Končíme s cukrem!The Katering Show (S01E03)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 23
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:176
Počet zobrazení:6 323

V dnešní epizodě The Katering Show se naše milé protagonistky rozhodnou pro radikální změnu – v návaznosti na další z velmi moderních trendů přestanou jíst cukr. Pokud vás pořad zaujal, můžete jej odebírat.

Poznámka:
V Austrálii nemá lidmi dovlečená ropucha obrovská přirozené nepřátele a její přemnožení způsobuje potíže. Asi nejhumánnějším způsobem, jak ropuchy usmrtit, je vložit je na několik dní do mrazáku. Proto tedy "umrznout jako ropucha."

Přepis titulků

Jsem Kate McCartney. A já Kate McLennan Jsme labilní! Vítejte v The Katering Show. Sakra, to je tíha. Tento pořad je celý o mně a o tom, jak skvěle umím vařit jídla, ze kterých se McCartney nepo*ere. Ale jídlo není jen o nepos*ávání se.

Je také o radosti. Je i o zdraví. Je o snaze dosáhnout dlouhověkosti správným stravováním, abyste jednou nečekaně neumřeli na záchodě. Všichni chceme žít věčně. A toho nejlépe dosáhneme tak, že přestaneme jíst cukr. Proto v dnešní epizodě vaříme zcela bez cukru. Páni.

Rozprsklo se to úplně všude. Krucinál. Cukr. Představuje zdravotní riziko už od dob počátku internetu. Cukr bývá spojován s demencí, kukuřicí, Američany... Neplodností, obezitou, mrtvými orangutany, depresí. A bůh ví, že těch už víc nepotřebujeme. Jenže cukr je to jediné, co mám. Bez piva a sýra v jídelníčku je cukr to jediné, co mi dělá radost.

Kromě alkoholu, který mi cvokař velmi důrazně zakázal. Kromě alkoholu, který mi cvokař velmi důrazně zakázal. Proč bych se měla chtít vzdát cukru? Odpovědí je tato dáma. Sarah Wilson. Sarah Wilson. Sarah Wilson je žena, která tvrdí, že rakovina se dá léčit masturbací a která přišla s nápadem přestat jíst cukr.

Má vlasy bohatých holek. A kůži z Photoshopu. Chceme být jako ona. Toho nejlépe docílíme vyřazením cukru a vyhazovem z pořadu o vaření, což je cíl, který se nám dost možná brzy splní. Přesně tak, McLennan. Pojďme změnit naše životy k lepšímu. Znovu.

Abychom byly stejné jako Sarah Wilson, budeme se muset zbavit všeho jídla, které obsahuje jedovatý cukr. Jako jablek, vína, dalších jablek, cukru. Sarah Wilson nemá ráda plýtvání, takže všechen tento jedovatý cukr rozdáme dětem ze sousedství. V pohodě? Přestat jíst cukr ale není jen o duševní poruše. Je to i o zvládnutí absťáku po cukru.

Pokud během odpolední deprese nepřijmeme dostatek cukru, McLennan odhalí svou pravou osobnost. McLennan odhalí svou pravou osobnost. A McCartney zcela přijde o tu svou. Obvykle s tím bojujeme pomocí prášků na nachlazení nebo kokainu. Poslední dobou v nás ale stimulanty vyvolávají sebevražedné sklony. Chceme být vyrovnanější. Nechci cítit nic.

A právě proto si dnes připravíme quinou bez cukru a alergenů. Ano. Správně, quinoa. Fajn, pojďme. Právě jsem připravila mleté hovězí, což je skvělý zdroj... hovězího. A teď ho jen promíchám s.... Mohla bys... Mohla bys posunout.... Mohla bys o kousek posunout to prkénko, prosím? Jo.

Je těžké. Teď to jen promíchám s quinoou, kterou mi McCartney připraví stejně jako rýži. Nesnáším quinou. Mohla bys mi někdy vyjít vstříc? Naši směs budeme vrstvit rajčatovým protlakem a cuketami. Přidám i trochu bylinek, aby to mělo aspoň nějakou chuť. Já to zvládnu, dobře? Teď už jen zbývá dát vše na 45 minut péct do trouby. Zapomněla jsem ji zapnout.

Do prdele práce! Rozhodly jsme se, že si dáme na tři hodiny šlofíka. Cítíme se mnohem lépe, že ano? Ano. A co může být na probuzení lepší než naše Chlastopedie? CHLASTOPEDIE: KOMBUČA Když končíte s cukrem, měli byste se podle Sarah Wilson pití vyhnout. Takže alkohol pít nebudeme.

To je pěkná krávovina, Sarah! Naši quinou, zeleninu a hovězí, budeme podávat s čajem, kterému se říká kombuča. Což zní jako kvašená šťáva z parazitické houby, protože to je kvašená šťáva z parazitické houby. Kombuča se dá vyrobit z kultury, která se říká SCOBY. Ta se ale nedá koupit v obchodě. Musíte ji od někoho dostat. Jako třeba kapavku. My ji dostali od jisté Geraldine, kterou jsme potkali na jednom diskuzním fóru.

Geraldine má velmi pozoruhodné názory na stravování a očkování. Krom toho má teď i naši adresu. Zkusíme to? Dobrá. Chutná to jako opar, ale... Opravdu cítím... Opravdu cítím, jak je mi lépe. Vypadáš úplně probuzeně.

- Opravdu? - Jasně. - Opravdu? - Jasně. Cítím se... velmi probuzeně A navíc jsi moc krásná. Jo... Připadám si krásná. I ty jsi krásná. - Vážně? - Jistě, úplně záříš. Bože. Jsem tak unavená. - Jsem strašně unavená.

- Hrozně unavená. První den bez cukru byl horší než svatby a úplně narušil náš už tak chabě fungující vztah. Ale druhý den jsme se začaly cítit lépe. A co víc, svět se začal zdát být lepším. Už je to pět dní, co jsme skončily s cukrem a staly se stejnými jako je Sarah Wilson. Je to něco, co nám změnilo život. Naše vlasy se lesknou, jsme pozornější, jídlo chutná lépe, jsme pozornější, naše stolice připomíná vánoční dárky. A stále nemáme rakovinu.

Není pochyb o tom, že vynechání cukru velmi prospělo jak našim myslím, tak i tělům. Hodláme tedy v tomto úžasném novém životě bez cukru pokračovat? - Ne. - Ani náhodou. Nejsme idioti. Naši kamarádi by s námi ani nepromluvili. Ne. Jak si lidi, co nejedí cukr, myslí, že umřou? Netuším.

Hádám, že ve spánku ve 102 letech. To si přejou všichni, ne? Utonutí není špatný Jo. Nebo umrznout v mrazáku jako ropucha. To by bylo fajn Chci být pohřbená. Co tím myslíš? Jako zaživa? Jo.

Jako cibulka narcisu. Co je tohle? To je lék proti zánětu močových cest. Je to jediná věc s cukrem, kterou jsem doma našla. S vodkou by to bylo fajn. To je ale nápad.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tenhle pořad je epizodu od epizody lepší. A zrovna tak některé reakce na něj. To si při jejich čtení člověk kolikrát vzpomene na "nežereš maso, nechápeš vtip."

92

Odpovědět

Máte tam chybu, kombuča je anglická výslovnost, česky je to normálně kombucha...ale tak na chyby od VČ jsem zvyklý......... moc ale nechápu proč ji pijou, když chtějí končit s cukrem, neboť se připravuje z oslazeného čaje

38

Odpovědět

Kate by mohla ty brejle, co má v jednom prostřihu, mít častěji.

32

Odpovědět

Ta bruneta je boží! A ty oči! ♥

151

Odpovědět

To je ale konina. Ok.. kecám.. zasmál jsem se, dostali jste mě :D

43

Odpovědět

Epizoda pobavila, ač je třeba zdůraznit, že vyhýbat se zcela cukru je holý nesmysl. I ten lilek, se kterým vařily, obsahuje 4,45g sacharidů na 100g, z čehož cukry tvoří 2,8g. Cukry jsou pro tělo velmi důležité, neboť mu dodávají potřebnou energii, obzvláště pro větší jednorázové výdeje (např. dobíhání autobusu). Pokud tělu v takových situacích chybí cukry, začne energii získávat jinak a to především redukcí vlastního svalstva. Takový styl života je vlastně lehce podobný hladovění. Při omezení jídla tělo napřed spotřebuje všechny cukry, poté většinu "nepotřebného" příčně pruhovaného svalstva a nakonec až přijdou tuky.
Tím nechci říct, že není dobré cukry omezit, ale rozhodně není dobré je démonizovat.
PS: Díky za překlad. :)

73

Odpovědět

Nechcem byť hnidopich, ale lilek neznášam a v tom recepte žiadny nebol ... To bola cuketa :D

80

Odpovědět

+JojoJo, toho jsem si nevšiml- díky. Cuketa má 2,9g sacharidů, z čehož cukry jsou 2,1g. Díky.

31

Odpovědět

Zlý Kůň se vysmívá tvému nepochopení citrátového cyklu.
Zlý Kůň ti doporučuje přečíst si učebnici biochemie od Ledviny.

81

Odpovědět

+Zlý KůňBujo7 děkuje Zlému koni. Zdá se, že Bujo7 neměl věřit svému učiteli biologie na střední, svému výživovému poradci a svému lékaři. Raději si doplní vzdělání.
Nic to ale nemění na myšlence, že by se cukr neměl démonizovat, protože jeho vyřazení se pak tváří jako všemocný všelék (podobně jako- pijte 5 litrů vody denně, jezte jen tepelně neupravené maso, nebo ho nejezte vůbec a další bláboly). Dosáhnout životní rovnováhy a zdravého životního stylu chce vyvážený a zdravý jídelníček a dostatek pohybu a žádná zkratka neexistuje.

60

Odpovědět

+bujo7No ono Česko je piata najobéznejšia krajina svete a Slovensko asi siedma. Žijeme oveľa sedavejší život ako nedávno naši predkovia. Démonizovať netreba, ale postrašiť sa zíde. Ako sa vraví, všetkého s mírou. A keď nepoznáte Míru tak aspoň s rozvahou :)

10

Odpovědět

Důležité je základní rozdělení na jednoduché (kostkový cukr) a složené (rýže) sacharidy.
Jednoduché se dostanou do krevního oběhu skoro ihned a dá se hned čerpat energie, ale pokud se využije uloží se do tuků. Proto není dobré přejídat se sladkostmi, když potom nebudu mít fyzickou aktivitu.

30

Odpovědět

Taky mě praštil do očí kečup, který je prostě přislazovaný. Jako diabetik vím, že cukr je prostě všude a přestat ho jíst je nejen nemožné, ale i nebezpečné. Ale o to holkám asi nešlo :)

01

Odpovědět

Boží díl. Doporučuji ke zhlédnutí.

33

Odpovědět

Ticho bud!

10

Odpovědět

Tenhle díl je super.

162

Odpovědět

A další super díly jsou na cestě. :-)

122