ThermomixThe Katering Show (S01E04)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:164
Počet zobrazení:7 479

V dnešní epizodě naše milé protagonistky vyjdou vstříc jednomu z fanoušků a otestují jeden z oblíbených kuchyňských spotřebičů – Thermomix. Je ale asi jasné, že nepůjde o žádnou obyčejnou recenzi... 
Pokud vás pořad baví, můžete si ho přidat do sledovaných.

Přepis titulků

Jsem Kate McCartney. A já Kate McClennan. - Jsme ženy! - Vítejte v The Katering Show! Od fanoušků na YouTube dostáváme skvělou odezvu. Spuntik59 píše: "Čau, holky. Chci vás pěkně om*dat." To je milé! - Moc pěkné. - Jo. Snagprofit12 nám ve svém e-mailu píše: "Ahoj.

Bylo by moc fajn, kdybyste recenzovaly kuchyňské spotřebiče. A taky vás chci pěkně om*dat." Dnes ti, Snagprofite12, uděláme radost. Budeme testovat Jederlieblingskuchengrass. Thermomix. Všichni pod třicet si teď určitě říkají: Co je to termomix? Je to mixér, mikrovlnka, kyblík na led a kuchyňská váha v jednom. Je to robotický kastrol z budoucnosti, potomek grupáče všech kuchyňských spotřebičů. Je to spotřebič, který vám vaše bohatá tchyně dá jako svatební dar, protože si myslí, že neumíte vařit.

Nebo něco, co si koupíte, protože jste vždycky chtěli být v sektě, ale nemáte dost energie na orgie. Jedno je ale jisté. Pokud si Thermomix koupíte, nebudete litovat. Zamilujete si ho. A budete o tom říkat všem, protože jste právě utratili 2 000 dolarů za něco bez záruky vrácení peněz. Je to jako dítě ze zkumavky, z kterého se vyklube psychopat.

Musíte ho milovat. Nemáte na výběr. To samozřejmě naplatí u dětí z Thajska. V tom případě ho tam prostě nechte. ÚKOLY: VYZVEDNOUT DĚTI. VZÍT JE NA TRÉNINK. ULOŽIT DĚTI DO POSTELE. MÍT DĚTI. Thermomix jsme si půjčily od kamarádky, která odjela na dovolenou a zapomněla, že mám její klíče. Vypadá to úžasně. Když strčíte dovnitř utěrku, tak vám ji to usuší. A myslím, že se shodneme, že už jen to za ty 2 000 stojí.

Pokud znáte někoho, kdo Thermomix má, nejspíš jste už slyšeli věty jako: "Ušetří mi spoustu času při přípravě omáček a mrazák mám plný vývarů a..." a mrazák mám plný vývarů a..." "Piju sama v jedenáct dopoledne." Taky jste určitě slyšeli, že zvládne udělat rizoto za pouhých 16 minut. Věřila bys tomu, McCartney? Na tohle vážně nemám názor.

Rozumím. Také jsem tomu nechtěla uvěřit. A právě toto tvrzení dnes ověříme a uvaříme si naše vlastní - rizoto. - Horkou mokrou rýži! Rizoto s citrónem, cuketou a pórkem uvaříme ve dvou variantách. Jedna z nich bude bez alergenů, ta druhá bude mít chuť. Jedna z nich bude bez alergenů, ta druhá bude mít chuť. Protože umím vařit, ale s počítači mi to nejde, připravím svoje plnocenné rizoto pomocí svých vlastních pomocníků, kterým se říká dovednost.

A kuchyně. Já sice vařit neumím, ale posledně se mi při synchronizaci iPhonu ztratila jen půlka fotek, takže jsem teď úplný ajťák. Proto budu svou variantu horké mokré rýže vařit v tomto malém německém stroji smrti. Nejdříve si připravíme suroviny na rizoto. Horkou mokrou rýži! Do mého ručně dělaného rizota patří česnek, cibule a bílá část pórku. McCartney mi dnes oznámila, že tu zelenou část může, takže ta připadne jí. Ano.

Vypadá to, že z pórku můžu jen to, co byste normálně vyhodili do koše. Otevřel se mi úplně nový svět. Tu máš. Dobrá, pojďme na to. Existuje spousta rad, jak zabránit tomu, aby vás z krájení cibule pálily oči. Dáte ji do ledničky, omyjete ji studenou vodou nebo přinutíte své dítě, aby ji nakrájelo za vás. Já osobně cibuli krájím ráda. Člověk se tak krásně očistí od všech hrůz vlastního života. Zapomenete na to, že je Tony Abbott premiérem, že budoucím generacím přenecháme jen vyprahlou pustinu nebo že mám kotníky, co zadržují vodu.

A teď hurá na česnek! Mezitím zpět u Thermomixu. Přidám nějakou sračku. A další sračku. A taky trochu... Koho to sakra zajímá? Nevím. Seru na to, vaření nesnáším. Vaření pro mě není jen o dodávání paliva tělu. Je o užívání si okamžiku a příležitosti si oddychnout.

Prosté promíchávání pánve pro mě představuje duševní pohodu a klid. Je to jediná chvíle, kdy se tak cítím i bez léků na předpis. Páni, mám hotovo. Co, krájení? Ne. Celé jídlo. Vypadá to, že vážně jde uvařit horkou mokrou rýži během 16 minut. A zatímco je moje horká mokrá rýže hezky v teple v misce za 300 dolarů, je čas na Chlastopedii.

CHLASTOPEDIE: BÍLÉ VÍNO Bílé víno se skvěle hodí k bílým lidem, na pohřby a skvěle doplňuje chuť rýže v rizotu. Tohle je pinot grigio a pinot gris. Jedno z nich se vyrábí z mladých hroznů a já ho můžu pít bez obav. To druhé je z vyzrálejších, pozdních hroznů, takže je sladší a plné fruktózy. Pokud bych se ho napila, moje střeva by explodovala. Ale které je které? Někdo mě na to kdysi naučil pomůcku. Hrozny na pinot grigio se sklízí dříve, protože je to italské víno a Italové jsou netrpěliví, vášniví a chtějí všechno hned.

Hrozny na pinot gris zrají déle, protože Francouzi jsou líní je sklidit. S odstupem mě napadá, že ten, kdo mě to naučil, byl pěkný rasista. Ale dost už o mém tátovi. Pojďme zkusit to bez fruktózy – pinot grigio. Chutná to jako koule. Mohla bys na chvilku míchat za mě? Potřebuju na záchod. No... mohla. Ale právě musím internetovat, takže... Volný čas při čekání na McLennan využiju k jednomu ze svých nejoblíbenějších koníčků.

Vyhledávání dvou různých zvířat v jednom videu na YouTube. Mohla bys mi podat stoličku? Mohla, Ale právě sedím, takže... Zabralo mi to skoro celý den. Jako nějaké kulinářské parlamentní obstrukce. Navíc jsem si asi uhnala syndrom karpálního tunelu. Připadám si ale krásně klidná. Jo, vypadáš úplně klidně. A teď je načase zjistit, které rizoto je lepší.

Jestli McCartneyina v Thermomixu uvařená sračka pro alergiky à la instantní nudle, nebo moje chutné a osobité osobně vařené rizoto. Tak jo. Pojďme ochutnat. Co myslíš? Jo, je to k jídlu. Co myslíš ty? Je to pro mě trochu těžké říct, protože mi popravdě rizoto vůbec nechutná. Taky ho nemusím. Proč jsme ho vůbec vařily? Je to jako ovesná kaše, ale k obědu. Proč jsme neuvařily omáčku?

Štáb si třeba dá. Ne! Co bys udělala s dvěma tácy ty? Nejspíš zašla do Uniqla, koupila si spoustu péřovek, oblékla si je všechny najednou, rozběhla se proti autu a čekala, co se stane. Jo? Co ty? Od roku 2002 jsem nebyla u zubaře, a teď mi přijde, že se mi rozpadá čelist, takže bych s tím možná měla něco udělat.

Myslíš, že by dva tácy pokryly plastiku nosu? Jo. Třeba v Thajsku asi jo. I když bys taky třeba mohla přijít o nozdru. Dobře. A teď zkusme tohle.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Porč mi ta slečna připomíná Ivu Janžurovou :O

01

Odpovědět

Nejvtipnější na téhle show je akorát to, že se jmenují McLennon a McCartney

65

Odpovědět

Chtěl bych je mít doma i s tím přístrojem.

60

Odpovědět

Len zriedka človek narazí na vtipné ženy... tieto sa fakt našli :D
5/5

155

Odpovědět

Thermomix mánie u nás vypukla někdy ve druhé polovině 90. let. Bylo to stejný jako s Tupperware a Vorwerkem; buďto obchoďák zaklepal u dveří, nebo se dělaly sedánky a předváděčky v domácnostech žen, který fungovaly podobně jako dnešní "avonbaby". :D Moje babička propadla všem třem věcem, ale i když způsob prodeje a cena jsou děsný, vydrží to fakt celý roky. Mixér i vysavač jsem zdědila a používám dodneška, stejně tak většinu krabiček (a váleček na těsto, formičky na cukroví a kdejaký jiný pitomosti, co člověk nutně potřebuje k životu :D ).

120

Odpovědět

U mě to samé, kdežto u mě se 1/4 věcí rozbila (moje chyba) a zbylé 3/4 věcí vůbec nepoužívám :D

50

Odpovědět

jj, my u Vorwerků doma zůstali i po mánii devadesátek, protože vysavač za 30 tisíc s žívotností 20 let je prostě dobrá cena... akorát Thermomix byl pro nás krok vedle, protože s tou cenou to využije fakt jen megakuchař

10

Odpovědět

Zkoušel jsem si vyhledat cenu thermomixu u nás. Trvalo mi to dlouho se k ní proklikat. Ani se nedivím, když za to chtěj přes 30K.

30

Odpovědět

kdysi jsme doma Thermomix měli a používali jsme to pravidelně na dělání strouhanky z tvrdejch rohlíků... tak drahej stroj na strouhanku nikdo neměl :D

220

Odpovědět

Přitom thermomix je dobrej i na dělání strouhanky z měkkejch rohlíků. Když to u nás kdysi thermomixbába předváděla na předváděčce, tak tam hodila dva čerstvý rohlíky, stroužek česneku a za chvíli z toho vysypala najemno namletou směs, která během pěti minut na vzduchu okorala a dala se použít na obalování.

00

Odpovědět

+Ferdačerstvejch rohlíků je škoda :)

00

Odpovědět

3:28 "cold water" se obyčejně nepřekládá jako teplá voda. :D
Ale samozřejmě dík za překlad, tahle show je fakt geniální, jedna z nejlepších sérií za celou historii VČ. I když dnešní epizoda nebyla tak nabitá politickou nekorektností jako předchozí, ale i tak, slušná zásoba vtípků.

91

Odpovědět

Opraveno. ;-)

11

Odpovědět

Prostřih s rychlovarnou konvicí naprosto geniální! :-D Tohle mě taky dokáže neskutečně vytočit.

301

Odpovědět

Já si ty holky čím dál víc... newím jak to napsat ... Jednoduše Geniální THX

191