Autistova reportáž o vězeníThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:276
Počet zobrazení:11 776

Michael Falk vám přináší zajímavou reportáž o Brianu Wassermanovi, který popisuje každodenní život ve věznici. Jaký je život trestance a co všechno obnáší být vězněm se dozvíte v Onion News. 

Pokud máte rádi videa, která pro vás překládáme na VideaČesky, dejte nám hlas v anketě Křišťálová lupa v kategorii Zájmové weby. Díky za vaši přízeň!

Přepis titulků

Nyní pro nás má interview autistický reportér Michael Falk. Ráda tě zase vidím, Michaele. Nemůžu tě vidět, Brooke. Jen tě slyším. Jasně. Dobrá. Zdravím, Brooke. Mluvil jsem s vězněm Brianem a teď jsem tu čekal, než se ozveš. Nyní uvidíte to interview.

Brian Wasserman bydlel v obrovském sídle. Teď žije v malé vězeňské cele. Je život v cele jiný než život v sídle o velikosti 4000 metrů čtverečních? Ano, to je. V čem je to jiné, než žít v sídle o velikosti 4000 metrů čtverečních? Každá vteřina mého života je pod dohledem. Je to každodenní příšná rutina. Přísná rutina.

V čem spočívá přísná rutina? - Vzbudíme se přesně v 6. - Ano. - Přesně v 6:15 nás počítají. - Počítají. - Sedmkrát denně se musíme řadit. - Řadit. A potom to jídlo. Nic horšího jsem nejedl. Jak dlouho stojíte v řadě? V těch řadách chodíme všude.

Musí být řada rovná? To ano. Vždy jsem si myslel, že se ve vězení nemusí nic dělat. Máme rozpis práce a je to těžké. Celý včerejšek jsem vyrovnával bedny. Jednu za druhou. Rád rovnám. - Opravdu?

- Ano, rád rovnám bedny. - Je to těžká práce. - Ano. Rovnat bedny. Nechci si stěžovat. Vím, že jsem udělal chybu. Chci si to tu odbýt a pak se možná vrátím za rodinou. - Proč chcete pryč? - Chci za rodinou. - Umíte vyrovnat rodinu? - Co? Chci být ve vězení. - Ne, to nechcete.

- Chci. Ne, nechcete. Bere si to svou daň. - Každý den máte stejné oblečení. - Ano. - Žijete v té malé krabici. - Ano. - S lidmi si taky nepopovídáte. - Jak se sem dostanu? Ne. Jak se sem dostanu? Chci žít ve vězení. Hned! - Asi nerozumíte. - Hned. Je to tu děsivé.

Jsou tu normální lidé jako já za krádež a zpronevěru. Chci hned do vězení. Jsou tu i násilníci. Chlap z vedlejší cely vykradl večerku a zabil pokladní. Vykrást večerku a zabít pokladní. Tak dobře. Je to tu děsivé. Ujistit se, že je pokladní mrtvá.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejsem si jistá, jestli nepůjdu do pekla za to, jak mě tohle pobavilo... Nejhorší je, že mám autistu v širší rodině a o to víc mě ten nápad na pointu rozesmál... Jo... rovnou do pekla...

141

Odpovědět

To jsem celej já.

02

Odpovědět

Zas něco od Cibule co mě pobavilo a nebyla to blbost :)

51

Odpovědět

Ten vězeň mi je strašně povědomý, nevíte někdo jméno herce?

60

Odpovědět

Jarinin: Nie. Je to veľmi realisticky zahrané.

150

Odpovědět

Parádní video i titulky, i když se kvůli rychlosti mluvení nemohlo přeložit vše, čímž jeden vtip zmizel. V popisku vám utekla jedna čárka. :-)

100

Odpovědět

Tak utekla ciarka hej? Ale potom sa uisti, ze pokladni je mrtva.. :P :D

150

Odpovědět

Ten to zahrál hodně dobře, pobavilo :D :D

731