Delegování práce na chudéThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:203
Počet zobrazení:13 380

Chcete se zbavit práce, kterou vám váš šéf neustále zadává? Stačí k tomu pár korun a kontakt v Indii a máte vyhráno. Přesně takhle teď funguje outsourcing práce u amerického účetního Donalda Feltona. Více se dozvíte v Onion News.

Přepis titulků

Překlad: navrus www.videacesky.cz Ministerstvo práce zjistilo, že roste počet Američanů, kteří delegují svou práci na někoho jiného. - Více nám poví Joshua Russell. - Díky, Brandone. Aby společnosti snížily náklady, už léta delegují práci do rozvojových zemí. Nyní však sami zaměstnanci delegují svou vlastní práci do zámoří. Peníze, které bych utratil za kávu, dám někomu v Indii, aby za mě udělal mou práci.

To mi umožňuje využít můj plný potenciál. Účetní Donald Felton deleguje většinu své práce na Jahanara Kashema, jenž dělá účetního v Bangaloru v Indii. Shromáždím úkoly od šéfa a pak je pošlu Jahanarovi. Občas to zkontroluji, ale většinou je vše v pořádku. Kashem je spokojený se mzdou 69 centy za hodinu, kterou mu Donald vyplácí. Mám jídlo pro rodinu a pan Felton má více času na svůj fantasy fotbalový tým.

S Donaldem je to skoro 700 000 pracovníků, kteří svou práci delegují. Díky Jahanarovi mě už dvakrát povýšili. Mou práci dělá skvěle. Tento trend nezůstal jen u řadových pracovníků. U Donalda v práci deleguje svou práci i mnoho senior managerů. Pracovníci zastupující vedení společnosti mají každý pátek telefonní konferenci.

Musíte ty škrty odsouhlasit a jednat tvrdě a upevnit... Musíme zapracovat na nějakém řešení. Dobrá, ale pořád jsme jeden tým. Někteří pracovníci v zámoří si vedou tak dobře, že začali delegovat svou práci ještě chudším lidem. Platím hladovějícímu muži v Jakartě hrst rýže denně, aby vyplnil formuláře, které mi zasílají z USA.

Analytici tvrdí, že pokud bude tento trend pokračovat, v roce 2025 bude 83 % práce na světě dělat nejchudší muž světa Ahmed Khalili. Donaldu Feltonovi by to tak vyhovovalo nejvíce. Chci být ve fázi, kdy budu jen tak ležet a nebudu nic dělat. - Pro Onion Joshua Russell. - Díky, Joshuo. V příštích pěti letech vzroste outsourcing práce o 20 %. V prohlášení to tvrdí Ministerstvo práce na Filipínách.

A nyní: Studie prokázala, že pervitinová epidemie nejvíce zasáhla největší spodinu Ameriky. PRVNÍ ZÁSAH BLESKEM ZABIJE, DRUHÝ OŽIVÍ.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vždy keď počujem Inda rozprávať po anglicky ma napadne IT helpdesk "Did you try turn it off and on?"

40

Odpovědět

:D 1:45 Zdá se, že většina delegované práce z Texasu míří na Slovensko.

200

Odpovědět

Môžem potvrdiť. Za svoje 4 eurá pracujem už roky poctivo pre Texaských zamestnancov. Som za to rád.

50

Odpovědět

tento rok nám okrem práce posielajú aj horúčavy

00

Odpovědět

Klasická obchodní agentura ...

60

Odpovědět

Tohle byla přesně moje první brigáda v 15ti letech, když jsem jako externista doplnoval zboží do regálů :D týpek měl pracovat snad ve všech supermarketech ve městě, ale místo sebe tam posílal brigádníky, kterejm dával míň a zbytek si nechal :D

100

Odpovědět

To by jsem si musel ty pracovniky nechat prevest sem nedelam totiz v kanclu ale rukama. To je to co mi na dnesni dobe vadi porad se prezentuje ze kazdej dela v kancelari nijaky papiry. Ale co pak budou lidi jist kde bydlet atd kdyz vsichni budem sedet v kanclu a delat tam nijaky papiry.... Jiank jako vzdy zasah do cerneho. The Onion lepsi nez normalni zpravy.

76

Odpovědět

Páč někdo ty dělnase musí vést a ty si papíry neudělaj páč je maj od oleje a nebo rybího salátu.

153

Odpovědět

Tak na produkci jídla už brzo lidi nebudou potřeba (kromě těch pár, který budou sedět v kanclu a sledovat to nadálku + pár ing. kdyby se něco posralo)... sazečka si sama dojede na pole, sama podle gps udělá všechnu práci, kombajn si sám dojede na pole a sám sklidí, náklaďák to sám odveze někam na spracování, kde to samo jede dalšíma mašinama... jasně, ještě tam úplně nejsme, ale nejsme ani tak daleko.

142

Odpovědět

+BullOverNo když přihlédneme k dosavadnímu vývoji, tak se nevyhnutelně jednou (nejspíš se toho i dokonce ještě dožijeme) dostaneme do bodu, kdy stroje dokáží nahradit naprosto jakoukoliv činnost člověka. A nejen nahradí, ale dokáží ji dělat mnohem efektivněji. I v uměleckých a kreativních směrech. I když nás pravděpodobně do té doby již umělá inteligence skoro vyhladí (nejspíš si nás pár nechá, kvůli testům, mutaci genomu a nebo lidské zoo) Pokud toto nenastane, tak stejně sami sebe postupně vyšachujeme, což povede buď k tomu, že všichni si budou žít dost dobře a nebo jen pár vlastníků robotích linek budou v podstatě bohové a zbytek bude přežívat na almužnách těchto bohů a dělat to, kde si pánové nebudou chtít umazat své robotické přisluhovače. Avšak jednu výhodu to bezpochybně má, robo-p***o.

25

Odpovědět

+pav1Ty už to nehul a neber Terminátora tolik jako pravdu.

32

Odpovědět

+TaanVem si, jak velký a rychlý byl pokrok v elektrotechnice za dobu co jsi živ. Porovnej začátek až do teď, vyděl dvěma, přičti Trumpa, odečti jednu středně propečenou ondatru a je to jasné, jak západ slunce nad černou dírou. Lidská zoo se plní, lepší si zarezervovat lístky už teď ;)

21

Odpovědět

+BullOverJeště jsi zapomněl na specialisty-údržbáře, protože vždycky se něco posere a automatizovaná linka má do automatizovaného celého systému sakra daleko.

10

Odpovědět

+TaanPsal jsem "pár ing. kdyby se něco posralo"...

10

Odpovědět

Tohle je až nebezpečně reálnej koncept :D divil bych se, kdyby to už někdo někde nedělal roky :D :D

400

Odpovědět

No, to je přesně to, co dělají majitelé firem, kteří někoho zaměstnávají. Ano, celkem se to ujalo :D

111

Odpovědět

+ThrayldPokud v té firmě nehnou ani prstem / nerozhodují o ničem podstatném, tak ano.

01

Odpovědět

+pav1Kolikrát to tak je. Pochybuji, že třeba Babiš má nějaký větší přehled o všech svých firmách. Navíc, jak říká sám Donald Felton: ,,Občas to zkontroluji, ale většinou je vše v pořádku." :D

70

Odpovědět

Ono to bohužel v reálu takto nefunguje. Např Indové jsou sice na práci podstatně levnější, ale kvalita práce je někde úplně jinde.

30

Odpovědět

+niggerjimV IT oboru rozhodně ne, navíc 2x levnější je stále lepší než na půl uděláno.

02