Americké děti opět zaostávajíThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:423
Počet zobrazení:4 915

Podle posledních průzkumů americké děti opět zaostávají za zbytkem světa a válcuje je dokonce i Afrika! A v jaké oblasti? Podívejte se na nejnovější zpravodajství The Onion.RTS: LD ve třech minutách

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Americké děti se opět nevyrovnají dětem pocházejícím z jiných národů. Výsledky nejnovější studie Amnesty International ukazují, že americké děti vysoce zaostávají za dětmi africkými ve většině vojenských dovedností. Americké děti dopadly podstatně hůř ve střelbě z pušky, odminovávání a přesnosti při používání mačety. O těchto alarmujících statistikách si promluvíme s investigativním novinářem Harrisonem Gadleym, autorem knižní novinky Zamířeno na vzdělání.

Jak velký je rozdíl mezi dovednostmi průměrného amerického a afrického dítěte? Propastný. Průměrné súdánské dítě je schopné rozebrat a zase složit útočnou pušku už v šesté třídě, zatímco americké dítě to dokáže až když je mu 17 a půl roku a vstoupí do armády. Je to problém po celé zemi? Některé venkovské oblasti si z hlediska zacházení se zbraněmi vedou lépe, stejně jako určité části měst.

- Místa jako Detroit. - Jistě, ale celkové výsledky pro naše vojenské instruktory nevypadají dobře. Jak je možné, že bojové schopnosti našich dětí jsou tak dalece pozadu za národy jako je Uganda nebo Sierra Leone, které vidím na vrcholu žebříčku. V těchto zemích se rozvinula kultura, která podporuje, či přímo vyžaduje aktivní zapojení dětí, zatímco tady v USA máme ve zvyku spíše děti před nebezpečím ochraňovat.

V kolika letech děti v Africe začínají? Třeba v Kongu může být uneseno a přinuceno ke vstupu do revoluční armády dítě staré 11 nebo 12 let. Navíc se mohou vzdělávat i doma, otec dítěte může být například popraven a dítě se pak naučí používat zbraň, aby ochránilo matku před sexuálním zneužitím od plenících skupin... Harrisone, je pro naše děti příliš pozdě? Ne Brandone, ale dát dětem do rukou zbraně něco stojí a je třeba vybudovat na školách víc střelnic.

V knize zdůrazňuješ, že by rodiče neměli čekat, že vše dožene náš vzdělávací systém. Ano, doporučuji rodičům, aby dětem zadávali lehká cvičení a rozvíjeli tak jejich schopnosti přežití, jako nechat je uprostřed pralesa jen s nožem, nebo je podporovat ve vystupňování bitek na hřišti v boj muže proti muži. Moc děkujeme za rozhovor, Harrisone.

Dále uvidíte: tisíce lidí byly postříkány při představení největšího fritovacího hrnce na světě.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Test child's survival skills by lighting bedroom aflame while they sleep." Moc hezké :D

200

Odpovědět

Snad poprvé mě na onion news zarazilo něco co se týká informací, vím že to má být satira ale ve videu říkají že se v africe nabírají I 11-12 leté děti do armády. Už je to nějaká chvíle ale pamatuju si články ve kterých se psalo že rebelové/militanti přišli do vesnic a i 5 letým dětem dali zbraně a řekli že pokud chtějí žít musí zabít svou rodinu/sourozence a pak se k nim můžou přidat (ve které africké zemi to bylo už si bohužel nevzpomenu). Satira by měla problém vykreslit tak aby ho až směšně zveličila, tady je to přímo naopak. Na druhou stranu už je to hodně let co jsem to četl a třeba se od té doby poměry v africe ohledně těch militantních islamistických skupin změnily.

1912

Odpovědět

Podle mě je úplně jedno jestli je to 5 nebo 11, v obou případech to svůj účel plní.

201

Odpovědět

Btw. 11 je podle mě možná i přesnější, třeba je výjmka to co tvrdíš ty, jinak je normálních 11

190

Odpovědět

No tak zrovna tohle je docela chytrý. Pochopil jsem to tak že si to dělá srandu z některých statistik podle kterých jsou američani horší v některých věcech které jsou ovšem v reálu úplně k ničemu :)

1914

Odpovědět

Podle me to byla spise narazka na strileni na skolach a chteli poukazat na to, jak jsou americani v tomhle smeru (zbrane v detskych rukou) blizko zemim tretiho sveta.

214

Odpovědět

+postolkaAsi obojí. Ale podle mě 100% jakoby základ celé té reportáže JE postavený na různých těch občasných zprávách, že třeba v tom a tom předmětu (matematika, fyzika, cizí jazyky...) americké děti zaostávají nejen za mnoha zeměmi Evropy, ale i za některými civilizovanějšími státy Afriky.
Tady jenom při hledání, v čem jsou ještě horší, naťukli trochu šílené dovednosti :)

211

Odpovědět

Tohle je spíš smutný, že si dělaj srandu že děti neumí používat zbraně a přitom bych řek že právě tam jim na to stojí hospodářství. Jinak tam na školách střelnice mají ale asi v jiným významu než měli na mysli oni.;) 'Murika

1830

Odpovědět

a já myslel že tohle nechápání už je za náma...

203

Odpovědět

americké děti zaostávají ve všem

198

Odpovědět

V troch minutách? Prepáč ale ja tam vidím čas 2:17.
Mier a lásku :)

1819

Odpovědět

U T-Mobilu se to jako 3 minuty počítá.

210

Odpovědět

Jediný co mi natim přišlo vtipný byla poslední věta ..

1850

Odpovědět

Neboj, on se najde někdo, kdo ti to vysvětlí :D

201

Odpovědět

+Burgo to nejde, ale proste todle nebylo vtipný, ty děti v té africe v tech válkách umírají a trpí ...

1926

Odpovědět

Jen jedna malicherná připomínka k překladu: assault rifle je útočná puška (možná by šlo i krátce "puška"), ale ne samopal (submachine gun).

195

Odpovědět

Opraveno, díky. :-)

191