VánoceThe Katering Show (S01E06)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:145
Počet zobrazení:5 436

Minulé Vánoce už jsou sice někde daleko za námi a ty příští v nedohlednu, ale dnešní epizoda se bude věnovat právě jim. Zároveň dnes končí první série The Katering Show. Ale nezoufejte – druhá přijde!
Pokud vás pořad oslovil, můžete jej odebírat.

Poznámky:
frackování Pilbary – Pilbara je oblast v Austrálii mmj. bohatá na přírodní zdroje. 
vzít si Packera – Packerovi jsou rodina australských mediálních magnátů.

Přepis titulků

Jsem Kate McCartney. A já Kate McLennan. Jsme ateistky. Dnes slavíme Vánoce. Být takhle zavinutá je moc příjemné. Vážně? Jo. Jako bych byla ve stroji na objímání. Jo.

Nebo ve svěrací kazajce. Nebo tak. Zmiz mi z očí, kámo. Pro spoustu lidí znamenají Vánoce spoustu věcí. Jako panické ataky v obchoďácích. A podivné vánoční reklamy o řízení v opilosti. A pokud nejste křesťani, neznamenají pro vás vůbec nic. Ani hovno. Prostě vůbec nic.

I když je teda menší provoz. Jo. A taky se můžeš procházet po městě aniž by ses musela bát problémů s bělochy, kteří mají strach ze... - Všeho. - Úplně všeho. Pro mě jsou Vánoce o rodině, jídle a sezení u dětského stolu, protože pětatřicetileté nesezdané ženy si nezaslouží sedět u stolu pro dospělé. Pro mě jsou o návštěvě mé zámožné a početné rodiny, aniž bych se nechala dotlačit k sňatku s Packerem.

McCartney a já jsme zjevně z odlišných rodin a velmi odlišných kulturních pozadí. Já jsem z Perthu. A já jsem blond. Naše rodinné Vánoce jsou soukromé a neměly bychom je řešit ani natáčet, jak nám řekli právníci našich rodin. A my nechceme být vyděděné.

Živí nás webseriál. Nedaří se nám dobře. A proto dnes připravíme vánoční hostinu bez alergenů pro rodinu, kterou jsme spolu stvořili. To zní, jako bychom spolu žily. Ne. Uděláme si předkrm, hlavní chod a dezert prosycený našimi rodinnými vzpomínkami. Někteří by předkrm uvařili z thajských krevet ze stoky, ale my začneme tím prvním, čeho se naše rty na Štědrý den dotknou.

Chlastem. CHLASTOPEDIE: DOM PERIGNON Svou vánoční večeři obvykle začínám sklenicí Dom Perignon. které piju schovaná v koupelně pro hosty plážové vily své tety a strýce. Na lahev za dvě stě dolarů to chutná... V pohodě, asi. Nedokážu rozpoznat rozdíl. Ale ještě lepší je ten pocit, že vaše rodinné pití to dotáhlo v životě dál než vy.

Takže veselé Vánoce. POSADIL SI VÁS SANTA NA KLÍN? VOLEJTE POLICII. Hlavním chodem je krásný a tradiční vánoční krocan s opékanou zeleninou. Protože McCartney má střeva asi jen na okrasu, coby nádivku použijeme rýži, brusinky, pomeranče a trochu bylinek, což nezní jako nic, co by mohlo fungovat. Nadívání krocana mi připomíná ženy mé rodiny, které v kuchyni v tichosti připravují večeři, zatímco muži sedí v obýváku a kouří v tichém úžasu z nového obličeje Mariny Prior při repríze Koled při svitu svic.

Co připomíná krocan tobě, McCartney? Drůbeží velkochovy. Dobře. Na tomhle bys rozhodně měla zapracovat. Krocan už je v troubě, takže nastal čas na McCartneyin oblíbený vánoční moučník. Tu omáčku, se kterou se vánoční moučníky jedí. Mňam. Jak dlouho už tady jsi? Od prvního dílu.

V ANGLII SE VÁNOČNÍ OMÁČKA TRADIČNĚ PODÁVÁ ZE SIROTČÍ BOTY. V tuto chvíli spolu rodina obvykle klábosí a rozebírá uplynulý rok. A tetičky Ruth se začínají ptát až na moc otázek... Jako: "Co kdybys začala učit, Kate? Byla bys skvělá učitelka." "Kate, jak může existovat bisexualita, když já sama jsem hetero?" A tak dále a tak dále. Proto jsme přišly s několika užitečnými odpovědmi pro vaši vlastní tetičku Ruth.

Můžeme začít, McLennan? Ano. Pojďme. - Začneme? - Jo. Raz, dva, tři, akce. Ahoj, Kate. Ahoj, tetičko Ruth. Tvoje matka mi řekla, že se snažíš zhubnout. Ne.

Jsem alergická na lepek, laktózu a fruktózu. Ale Kate, to jsou jenom malé faldíky. Jsou Vánoce. Můžeš jíst, cokoliv chceš. Jasně. Budu jíst cokoliv, co chci, pokud chceš, abych to tady ohodila... a taky úplně celé jmelí. Takže si dáš jenom... Dám si jenom salát. Paráda. Prohodíme se? Dobrá práce.

Ahoj, Kate. Ahoj, tetičko Ruth. Takže, Kate, kdy se chystáš mít děti? Potratila jsem. Tohle je vždycky umlčí. SEZNAM VÁNOČNÍCH PŘÁNÍ: MÍR, LÁSKA, VLÍDNOST, OBŘÍ CECKY. Omáčka už vypadá podle našich představ. Udělaly jsme zvláštní verzi z vajec, cukru, a smetany a mléka bez laktózy.

Přidáme taky trochu brandy. To, kolik brandy přidáte, závisí jenom na vás. Pokud vaše rodina konečně uznává, že kariéra není jen o frakování Pilbary. stačí vám přidat jenom trochu brandy. Pokud ale máte příbuzné, kteří vám navrhují adoptovat si dítě z Afriky, protože – a teď cituju: "Nejspíš ti nechají to s AIDSem," nejspíš byste měli přidat trochu víc. Dobrá.

Ochutnáme? Ano. Páni. Je to moc dobré! Je to výtečné. - To jsme udělaly my? - Ano. McCartney, než tady doladím krocana, co kdybys šla nazdobit naši vánoční tabuli? Napadá mě spousta důvodů, proč to neudělat, McLennan. Dobře. Výborně.

Pojďme pro krocana. Ještě ho nemáme. Jo. Na stůl jsem dala nějakou třpytivou sračku a taky větvičku cesmíny, což je rostlina způsobující průjem. Taky jsem zvýšila teplotu, abych napodobila trauma, kterým si vaše tělo projde při jedení horkého evropského jídla uprostřed australské vlny veder. Tady je. Vánoční večeře dle The Katering Show. Jsem ale trochu smutná, McCartney, protože jsme dospěli až ke konci našeho pořadu. Nezažily jsme během těch šesti krátkých epizod spoustu zajímavého?

Snědly jsme přejeté zvíře. Jedly v ghettu. Na oko skončily s cukrem. Na oko pily alkohol. Na začátku jsem prohlásila, že tvůj život změním pomocí dobrého jídla a ještě lepšího přátelství. A toho jsi nedosáhla. Ne.

Nedosáhla. Pokud něco, tak je mi hůř. Ale zase nás osm dní v kuse líčili a česali profesionálové. Takže myslím, že to stálo za to. Určitě stálo. Mám tě ráda. Tohle všechno ale přeci nesníme samy. Ne. Nechci to jíst vůbec. Pozvěme teď ty, díky kterým jsme během pořadu vypadaly tak dobře.

To je ta rodina, kterou jsme vytvořili, protože jsme jim zaplatili, štáb The Katering Show. - Pojďte, lidi. - Připojte se. Pojďte k nám. Pusťte se do toho. Chopte se talířů. Chceš porcovat, kameramane? Je tady toho tolik k jídlu.

Hromady. Nalijte si, jestli chcete. Máme tu i... Jo, máme tu i pivo. To si jdete ven pro židle? Proč s náma štáb nechce jíst? Myslím, že jdou oslavovat konec. Naší show? Jo. A ty jdeš taky?

Ne. Jen jsem slyšela, jak o tom maskérka povídá. Proč nás nikdo nemá rád?

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, ale tahle série se mi fakt líbila. :-)

10

Odpovědět

Nedívajte sa na to, keď vás to nebaví. Mňa síce bežne baví poriadny, chlapský humor a rád sa zabavím pri inteligentných stand-upoch a zábavných talkshow, ale musím uznať, že tieto dve sociopatky na oko nenávidiace svet si ma získali už od prvej epizódy a tesím sa na ďalšie. :D

111

Odpovědět

Prý nezoufejte druhá řada přijde - to je právě ten důvod k zoufání!

26

Odpovědět

Možná pro tebe, ale podívej se na hodnocení a sledovanost ostatních dílů. Každý díl má asi 3 000 zhlédnutí a nejde to dolů + vysoké známky k tomu, takže není co řešit. ;-)

30

Odpovědět

+BugHer0ty známky jsou relativní... jsou tu videa/série u kterých se víceméně všichni shodnou, že jsou dobrá, což rozhodně není případ těchto dam

BTW: co ta přírodovědná videa od BBC?

14

Odpovědět

+FEFXardass už si zabral Spy in the Wild. ;-)

20

Odpovědět

+BugHer0tak to se těším, BBC má zajímavá celá videa, ne jak kojot se 4minutovými úvody než se dostane k jádru videa... a pokud byl vybrán Spy in the Wild na můj popud tak žádám o zmínku o mě

11

Odpovědět

Ty prodloužený záběry na jejich obličeje jsou fakt děsivý :D

150

Odpovědět

Neustále stejně nezajímavé a velice protivné kravky!

418

Odpovědět

5* jenom kvůli tomu že to konečně končí :)

49

Odpovědět

Nekončí, takže doporučuji snížit hodnocení. ;-)

243

Odpovědět

Teším na druhú sériu...a vopred ďakujem :)

154

Odpovědět

Počkat, nemaj oni v té Austrálii Vánoce až o půl roku později?

42

Odpovědět

Ne.

Zimu? Jo.

40

Odpovědět

6:22 nejedná se o tabuli, nýbrž o stůl

114

Odpovědět

Ale takhle se tomu normálně říká.

180

Odpovědět

Roman1211: Doporučuji o tom důkladně přečíst,ať jsi o něco chytřejší....

http://www.arara.cz/i/imgs_orig/404/221404.jpg

00

Odpovědět

První .... veselé vánoce !

33