Jak předstírat zájem o politikuThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:185
Počet zobrazení:8 603

Známe to všichni. Příjemná konverzace s přáteli se najednou změní v politickou debatu. Jak předstírat zájem o politiku, aniž bychom vypadali jako idioti? Dnešní host TodayNow! vám s tímto ošemetným problémem poradí.

Přepis titulků

Překlad: navrus www.videacesky.cz Jak už víte, prezidentské volby jsou za rohem. Může to být velmi náročný den pro miliony z nás, kterým jsou volby ukradené. Jak letošní volby přežít, nám poradí politický zpravodaj Dan Carlyle. - Rádi tě zase vidíme. - Já vás také. - Jak se vede?

- Dobře, díky. Musíš nám pomoct kvůli těm všem informovaným lidem, kteří tě odsoudí pohledem. Další rok už to asi nezvládnu. Naštěstí je jednoduché předstírat zájem o volební proces. Opravdu? Zkuste třeba tohle. Pozvěte přátelé na večeři a nechte zapnuté zprávy. Potom se omluvte, vypněte televizi a řekněte, že jste slíbili, že dnes nebudete mluvit o politice.

To se mi líbí. Velice vychytralé. A co když se tě zeptají, jestli jsi de... - Demokrat. - Demokrat, nebo to druhé. Nepanikařte a použijte jeden z názorů, které tu mám. Aha. Politici se moc škatulkují. To se mi líbí.

Jsou celkem jednoduché. Je to opravu jednoduché. Nebo další příklad. Mluvte o tom, jak je smutné, že se někteří lidé nezajímají o politiku. Obviňování neinformovaných lidi způsobí, že budete vypadat jako ti informovaní. To je skvělé. Ale co když zavedou téma na politické problémy?

Třeba na zdravotní péči. Moment, vibruje mi telefon. Dobrá. - Omlouvám se. - Dobrá. Vidíte? Dostal jsem vás. Předstíral jsem to. No jasně! Udělejte to, když je na vás nějaká otázka příliš složitá.

Pro nadcházející týdny je tohle skvělé. Ale co v den voleb, Dane? Nejprve navštivte naše stránky. Je možné si tam vytisknou nálepku: "Volil jsem". V práci dělejte, že jdete volit a pak se vraťte s nálepkou na sobě. Jasně. A nikdo se tě neptá, protože to vidí. Přesně tak, je to na ní napsané. Ujistěte se, že přijdete i s historkou.

Jakou historkou? S příběhem, který si vymyslíte, až se budete vracet z předstíraných voleb. "To byste nevěřili, jak měli mé jméno napsané ve volební místnosti." Něco takového. Specifického. Ale ne zas tolik, aby si to nemohli ověřit. No jasně. "Stál jsem v řadě za mým spolubydlícím z vejšky."

"Propadal se jim tam střecha." Co když přes to všechno nevěří, že jsi byl u voleb? Musíte se pořád snažit. Smotejte rychle namalovanou dětskou kresbu. Něco takového. Můžete použít fixy, voskovky nebo pastelky. Nic sofistikovaného. A řekněte jim, že jste ji sundali ze zdi ve školce. - Je to roztomilé.

- Už to chápu. - To jsi maloval ty? - Ano. Po tom, co jsi nám řekl, neexistuje důvod jít volit. Ano, to rozhodně. Každý člověk se může zúčastnit a předstírat účast na volbách. V listopadu si tě pozveme znovu, Dane. Netušíme, jak reagovat na výsledky voleb. - Budu tady. - Bez tebe ani ránu. - Moc děkujeme.

- Díky, Dane. A za chvíli tu bude trojnásobná držitelka Grammy, Shandrea. HROZÍ VAŠEMU DÍTĚTI, ŽE BUDE STEJNĚ TLUSTÉ JAKO VY?

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Budou i povolební rady od Dana? :D

171

Odpovědět

To v naší krásné republice to je jinak. Stačí se kouknout na komentáře na novinky.cz a hned jde poznat, že nikdo nic nepředstírá...

333

Odpovědět

A pak se diví že to vyhrál Trump když to mají takhle. Holt Američani

627

Odpovědět

Ne že by to nebylo jinde obdobně ...

500

Odpovědět

+QuellerOd té doby co vyhrál pan Andrej Babiš volby, je to u nás lepší a lepší. Konečně měl někdo odvahu aby zastavil zloděje. Až udělá koalici s SPD bude to výhra demokracie.

731

Odpovědět

+DenmarkOch. Já si doteď myslel, že výhru demokracie zajistí ANO + KSČM.

260

Odpovědět

+Queller„Komunismus je nejdemokratičtější systém, který svět poznal,“ no vážně. Nekecám! Říkal to Okamura, tak to musí být pravda. :-D

81

Odpovědět

+DenmarkDřív tu nebylo zdaleka tak přetrollováno. Jedna z mála nevýhod svobody projevu. Mohlo by se banovat, ale těžko rozeznat trolla od obyčejného debila.

22

Odpovědět

+TaanS banem jdi někam. Nesmíš brát vše tak vážně + používat hlavu. Popřípadě na pár chvil zavřeš oči a přescroollneš ty komentáře co ti nevoní. V té nejzazší situaci, pokud jsi moc cimprlich, tak radši vůbec nelézt do komentářů...

00

Odpovědět

+pav1No jo, vždyť já to tak nemyslel. Nepotřebuju zavírat oči a počítat do deseti. :) Jen my připadá, že dřív ty komenty byly aspoň trochu na úrovni a že tu každý druhý nebyl troll.

00

Odpovědět

+TaanHmm, to nevím, i když hodně záleží, pod jakým videem se ta debata vede... Řekl bych, že jich možná bylo méně, ale zato byli hlasitější a někteří z nich nápadnější. Měli by se víc snažit šotci jedni a někteří s tím radši rovnou seknout :D

00

Odpovědět

+pav1No právě, bylo jich míň a byli nápadnější. Stačilo se jim vyhnout. Ale teď si říkám, jestli ten dotyčný trolluje, nebo to fakt myslí vážně. :)

00