s... Miluju Erasure. Klikněte a snad se vám to bude líbit. Byla jsem zaneprázdněná tímhle kanálem, odebírejte prosím, takže až teď hraju Massa Effect 3. A kdo chce v komentářích řešit závěr...

ať sklapne! Mass Effect 2 je jednou z mých nejoblíbenějších her, takže jsem byla supernadšená, že si sem můžu převést svou postavu z dvojky. Dokud se při importu nestalo tohle. Snažila jsem se to sama napravit, ale dopadlo to takhle. Vzdala jsem to asi v polovině úvodu, protože: "Proboha, hnusoksicht!" Díky bohu za předdefinovanou Fem Shepard, zrzku s atraktivním sestřihem, a ačkoliv to přehání s líčením očí, zachránila mě před hraním za importovaný hnusoksicht, a proto je poslední z mé Oblíbené pětky.

Jdeme dál... pokud jste viděli Skyrim video na mém osobním kanálu, pak víte, že miluju kovářství. Oceňují ale hráči dostatečně práci skutečných kovářů? Chtěla jsem to zjistit... a zjistila. ŘADA DOVEDNOSTÍ Jsem tady u Noble Forge, abych se naučila něco o kovářství. Opravdicky! Tohle je Phil, je majitelem Noble Forge a je to kovář.

- Skutečný kovář. - Ano. - Můžeš zatnout svaly? - Moc jich není, ale jasně. Hraju hodně her a ve Skyrimu mám kovářství na 100 a vyrábím si vlastní zbroj a zbraně, ale myslím si, že nedoceňuju jednotlivé kroky skutečného kovářství, takže bych byla ráda, kdybys mi je dnes ukázal. - Nějaké kroky ti ukázat můžu. - Vyrábíš taky zbraně? Ne.

Nevadí. Co budeme vyrábět? Vyrobíme pohrabáč ke krbu. - Jo! Potenciálně by to zbraň být mohla. - Nechtěl jsem to říkat, ale jo, mohla. Takže potenciálně je to nebezpečné. Ano, vždycky používejte ochranné pomůcky, děti. - Vypadám dobře? - Vypadáš naprosto úžasně. Mám ráda Phila. - Pojďme něco vyrobit!

- Jo, jdeme.. - KROK 1: DO VÝHNĚ - Co je to? - KROK 1: DO VÝHNĚ - Tohle je výheň a ze všeho nejdřív... vezmeme tenhle kus kovu o průměru 2,5 centimetrů a dáme ho do ohně rozehřát. Začneme pracovat na držadle a pak ho natáhneme, abychom mohli vytvořit konec na hrabání. Je tohle prut? Ne, není to prut, ale kus kovu o délce 35 cm.

- Pracuješ s pruty? - Ne. Ve Skyrimu tavíš pruty. - Jaká je tam teplota? - Může to být asi tak 1000 až 1300 °C. Teď musíme pár minut počkat, než se to zahřeje na žádoucí teplotu. Dobře. Tohle je sranda. Na gyndě takhle vytahujou děti. - Vážně? - Můžu držet palici? Co je tohle, Phile?

Máš tu nějaké pruty? Tohle se mi líbí. Pořád čekáme. - KROK 2: ZKOSENÍ DRŽEDLA - Teď to vytáhneme z ohně. Musíš to postavit. Musím to postavit a co udělám pak? Dobře. Vysoce nebezpečné! A teď...

do toho budeš takhle bušit kladivem, abys zkosila hrany. Víš co? Já ti to podržím a ty můžeš jen kovat. Dobrý nápad, Phile. Neměla bych dělat všechno sama. Takhle? Jo, ale chceš to zkosit. Nevím, co to znamená zkosit, Phile. Á, hrana. Chceš, abych zaoblila hrany. - Jasně. - Jen nezaobluješ, ale zplošťuješ. Je to mnohem žhavější a náročnější než ve hrách.

Musíme to zúžit na necelé dva centimetry. - Můžu si sáhnout? - Můžeš, ale rychle. To by stačilo. KROK 3: OPRACOVÁNÍ DRŽADLA - Chladne to. - Musí se to trochu narovnat. Vždycky to chceme mít co nejrovnější, dáváme to zpátky do ohně. Je to tak mnohem snazší. - Ručně by to zabralo mnohem víc času. - Jo. - Jo, ručně by to trvalo strašně dlouho.

- Jak asi dlouho? Kdybys na druhé straně měla přitloukače, další osobu s kladivem, nebylo by to tak dlouho. Můžete si pozvat přitloukače, aby vám s tím pomohl! - Teď to celé zopakujeme. - Už běžím. A co teď? - Teď tu rukojeť zakroutíme. - Ó, to je ta pěkná část. Musí to být co nejžhavější, aby to kroucení nebylo tak namáhavé. Můžu si zase podržet kladivo?

Tady máš. - Tohle je na tom nejlepší, Phile. - Vypadáš skvěle. Pozor na hlavu. Tady. - KROK 4: KROUCENÍ DRŽADLA - Jsem učeň. Můžu říkat, že jsem učeň? Jasně, můžeš být čímkoliv chceš. Ty teda válíš, chlape. Jsem učeň. - Potřebuješ vodu? - Ne. Tak možná svačinu?

Ohýbáš tady opravdovou ocel! A zase to narovnáme. A teď to musíme... vzít za tenhle konec a pak úkosem obrobíme tenhle konec, kterým se bude hrabat. Takže to musíme roztáhnout. Obrobit úkosem, protáhnout, jak jen tomu chceš říkat. KROK 5: OBROBTE ÚKOSEM/PROTÁHNĚTE NÁSTROJ - KROK 6: TVAROVÁNÍ FUNKČNÍHO KONCE - Hlavně bezpečně. - Fajn, jdu na to.

- Pěkně buš dolů. - Páni! - Trochu víc. Dobře. - Dobře. - A teď tu vrchní část začni ohýbat zpátky. - Vypadá to jako kachna. - Řekl bych spíš březňačka. - Máš v sobě kus básníka. - Jsem slovotepec. - Výborně, stačí. - To je paráda! - Dopadlo to skvěle. Vypadá krásně. Na téhle straně je můj pohrabáč a je trochu kratší a... trochu osobitější. - Myslím, žes odvedla skvělou práci.

- Phile, děkuju, žes mě provedl procesem, který běžně vykonávám ve hře, a až do teď jsem ho nedocenila. Až to budu příště dělat, budu se u počítače potit. Podívejte se na stránky Noble Forge a děkujeme, Phile. Až odejdeš, zkontroluju si, že tu to kladivo zůstalo. - Děláš si srandu? - Ne, myslím to vážně. Nechtěla jsem... Fajn. Asi bych teď měla jít... - Ahoj. - Ahoj. Kdyby někdo z vás chtěl tenhle mnou vyrobený pohrabáč vlastnit, můžete ho získat v aukci.

Výtěžek půjde nadaci FDNY, což je charitativní organizace, která podporuje požární bezpečnost v New Yorku. Odkaz je v popisu. A nakonec každý týden zodpovím jednu z vašich otázek. Avšak neobvyklým způsobem. Odpověď napíšu na tomhle naprosto hipsterském psacím stroji a pošlu vám ji. Odečetla jsem si ho z daní, takže musím. Dnešní otázka je od Edgara Garcii, který se ptá: Kdybys jako karaoke mohla až do konce života zpívat jen jedinou píseň, která by to byla?

A můžeš ji teď zazpívat? Vážený pane Garcio, vzhledem k mojí karaoke historii by mou první volbou byla píseň "Open Arms" od Journey. Není to nejoriginálnější, ale vzhledem k tomu, že si před zpěvem musím dát mojito či dvě, zdá se mi plačtivá povaha této milostné balady obzvláště vhodná k tomu, abych se ztrapnila. Mým pravidlem číslo jedna totiž je nikdy se nepokoušet zpívat při karaoke dobře. Jinak bych byla TA holka.

K druhé části vaší otázky: můžu teď zazpívat? FELICIA NEMŮŽE PÍSEŇ ZAZPÍVAT NAHLAS KVŮLI VLASTNICKÝM PRÁVŮM. ZPÍVEJTE S NÍ A PŘEDSTÍREJTE, ŽE VÁŠ HLAS VYCHÁZÍ Z JEJÍCH ÚST. JE TO ZÁBAVA! S pozdravem, Felicia Day. Takže, Edgare, dopis je na cestě. Pokud chcete položit otázku, pošlete ji na theflog@geekandsundry.com. Žádné akty, prosím!

Tak, to je všechno. Snad se vám to líbilo a díky. A jak vždycky říkám, prosím odebírejte, dejte líbí se, komentujte, dejte na facebook, blog, tumblr, pinterest, pin it, homepage, twitter, twitter, twiter. Uvidíme se příští týden. Ahoj!

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ummm já nevím, je taková.. otravná..

199

Odpovědět

Rozhodně další díly! Uvidíme, co nám přinese příště. :)

191

Odpovědět

neuvádět to sexy zrzka, tak je hodnocení o hodně nižší...

seriál o ničem, humor trapnej

1918

Odpovědět

Felicia je okouzlujicí, jako vždy. Rád bych, když by se pokračovalo v překladu Ale ne postupně, ale od aktuálích dílů, ať jsme s ostatnima geekama na jedné vlně:) ty starší si každý může dohledat...

193

Odpovědět

Jak jí mám rád, tak tenhle pořad je vážně hloupý.

1811

Odpovědět

Felicia Day, má platonická láska <3

183

Odpovědět

Nepozeral som to video , ale pozná ju tiež niekto ako ja zo seriálu SUPERNATURAL ? , teraz v 8 sérií sa oblizovala s tou sexi lesnou vílou :-)

180

Odpovědět

:D díky za tip

180

Odpovědět

ona je vsude :D v supernatural v heurece v buffy a mnoho dalsich

180

Odpovědět

Felicia je hlavní důvod, proč mě můj přítel nazývá latentní lesbou :-D byla by to i má perfektní žena. Rozhodně více dílů!!

181

Odpovědět

tak kvůli ní bych byl lesba taky :D

180

Odpovědět

Vtipný a zábavný. Kdybych si měl ale vybrat mezi Flogem jednou týdně a TableTopem jednou za dva týdny asi bych vybral TableTop.

182

Odpovědět

Škoda že tuto možnost nenabízíme, co? :-D Ne, promiň, ale TableTop se tak často prostě nestíhá a bude tu zřejmě i nadále cca 1x měsíčně.

180

Odpovědět

+BugHer0ano, to je realita, ale co by byl člověk, kdyby nesnil, že? :-D

180

Odpovědět

+BugHer01x měsičně? To mi stačí! Juhuuu:D

180

Odpovědět

Neviem kto jej to píše, ale tento typ humoru mi sedí.

V tej kováčskej dielni bola neznesiteľne afektovaná.

187

Odpovědět

Pokud vím píše si to sama. :D

180

Odpovědět

Tak sedí, nebo nesedí? :-D

180

Odpovědět

+BugHer0Monológy sú skvelé, v pohotovom humore, potrebnom pri dialógu, zaostáva.
Alebo proste žiarlim. ;)

181

Odpovědět

už je to tu mnohokrát řečený takže se jen připojím k podpoře vysílání dalších dílů, konečně zase Felicia, p.sp. nejlepsí díl se mi zdál ten co uvádí sandeep:)

183

Odpovědět

uzasna je :)

182

Odpovědět

Fave Five je sice jen kupa reklam. Ale Felicia je skvělá. Určitě chceme další díly. :)

182

Odpovědět

sice jsem vsechny dily videl v Aj ale tak klidne kvuli ni dam rewatch stejne perfektne anglicky jeste musim :D takze rozhodne pro aby se to tu vysilalo :)

181

Odpovědět

stejne perfektne anglicky jeste neumim* :D

181
Další