Etické stravováníThe Katering Show (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:222
Počet zobrazení:6 665

V dnešní epizodě The Katering Show budeme vařit podle nejnovějších trendů ve zdravém stravování – z čerstvých bio eko lokálních surovin z farmářského trhu a hlavně eticky a udržitelně. Pokud vás pořad bavil, nezapomeňte jej odebírat.

 

Přepis titulků

Ahoj, jsem Kate McLennan. V dnešní epizodě se budeme zabývat trvale udržitelným a etickým stravováním. Pojďme na to. Já jsem Kate McCart– Na tomto farmářském trhu prodávají organické, trvale udržitelné suroviny z lokálních zdrojů a v bio kvalitě. Už z principu by se mi tu mělo líbit, ale z lidí tady začínám trpět rektálním krvácením.

Je tu organická kavárna skupinky architektů s královskými platy a coby hudební vložka fůra hipíků s nádobím místo nástrojů. Je tu taky spousta těhotných žen, které v oblečení z organické bavlny chodí kolem a dělají "Ó." - "Ó." - "Ó." "Na kompostu pěstuju fazole." "Synkova králíka krmíme zbytky zelí od oběda." "Porodní asistentka je moje jediná kamarádka."

- Takhle bychom mohly pokračovat donekonečna. - Doslova donekonečna. Spousta lidí si myslí, že jíst eticky, zákonitě znamená být vegan, ale tak to není. Veganství je očividný nesmysl. Člověk musí jíst lokálně a udržitelně. A v dnešní době je tu spousta možností pro všechny, kteří si můžou dovolit morální zásady. Nebo pro ty, kteří už nemůžou jíst eticky ulovené ryby, protože dostali otravu z rtuti.

Ještě pořád ji máš? Necítím se dobře. Nevypadáš dobře. Víš, co potřebuješ? Potřebuješ železo. Každý samozřejmě ví, že nejlepším zdrojem železa je lidská krev. Ale dnes použijeme maso. Dnešní díl je celý o návratu ke kořenům. A proto vaříme tady, v prosté venkovské kuchyni u McCartney.

Tak, McCartney, nechceš nás tu provést? Jistě. Fajn. No, takže tady je hromada složenek. A... tady trocha plísně. A za troubou je moje kočka, Beans. Moje nejlepší kamarádka. To jsem přece já.

Dnes budeme připravovat maso, ale ne jen tak ledajaké. Lokální maso. Mohli bychom použít tuto krásnou, bio a trvale udržitelnou vačici. Nebo možná tohoto klokánka, který nejspíš měl hezký život, než mu maniakální farmář brokovnicí prostřelil hlavu. Popravdě se mi jako bývalé vegetariánce jedení masa moc nezdá, takže při tom chci být co nejsvědomitější. A z morálního hlediska jsou vačice a klokánci opravdu roztomilí.

Takže ty jíst nechci. Dobře, fajn. Takže jaké maso použijeme? Co třeba z velkého klokana? Proč? Oni vědí, co provedli. Dnes tedy uvaříme z klokaního masa výborný guláš. Nebo, jak ráda říkám, klokanáš.

Tak, McCartney, co kdybys vybalila maso, zatímco to tu vše přichystám? Jasně. A co s tímhle? Mohla bys to recyklovat? Ne? Tak to prostě spal. Běžně do guláše dávám cibuli a česnek, ale Mccartney je na ně alergická...

takže budu muset použít celer a mrkev. Bude to chutnat jako jídlo pro mimina, ale i s tím tady musím pracovat. Přidám taky organická rajčata, velmi dobré červené víno a bylinky z něčí zahrady. BYLINKY OMYJTE. VYHNETE SE TAK PARAZITŮM Z HOLUBÍCH HOVEN. Říká se, že když víno není dost dobré k pití, pak není dobré ani na vaření.

To ale platí, jen pokud máte nějaké standardy. A ty já mám. Proto použijeme lahev drahého bio vína až z Napa Valley v Kalifornii. Takže řekněme, že by tím Curtis Stone pod deset dolarů čtyřčlennou rodinu nenakrmil. To je jen takový malý gastronomický vtípek.

Vážně? Vážně, je. Náš bio eko guláš budeme vařit v mém novém tlakovém hrnci, který jsem si přes internet objednala expresně až z Německa. Počkej. - Máš to? - Jo. Dobře. Teď pryč s tou krabicí. Pryč s ní. Ano!

Je překrásný! Někteří lidé z papiňáků vyrábějí bomby. Ale my ho dnes použijeme k vaření. Všechny naše suroviny jsou vevnitř, takže teď už jen hrnec uzavřu a nastavím na dvojku. Vzrušující, že ano? Jo.

Mohl by ti bouchnout do obličeje. A teď, zatímco budeme čekat, až se vytvoří tlak, mohla by ses pustit do svojí Chlastopedie? Jasně. CHLASTOPEDIE: ČERVENÉ VÍNO K tmavému masu patří červené víno. A tohle je to jediné, které mám. Dostala jsem ho, když jsem v roce 2002 účinkovala v pořadu Big Bite. - Je to...

- V tom jsi hrála? Ano, hrála. - A... - Nepamatuju si na tebe. No, byla jsem v tom. Kdo další v tom hrál? Hrál v tom ten... Charlie Clausen, ne? Ano, hrál. Jedná se o Syrah a... Nehrál tam i Andrew O'Keefe?

- Ano. - Hrál, že jo? Hrál. A hrál tam i Chris Liley, že? To je ten pořad, co nakopnul jeho kariéru? Páni. A stále se drží na výsluní. Dostal se až na vrchol. Ten musí mít ale peněz. Tolik že se v nich může i koupat.

Jestli měl jako malý nástěnku, kam si připínal všechny svoje sny a představy, teď už si je určitě všechny odškrtnul. Ale ani tobě se přece nevede zle. Vždyť hraješ ve webseriálu. Díky. Neměly bychom to tedy ochutnat? Jo.

Fuj. To je katastrofa. Skoro jako tvoje karié– Náš guláš už je hotový. Náš trvale udržitelný guláš podáváme s bio bramborami, které jsme na trhu ukradly nesympatické ženské v drahých etno šatech. Mimo jiné používáme tyto recyklovatelné palmové tácky. Sice nemám kompostér, ale to nevadí. Můžu prostě použít obyčejný koš.

Ano. Myšlenka je to, co se počítá, ne? Rozhodně. Dobrá. Pusťme se do toho. Náš eticky nezávadný, trvale udržitelný klokanáš bez alergenů. Ne. Tohle ne. To je otřesné. Chutná to jako zadek.

Už jsi někdy zabila? Ne. Ale hodněkrát už jsem si vzala Postinor. Ty ano? Ne. Ale tady Beans zabila ptáka. Že ano, Beansi? Nějakého otravného? Ne. Překrásnou laločnatku. Jsi tak chytrá.

Ta chuť se po pár skleničkách dá zvládnout, že? Jo. Dá se. Trochu kalný. Jo. Na dně je usazenina. Mohl by to být i kočičí chlup. Zaseklo se mi to v krku. Dobrá práce.

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A to ma byt vtipne? Vzdyt je to chujovina na urovni Luxusu na taliri, ci jak se ta kravina na Streamu jmenuje. Radsi byhc ty dve holciny videl v jinem typu videa...

56

Odpovědět

Tak si pusť to fekální p***o a my budeme koukat luxus na talíři. :D

50

Odpovědět

+Karel VorelPrave ze na Fekal typu tohohle videa koukat nechci... Jinak nic proti jestli ty ses takovej fajnsmekr a libi se ti to.

12

Odpovědět

Docela v pohodě šou, ty jejich výrazy a menší vtípky mají něco do sebe.

92

Odpovědět

Na tu brunetu bych koukal i kdyby četla strojnický tabulky.

282

Odpovědět

Príjemné sledovanie... hlavne sa mi páči, že tie krehučké slečny majú evidentne väčšie gule ako polovica tunajšieho hipster hippie raw communist osadenstva

144

Odpovědět

"Etické stravování vůbec není o tom být veganem, to je nesmysl..." bye bye

324

Odpovědět

Bye.

270

Odpovědět

Fakt, Stify? Já jsem vegoš, ale srandu z vlastních hodnot si teda udělat umim. Navíc klokani... oni vědí, co provedli...

190

Odpovědět

+SleevaVysvetlí mi prosím každý čo dal Stigymu palec dole do podrobna prečo to spravil? Ja to nechápem...

00

Odpovědět

+JojoNevím jak ostatní, ale já to pochopila tak, že Stify odchází z webu videacesky jen proto, že v satirickém skeči někdo řekl, že etika potravy nemusí být o veganství. Nebo možná odchází jen od videa. Každopádně mi to přišlo jak reakce muslimů na karikaturu Mohameda.

80

Odpovědět

+SleevaJa nie len že som nepochopil ten komentár, evidentne som nepochopil ani video. Okrem toho že to má byť vtipné, malo by to mať aj nejaké posolstvo? Z čoho/koho si vlastne robili srandu? Z bio stravy a vegetariánov ak som to správne pochopil.

00

Odpovědět

+SleevaBio potraviny v tejto dobe človek pokladá za predražené, často to tak je, ale základné myšlienky bia sú niekde úplne inde ako v Česku tak aj na Slovensku našťastie existuje mnoho fariem, čo to chápe a kde si môžete kúpiť farmárske výrobky tak ako ich poznali naši prarodičia. Veď väčšina ľudí ani nevie ako chutí mlieko, alebo akú farbu by mala mať saláma, príde im normálne že majonézový šalát ma 21 dennú dobu spotreby. Čo sa týka vegetariánov, nič proti ním nemám, napriek tomu že ja na mäso nedám dopustiť. Ja by som nikdy v živote nezjedol hmyz, chápem že niekomu sa hnusí mäso, prípadne nechce podporovať zabíjanie zvierat ako také. Ale nechápem nechápem vegánov čo si nekúpia živočíšne produkty preto, že nechcú podporovať veľkofarmy, kde zvieratká trpia. Tak prečo nepodporujete malé farmy a biofarmy, kde tá koza,krava alebo čokoľvek iné trávi väčšinu času na lúke. Jasné že koniec koncov skončí pod nožom, ale nedožije sa 2 roky ale 5 rokov a prežije šťastný život. Ja chápem, niekto by povedal že "začať treba od seba", ale to pre mňa nie je argument. Príde mi nelogické bojovať proti niečomu svojou vlastnou pasivitou, prípadne otravovať život na sociálnych sieťach ostatným ľuďom.

11

Odpovědět

+JojoJá zase moc nechápu vegany a vegetariány co nejí maso jenom proto že se jim "hnusí". Dalo by se říct že jsem spíš ten druhej typ, kterej jsi říkal že nechápeš, ale tady nejde o nějaký snižování poptávky. Pár procentům lidí na světě prostě došlo, že žádný maso ani mlíko ani vajíčka nepotřebujem abysme se správně vyvinuli a zůstali silní. Nehledě na to, že agrokultura obecně ničí a znečišťuje celou planetu, ať už se na to díváš jakkoli. Moderní vegan si prostě uvědomil že ubližovat jak tisícům zvířat denně tak celý naší planetě nestojí za nějaký naše rozežraný chutě. Nechci na tebe hejtovat, jenom jsem měl pocit že asi moc veganů neznáš.

10

Odpovědět

+SleevaAsi se dá říct že "etické" je subjektivní pojem, ale pro mě to znamená nejíst mrtvoly. Nebo etické vůči čemu? Třeba jsem to jenom špatně pochopil. Všechno co říkám je, že se na ten seriál dívat dál nebudu, protože tahle věta mi přišla hloupá. :) Není potřeba z toho dělat něco víc.

00

Odpovědět

+StifyVždyť já s tebou souhlasím, vždyť říkám, že jsem taky vege! :-) Ta věta je hloupá, protože je to vtip. A mě přišlo hloupé, že na vtip reaguješ vážně. Nedělám z toho nic víc. ;-)

30

Odpovědět

A kam se podělo Sorted? :(

40

Odpovědět

5 hvězdiček za klokanáš :D

181

Odpovědět

Roogout!!! :-D

20

Odpovědět

Ztracite cas s 60% kanelem?

216

Odpovědět

Pamatuju jednu dobu, kdy tu překládali asi 2 minutový videa "online gamer" nebo tak nějak, s černochem v hlavní roli. Mělo to normálka hodnocení kolem 20% a stejně se to tu udrželo tak půl roku.

30

Odpovědět

Hele, mě zas nebaví Herní trailery, tak na ně prostě nekoukám. Nenapadlo by mě to otevřít, blbě ohodnotit a pak si ještě stěžovat. Nemusí bejt každej pořad pro všechny...

220

Odpovědět

První díl má momentálně 67 %, druhý 71 %. To je pořád dost slušný nadprůměr, který značí, že se pořad líbí, jen to není jednoznačná pecka ala CaH, Conan, Norman apod. Bohužel jsme si tu za těch 7 let výběrem videí publikum hodně rozmazlili a každý je zklamaný, jakmile přeložíme něco, co je "jen" nadprůměrné a nesedne úplně všem. Podívej se třeba na ČSFD, kolik filmů, které se ti líbí a pokládáš je za dobré, tam budou mít hodnocení mezi 65 a 75 %. Myslím, že jich bude víc než dost.

201

Odpovědět

+BugHer0Souhlasím s vyzněním Vašeho komentáře. Jen bych trochu rozporoval myšlenku, že 70% je jen nadprůměrné. Těch 70% může např. tvořit řada velmi dobrých hodnocení a některých velmi špatných. Pokud jsou ty velmi špatné na základě nějaké skutečné nebo domnělé kontroverze, kterou já svým pohledem na věc (světonázorem, hodnotami, estetikou apod.) nevnímám jako kontroverzi, ale naopak jako plus, pak je výsledné dílo pro mě velmi dobré. Na ČSFD se na přední příčky mimo jiné dostávají i omyvatelné, nikoho neurážející filmy, kterým nesráží žádná případná kontroverze hodnocení (ale o to mohou být nudnější). Jinak vaření pobavilo, dal bych čtyři hvězdy, ale když jsem viděl překvapivě nízké hodnocení, dal jsem raději pět

20

Odpovědět

+EddaVe zkratce ... komu se to nelíbí ať všem p***l políbí

31

Odpovědět

+BugHer0Ono porovnávať csfd a videačesky v hodnotení asi nie je úplne rozumné, nakoľko priemerné hodnotenie tam a tu je podľa mňa rozdiel tak 30%.

00

Odpovědět

Lepší než dementní 90% videa o tom jak být správným rusem, nebo trump furt dokola (taky většina 90% :D).

31

Odpovědět

Jak Herbář, akorát tyhle to nemyslej vážně.

131

Odpovědět

A navíc sympatičtější než Rybina s Winterovou

21

Odpovědět

Souhlasím s vyzněním Vašeho komentáře. Jen bych trochu rozporoval myšlenku, že 70% je jen nadprůměrné. Těch 70% může např. tvořit řada velmi dobrých hodnocení a některých velmi špatných. Pokud jsou ty velmi špatné na základě nějaké skutečné nebo domnělé kontroverze, kterou já svým pohledem na věc (světonázorem, hodnotami, estetikou apod.) nevnímám jako kontroverzi, ale naopak jako plus, pak je výsledné dílo pro mě velmi dobré. Na ČSFD se na přední příčky mimo jiné dostávají i omyvatelné, nikoho neurážející filmy, kterým nesráží žádná případná kontroverze hodnocení (ale o to mohou být nudnější). Jinak vaření pobavilo, dal bych čtyři hvězdy, ale když jsem viděl překvapivě nízké hodnocení, dal jsem raději pět :)

00