Felicia Day a motorová pilaThe Flog

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:322
Počet zobrazení:5 626

V dnešním segmentu se Felicia pokusí vytvořit sochu z ledu - ano, za pomoci motorové pily. Naštěstí k tomu má při ruce odborníky, takže se nemusíte bát případných nehod, ale pouze výsledků její práce. Taky uvidíte zvířecí mláďata a u závěrečné otázky uvidíte, že i Felicia umí být pěkně sprostá (ovšem neuslyšíte to kvůli vypípání).

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Všechny vás tu vítám, jsem Felicia Day a tohle je Flog. V dnešním segmentu mě uvidíte používat motorovou pilu. Nejdřív ale probereme Parádní pětku tohoto týdne. Měli jste někdy panický záchvat v IKEE, kdy jste si mysleli, že odtamtud nikdy nedostanete včas, použili nouzový východ, spustili alarm a přivolali ostrahu? Pokud nejste já, něco jste si tam opravdu koupili a mohla by se vám líbit stránka IKEA hackers, kde lidi sdílejí, co skvělého udělali se zakoupeným nábytkem.

Podívejte na tenhle super stůl, nazvaný Vyšňořený Kaxtos. Není prostě úžasnej? Je tak úžasnej, že se mi skoro chce vrátit se tam zpátky a znovu prožít tu noční můru. A jen pro úplnost: vůbec jsem nereagovala přehnaně, šla jsem pozdě k zubaři! Jak možná víte, jsem velká fanynka lorda Darcyho z Pýchy a předsudku. Je v mé fiktivní pětce.

Proto mě zaujal nový projekt na YouTube, jehož autory jsou Hank Green a Bernie Su. Ti Pýchu a předsudek převedli do podoby vlogu, kam budou přidávat dvě videa týdně jako uživatel LizzieBennet. Je to skvělý projekt a hlavní aktérkou je roztomilá zrzka, takže... Zrzky válí!!! No nic, zkuste se podívat. Dál tu máme stránky www.ZooBorns.com. Najdete tu mláďata každého zvířecího druhu na světě! I ty, o kterých jste nikdy neslyšeli.

Třeba netuším, co je sifaka, ale tady je jeho mládě. Vidíte ho?! Taaaaaak sladkyyyyyyyyyyyyyyyyyy! Číslo čtyři. Pamatujete si tu pár let starou hru Broken Picture Telephone? Ta stránka už neexistuje, ale má nástupce jménem Drawception. Je to v podstatě propracovaná hra telefonu na Internetu, kde někdo napíše frázi nebo nakreslí obrázek, které pak další lidé dál postupně interpretují, přičemž vidí jen předcházející post.

Asi tušíte, že první snímek se od toho posledního značně liší. Například tohle jsem nakreslila jako reakci na želé bong s popcornem, ale začalo to jako Mad Men a skončilo obrázkem Bugse Bunnyho s popcornem. Je to vážně zábava a doufám, že tahle malá společnost brzo přijde s aplikací, aby to nějaká korporace nestihla zkopírovat a vydělat tak miliony. Nespecifický odkaz na nespecifickou obří korporaci. A ještě jsem před nějakou dobou byla poprvé v Bostonu na PAX East, kde jsem si vyfotila pár starých náhrobků.

Koukněte. Vidíte ty lidově vytesané lebky? - TAK NEUCTIVÉ! - Co? Nenaznačujte, že nemám úctu. Kdyby lidi nechtěli, aby se mluvilo o lebkách, tak si v roce 1655 nenajali kameníka! Nesuďte! Tady je segment. ŘADA DOVEDNOSTÍ Jsem tady v LA Ice Art, abych se naučila, jak tesat led.

Motorovou pilou! Je tu se mnou Rex Covington, majitel LA Ice Art, který mě naučí, jak vyřezávat sochy z ledu. - Takže hádám, že budeme potřebovat led... - Jo, přesuneme si sem led. - Tady máš kleště. - Nezavři mě tam. Mám trochu problém to táhnout.

- Je to 130 kilo, viď? - Jo, nic víc. Není to lehký. Je to jako špatná hra pro všechny. A mimochodem, nedá se tlačit. Tohle je fakt vyčerpávající. Nedělám si srandu, lapám po dechu. - Chci udělat něco ikonického. - Mojí první sochou byla labuť. - Tu chci udělat! - Takže nejspíš začneme... začneme s tímhle nástrojem zvaným šídlo. Dobře, ale bude to chvíli trvat.

A teď si na povrchu vyznačíme obrys. - Co kdybych ti to ukázal? - Jo, pak si naše labutě můžou dát pusu. - Na konci je postavíme proti sobě. - Jo, to bude fajn. Takže krk a hlava, moje je na tuhle stranu, - takže tady bude tělo... - Jasně, už to vidím! - Teď ji nahrubo vyřežeme. - Aha, nahrubo, a detaily pak... - k tomu se dostaneme později. - Tady má hlavu, labutí krk, ten musí být hodně vyklenutý nahoru, co?

- Až nahoru. - A tady máme tělo. - Vida, jde ti to skvěle. - Budu mu říkat Johnny. Labuťák Johnny. Ještě jí chybí nějaké řasy... protože labuťák Johnny je očividně transvestita. - Tady máš motorovku. - Cože?! Je to jen motorová pila, neublíží ti. Teď udělám to...

že teď... že ty linie objedu jen špičkou motorové pily. Budou tak hlubší a pak je vyřežeme úplně. Jasně. - Jasný? - Jasný. - Tohle teď zrcadlově uděláš na té svojí. - Skvělý. Plus 20 za odvahu. Jó!

No vida, není to tak děsný. Vypadá to dobře. Takový van Gogh, proti tvému Renoirovi. Fajn, výborně. Solidní začátek pro tvou první labuť. - Výborně. - A teď je vyřežeme. - Dobře. Začneš odstraňovat nepotřebné kusy z vnějšku. - Jasně. - A pak ji podle naznačených linií jakoby probodneme skrz na skrz. - Probodnout skrz na skrz, dobře. - A pak ořezat. - Dobře. Pěkně rovně...

ne, trochu to zkosit. Jasně, sýr už jsem krájela. - Takže teď... - Paráda! Tak na to se vážně těším. Takhle se vyrábí sníh, děti... motorovou pilou. - A jdeme na tesání. Chceš pomoct? - Jasně, protože.... je to dřina. - Vidíš, vážně snadno to tvaruje led. - Jo. - Chce to trochu praxe. - U tebe to vypadlo tak lehce! Jen další sekáček, tentokrát do tvaru V.

V sekáček, tak mu budeme říkat. - Tím dodáš texturu. - Dobře. - Je to vážně jednoduchý. - No jo, jen trocha textury. U krku musíš být vážně opatrná, abys ho neulomila celý. Ne, nemyslím, že by labuťák Johnny... labuť křížená leguánem Johnny by měl mít hladký krk. Je z části leguán, takže by měl... mělo by to vypadat... trochu jako šupiny.

Což se mi daří, viď? - No dobře... - Fajn. - Dáme je k sobě a uvidíme, jak do dopadlo. - Dobře. Děkuju Rexi, žes mě naučil... jak se pokusit vyrobit sochu z ledu. A láska leguáního labuťáka Johnnyho a tvojí labutě zůstane navždy zvěčněná v paměti Internetu. Takže, co s nimi uděláme teď? - Paráda. - Jo! A na závěr Otázka, co stojí za zvážení.

Steve se ptá: Jak se vyrovnáváš se zasranými retardy na YouTube a jinde? Dobrá otázka, Steve. Jak to říct, aniž bych někoho urazila? Milý Steve, přecházet komentáře (píp) je někdy vskutku náročné. Snažím se prostě soustředit na pozitivní komentáře a nebrat si ty negativní. Kdybych je totiž brala osobně... pronásledovala bych ty (píp) a (píp) a uřízla jim (píp, píp) a nacpala jim je do (píp, píp).

Pak by tihle odporní (píp, píp) škemrali o život, zatím co by si (píp) do kalhot. S pozdravem, Felicia. Tak, Steve, dopis je na cestě. Jestli máte dotazy nebo návrhy do Parádní pětky, pošlete je na theflog@geekandsundry.com. Sdílení nás udržuje při životě, takže šiřte Geek and Sundry. A jestli chcete napsat (píp) komentář, můžete se jít (píp). Ahoj, uvidíme se zase za týden!

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Funny fact: dohrál jsem hru na Drawception. Někdo na jednom obrázku použil české slovo, a postupně jsme se v diskuzi dobrali k tomu, že víc než polovina lidí v té hře byla z Česka, přivedena webem VideaČesky.cz.

180

Odpovědět

Dívám se na to jen kvůli ní, ale to jak zkouší nějaké řemeslo je jediná zajímavá věc na celém videu. A protože nechci být jedním z těch co se dívají na všechno, jen aby mohli do komentů psát jaká je to srajda, tak tohle byl nejspíš můj poslední díl The Flog...

(No tak, na co sáhne Felicia je úspěšné, tak proč je tohle tak slabé!?)

180

Odpovědět

Pekna usta. Tam by se ledacos veslo!

183

Odpovědět

Hele kde jsou díly jak Felicia hraje videohry a peče ? nepřeskočili jste trošku ?

181

Odpovědět

Myslím, že nikde nebylo řečeno, že budou přeložena všechna videa - natož pak chronologicky. :)

184

Odpovědět

+SolamBeeNebylo ale většinou se to očekává, mohl si na to udělat aspoň poznámku do popisu.

183

Odpovědět

Mohli by ste začať prekladať Pýchu a predsudok :)
http://www.youtube.com/watch?v=KisuGP2lcPs

185

Odpovědět

ta její "labuť" mi spíš připomínala Sarah Jessica Parker (nebo koně, ale to je to samý)

181

Odpovědět

Koukám na to jen kvůli parádní pětce. Kdo dělá to samé?

1823

Odpovědět

Jste jí nějak posedlí, né ?

1821

Odpovědět

To vieš, zažívajú dlhé osamotené večery za počítačom...

1814

Odpovědět

No ani se nedivim ze ji nakonci prevrhl vzhledem k tomu ze se mu taky moc nepovedla:D

185

Odpovědět

nahodov felicia je v pohode, je to taky ten normalny typ dievcata - ne nejaka namyslena suka....:D...ale ako hovori Fanýs vyššie... asi fakt na niečom ide...:D

1810

Odpovědět

Je to jen motorová pili, ta ti neubíží!
Ten člověk se na horory moc nedívá...

193

Odpovědět

"(píp)" vážně? Nebylo by lepší použít třeba ***, nebo něco podobnýho?

1827

Odpovědět

video jsem si pustil, protože ta holka je docela šťáva, ale jinak netuším o čem to v tom videu mluvila... přijde mi že na něčem frčí :-D

1810

Odpovědět

Jak již psal někdo o předchozím díle, je to jak deníček 10ti leté holčičky... To dělání těch ledových soch na tom bylo jediné dobré, ale bylo by to mnohem lepší, kdyby to bylo s někým jiným než s Feliciou.

1849

Odpovědět

Nechaj ich tak, sú z nej celí napichaní :D

1817