Felicia Day zkouší parkourThe Flog

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:367
Počet zobrazení:5 749

Dnes vynecháme parádní pětku i otázky a přejdeme rovnou k segmentu, ve kterém se Felicia pokusí ovládnout umění parkouru. P.S. Názvy prvků ponechávám v originále.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Ahoj, jsem v Tempest Freerunning Academy, abych se naučila, jak se dělá parkour. Jsem tu s Luci Romberg a... Luci? Ahoj. Parkour vznikl ve Francii a je o efektivnosti pohybu, o tom dostat se z bodu A do bodu B tak rychle a efektivně, jak to jen jde. A free running k tomu jen přidává styl, salta a kreativitu.

Skvělý je, že to může dělat kdokoliv. Potřebuješ jen boty. Pochopitelně nebudeš první den skákat ze střechy, začneš od základů a postupně si vybuduješ sebedůvěru, schopnosti a svaly... prostě všechno. Je to sranda. Prostě si to užijeme podobně jako děti. - Dobře, jdeme na to. - Výborně. - Jdeme na to. - Dobře. Začneme takhle, s pravou nohou vepředu a levou ruku natáhneš dopředu, aby tady vznikl jakýsi průchod pro pravou ruku.

Přesně tak. Místo aby ses převalovala přes hlavu se přetočíš přes rameno. Jako bych sahala na svoje nádobíčko. Ne, že bych ho měla. Kdybych ho měla, tak bych na něj sahala. To vystřihneme. Paráda. Dobrý, dobrá práce. Výborně, takže teď chci, abys odsud seskočila. Jestli chceš, tak klidně můžeš začít takhle a prostě skočit. Výborně, bála jsem se, že si zlomím krk.

Když jsem byla malá, tak mě máma nikdy nepouštěla na prolézačky. Výborně, skvěle! - Teď natáhneme levou ruku... - To jsem chtěla udělat. Takže v podstatě skočíš, opřeš se... - ...a přistaneš na druhé starně. - Dobře. - Páni! - Nějak takhle. Zapomněla jsem, co dělám. Klidně se můžeš odrazit z pravé nohy a opřít se pravou rukou.

Takže... cože? Takže levá... levá je tahle. Tahle noha. Proboha! Projděme si to znova. Určitě tu byli ještě míň koordinovaní lidi, než jsem já. Dobře. - No vidíš, jo. - Ne, to není... - Musíš skočit.

- Nepřipadá mi to... Takže teď si nakročíš levou nohou a odrazíš se od zdi jakoby nahoru. - Dobře. - Vidělas, jak využívám i ruce? Výborně. Předstírej, že tady máš žebřík. - Dobře. - Stoupáš na příčku... - A odrazím se. - A odrazíš se. Dobrá práce, jo! Co mám dělat s rukama?

Jsou nudloidní. Ruce jsou... když přistaneš na zdi, tak ruce přirozeně zvedáš a vytahuješ se nahoru. - Dobře. - Takhle. - Jo. - Opatrně při doskoku. - No vidíš, skoro tam. - Připadala jsem si jak kočka. A jsi tam. Jo, pěkný! Teď chci abys vyskočila, vytáhla horní půlku těla nahoru a přehodila nohu. To ale vyžaduje sílu v rukou. Skoro.

Skoro. No vidíš. Au, moje prso. Praštila jsem se. Není to lehký, kluci a holky, A už to zkoušíš po patnácté, takže jsi asi unavená. Přes to hezký tričko vidím nějaký svaly. Malý. - Díky. Tobě se líbí moje tričko? - Jo, je hezký. Jo!

A jsi tam, vytáhni se! Jo! Vytáhni se! Promiň, Luci. Jo. Jo. A teď chci, abys udělala tohle... No vidíš, to ti vyšlo. - Chceš to ještě zkusit? - Ne! - Dobře, nevadí. Tomuhle se říká pounce, z toho se přesuneme k prvku cat leap. - Dobře.

- V podstatě to spočívá v tom, že se jednou nohou odrazíš tady, druhou támhle a přistaneš na obou souběžně. No skvělý. Já jsem v podstatě známá svým strachem... takže uvidíme, jak to dopadne. To zvládneš. - Zkus to znova. - Jsem v pořádku. - Výborně. - Dokázala jsem to! Paráda. Chodidla dolů, skvěle. A tohle je cat leap.

Je to podobné v tom, že musíš dát chodidla před sebe, ale ještě se chytíš stěny. Dej si pozor, abys držela obličej kus od stěny. No výborně. A prostě tady zůstanu viset, co? Přesně jako kotě. Jen vydržet. Sleduj. Můj ty bože! Nikdo v tom molitanu neumřel, že ne?

Žádný mrtvoly? Ježíší, to je příšerný! Jak lezete ven? Vůbec to nepřipomíná vlny, nejsou to 8bitové minecraftové vlny. Tohle není k smíchu! Je to požární hazard! Nelíbí se mi ten pocit volného pádu. Vůbec se mi nelíbí. Ale slušelo ti to. - Vážně?

- Jo. - Díky. Luci, moc ti za všechno děkuju, vážně jsem se moc bavila. No skvěle, zakončíme to překážkovou dráhou. Cože?! Já myslela, že už je po všem.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

budou dalsi dily byt takhle zkracene? :-D

180

Odpovědět

Čím více videí s Felicií vidím, tím méně se mi líbí :/

1813

Odpovědět

zkus se na ni přestat dívat a třeba se ti zase začne líbit :D

182

Odpovědět

decánko nemotora a bez fyzičky nato jakou má postavu, ale má holt jiné koníčky ...

185

Odpovědět

Zatím nejlepší díl. Minimum pseudovtipných hlášek a je vidět, že je to šikovná vtipná kočička

183

Odpovědět

Tohle byl první The Flog, na který jsem se koukl, nicméně jsem to neměl dělat, protože ztroskotali všechny mé představy o Felicii :D

198

Odpovědět

Jestli narážíš na tu hlášku s nádobíčkem, pak jsme na tom stejně :-D

206

Odpovědět

Nemůžu si pomoc, ale Felicia je kočka :)

238

Odpovědět

jak se na ni dívám, tak závidím američanům :D

189

Odpovědět

+RaadJedna vlaštovka jaro nedělá...

222

Odpovědět

nema ta slepice nejakej ten vlog typu: Felicia Day a koureni ptaku? to by mozna bylo o trochu zazivnejsi..

2054

Odpovědět

To jsi, chlapče, na špatnejch stránkách. Zkus svojí nadrženost vybít někde jinde ;)

225

Odpovědět

Já mám pocit, že bych se při tom přizabila, takže z mého pohledu jí to celkem šlo 8-)

194

Odpovědět

Skoro jak Metrix - Extrémní umění. 8-)

205

Odpovědět

Úpřímě, i Felicia je v parkouru lepší než Metrix :D

202

Odpovědět

Tuhle cast Flogu automaticky preskakuju .. kde je zacatek a konec?

182

Odpovědět

je to trosku offtopic ale netusi nekdo jesli je nejaky podobny cetrum v praze?
ze by to bylo brany jako zacatecnickej kurz (placenej) kde by ti ukazali nejaky zaklady treba jako ve videu

181

Odpovědět

Ohledně parku - Neni. Na Černym mostě by měl vyrůstat pk park, ale ne takovyhleho typu (venkovní).
Ohledně začínání - co vim, tak fórum na parkour.cz už to moc živý neni, ale zkusit to tam můžeš. Popř. můžeš zkusit napsat na facebookový stránky parkour.cz

190

Odpovědět

Co zkusit někoho známého od školní tělocvičny? Švédské bedny, lavičky (případně zavěšené na kruzích), kupa žíněnek a duchna myslím úplně stačí. Plus školní tělocvičny stavěné v 70. letech (které znám) mají v druhém patře dopadovou jámu na nácvik salt.

183

Odpovědět

musim uznat že zenhle díl byl slabší a doteď sem neměl tušení co to je parkour, ikdyž tohle skákání už sem něke viděl

1835

Odpovědět

10/10 za Feliciu v kombinácii s parkourom, Luci "Steel" Romberg, TF Academy a hlavne za to, že na prvom tréningu toho zvládla celkom dosť. A vôbec nevadí, že sa názvy skokov neprekladali, aj v SR a v ČR sa používajú v originálnom znení... ;)

184

Odpovědět

Proč dáváte cr3at0rovi palce dolů, když má pravdu? Ta ženská byla možná tak fajn v klipu "Do you wanna date my avatar?", ale to bylo tak poprvé a naposledy. To, co tady předvádí v tom svém flogu mi přijde trapné. Nehledě na to, že o lidech z Tempestu si myslím, že jsou vážně skvělá parta a fakt skákat umí, ale tohle byla vážně degradace.

1855

Odpovědět

a proč ne? :)

182

Odpovědět

Cr3at0r ale nepsal nic o trapnosti, degradaci ani ničem podobným. Napsal, že má těžkou p***l. A bez ohledu na to, co si myslim o tomhle videu (zase tak hrozný mi nepřišlo), tak ta holka těžkou p***l fakt nemá ;)

183

Odpovědět

Felicia má těžkou p***l a proto jí to skákání na stěnu nešlo :D

1847

Odpovědět

Mne príde jej p***l aj zo zvyškom tela v pohode ;)

193

Odpovědět

+MarekSVK81no nevím jak ostatní, ale já jsem se na její p***l díval furt ;)

193

Odpovědět

+MarekSVK81já neřekl že není hezká jen že jí táhla dolu :)

209

Odpovědět

Možná máš pravdu, možná že ne. každopádně bych chtěl vidět kam by tě táhla tvoje p***l při takovém skákání.

181
Další