Kuchařka a KateThe Katering Show (S02E05)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:145
Počet zobrazení:4 927

V dnešním díle se naše milé Kate v rámci zachování vlastního duševního zdraví nechají inspirovat životním i kuchařským stylem australské televizní kuchařky Maggie Beer.

Pozn.:
Verjus je šťáva z nezralých hroznů, ve středověku používaná k dochucování jídel. O jeho opětovnou popularizaci se zasloužila právě Maggie Beer.

Přepis titulků

- Jsem Kate McCartney - Já Kate McLe... Vám, našemu prostému, nemytému publiku, můžeme já a McCartney připadat nedosažitelné a dokonalé. Ale novinka – nejsme. Pod touto svůdnou fasádou je maelström úzkosti, který čeká, až nás bude moct pohltit. Jsem unavená. Vše mě bolí. Nemůžu si dovolit svůj dům. Mé dítě mě nemá rádo.

Jsem na bolestně dlouhém seznamu čekatelů na operaci anální... Fajn. Jde o to, že to stěží zvládáme. Proto dnes na radu velmi přísných, ale velmi starostlivých psychiatrů budeme relaxovat a pro jednou zkusíme být v pohodě. Cítíme vonné svíčky. Osvojíme si životní elán kuchařky, která je lidskou verzí valia. Baronka z Barossy, - Maggie Beer - Maggie Beer.

Tohle je rozhodně Maggie Beer. Maggie je televizní kuchařka a nejprodávanější autorka kuchařek. Pro Američany je víceméně nerasistickou obdobou Pauly Deen. Pro Brity je jako ty dvě tlusté ženské, ale ne tak mrtvá. Je milá, pohodová a má lásku pro všechny, jako by byla pořád namol. A pokud by to naše mámy chtěly ve stáří zabalit, pak právě ji rozhodně chceme za druhou mámu.

Ale jestli se nemůžeme zabořit do jejího poprsí, pak uděláme to druhé nejlepší. Staneme se stejnými jako ona. Vypadám jako prádlo. Ano. Připadám si jako zámožný duch. Kuchařka a Kate. Maggie má skvělý život.

Má vlastní statek. Má verandu porostlou révou. Používá kdoule a fíky a vaří z nóbl ptáků, o jakých jste neslyšeli jako koroudrozd a lednivran. Má pevný dubový stůl u krásného okna do zátoky, kde sepisuje svůj kuchyňský blog, který je psanou poctou sušeným meruňkám. Jaký skvělý život! Jak to jen dělá? Protože já osobně pracuju, až mi padají vlasy, a stále si můžu dovolit jenom podnájem se spoustou krysí moči.

Je to záhada. Určitě to nesouvisí s její značkou gurmánských výrobků, jako je její slavný verjus vyráběný ze šťávy z ver... Maggie byla tím prvním, kdo začal verjus prodávat, poté, co chytře odhalila díru na trhu, když zahrnula verjus do všech svých receptů.

Díkybohu, že si sama mohla zacpat díru. Dnes se chopíme jednoho z nich – pomalu pečeného plněného jehněčího plecka – a dodáme mu máš nový rozměr, abychom neměly problémy s autorskými právy. Přesně tak. Použijeme naši vlastní bezfruktózovou náhražku verjusu – bobulšťávu, která se vyrábí z lahodného... - Bobulšťávovníku.

- Jistě. BOBULŠŤÁVA JE DOSTUPNÁ NA STRÁNKÁCH THE KATERING SHOW Tady je náš Maggie inspirovaný recept. Začneme, McLennan? Ano, ano. Páni. Je tam opravdu hodně kroků. Dobře. Pojďme vybrat kytici těch nejlepších bylinek z naší podzimní sklizně. I když je léto.

Ale podívejte. Ohřáté lískové oříšky. Velmi horké. Podle jejího blogu Maggie miluje na životě prosté věci. V zimě fazole, v létě labradory. Vaření ze sezónních surovin vypěstovaných vlastním personálem na vlastním pozemku působícím jako z reklamy na cestovku v jižní Austrálii. Ale my jsme v Melbourne.

Prestonu, předměstí, které je se svými továrnami a pikem něco trochu jiného. To nás ale nezastaví v tom donést něco z Barossy do Prestonu. zasazením těchto poetických bylinek zde na mojí čarokrásné zahrádce. Podívejme. Ostatky úchvatné mrtvé kočky. - Kolik jsi za ten dům utratila? - Příliš. Po dvou hodinách stres zvolna odchází. Telefon je vypnutý, protože mě odpojili.

Věci se tady v naší kuchyni velmi uklidnily. Že ano? Ano. Právě bych mohla dělat tisíc jiných věcí. Například dnes ráno jsem v domě cítila kouř a přiznám se, že mě zajímá, jak to dopadlo. Tomuto jehněti dala McCartney nakládačku. A já ho nacpala bujarou směsí bylinek, koření, kůrek a nakládaných kdoulí, které jsem nenaložila sama, protože jsem sakra normální lidská bytost, Maggie.

Teď je čas toto křehké maso pokapat bobulšťávou a vložit ho do rozpálené trouby na dřevo. Naše okouzlující maso budeme podlévat každých... třicet minut po dalších... pět hodin. Pět hod...? CHLASTOPEDIE: BEZLEPKOVÉ DOMÁCÍ PIVO Ahoj.

Tohle je domácí bezlepkové pivo, které jsem vyrobila z ovoce a slunce. Ještě tři měsíce nebude hotové, takže mezitím budu pít něco vhodnějšího, co nebude chutnat, jako když se pochčije jahoda. Toto je velmi praktické. Dopředu namíchané, má víčko a přítomnost podřadného bourbonu vážně urychlí čas mezi prvním lokem a pumpováním žaludku. Zatímco to budu pít, přispěju do svého Maggie inspirovaného blogu.

Hlína je v plném rozkvětu. Všechny krávy právě rodí a rumělkovost jarních zralých švestek mi připomíná, že je čas na výtěr děložního čípku. BOBULŠŤÁVA JE DOSTUPNÁ NA STRÁNKÁCH THE KATERING SHOW Je mi jasné, že spousta z vás si bude říkat, kde nacházíme tolik času k podlévání masa celých pět hodin.

Copak nemáte práci, děti nebo dluhy u berňáku? Jste za vodou? Přejelo vás snad auto a vy teď žijete z odškodného z nehody? Kde na to berete čas a peníze? V Maggiině světě tyhle věci nejsou problém. - Takže se nebojte. - A libujte si jako Maggie ve vašich oblíbených kuchyňských rituálech. McCartney, jaký je tvůj oblíbený kuchyňský rituál?

- Naser si. - Krása. Zatímco McCartney podlévá naše jehňátko, já se chopím jednoho z Maggiiných receptů a budu si libovat v jednom z jejich oblíbených rituálů – zavařováním citrónů. K čemu, to netuším. Spousta citrónů. Nekonečná hromada citrónů.

Proč je tu tolik citrónů? Zavařené citrony jsou otřesné. Už je tomu pět hodin. Právě nadešel čas, abychom snědly naše krásné, baronské pomalu vařené, nadité bobulšťávové, baronské, jehněčí plecko. McCartney. Právě jsi strávila jeden úžasný den úplně jako Maggie Beer. Jak se cítíš? Chci tohle všechno spálit na popel počínaje tímto menstruačním hadrem, co si říká šála.

Ty? Ano. Žádné leštění oříšků nedokáže přebít neodvratné uvědomění si, že se doslova topím ve splácení hypotéky. - Nechtěla bys to nakrájet? - Rozhodně ne. Skvělé. Podívejme. Je to velmi tuhé.

Právě jsme promrhaly celý den. Ty vrtulníky jsou hezké. Jo. To je policie. Přidávají na atmosféře. Myslíš, že si jednou koupíš dům? Jo. Až naši umřou. To jsem měla taky udělat. - Vyhořela jsi?

- Ne. To se jen krysa upekla na radiátoru. Je to ale trochu škoda. Oheň je uklidňující. - Jako by k tobě plameny mluvily. - Jo. Zklamala jsi! Měla jsi být učitelka! Učitelka!

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ony jsou lepší a lepší

110

Odpovědět

Paci sa mi ako si robia p***l zo vsetkych tych nacancanych sterilnych cooking relacii. Moj oblubeny moment bol aranzovanie kosika jablk :D Citrony usli tiez.

171

Odpovědět

"I feel like a wealthy ghost" - to mě odrovnalo :D :D

100

Odpovědět

Pilot mi moc nezaujal, ale dil od dilu jsou lepsi! :)

120

Odpovědět

Tak dneska mi poprvé bylo i těch holek trochu líto .... , ale i tak jsem se smál :D

131

Odpovědět

Ty ženské jsou fakt boží. Tolik sarkasmu a hereckého talentu a tolik citronů... :D

401