Kolektivní myšlení při synchronizovaném plaváníThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:162
Počet zobrazení:6 731

The Onion nám dnes přináší reportáž o synchronizovaném plavání. Dozvíme se, co je potřeba k úspěchu a jak probíhá trénink plavkyň. V čem tkví tajemství kolektivního myšlení a co je třeba obětovat?

Přepis titulků

Překlad: navrus www.videacesky.cz Preciznost je v synchronizovaném plavání to nejdůležitější. Týmy musí být v dokonalé harmonii, jelikož je porota sleduje a penalizuje za každou chybu. Každý tým je veden kolektivním myšlením, a tak synchronizovaní plavci fungují jako jedna entita s jednotnou myslí a činy.

Ale jak to dělají? Abychom to zjistili, vyhledali jsme pomoc tří členek týmu synchronizovaného plavání z Ohia. Jak dokážete být tak koordinované, zvláště pod vodou? Sestavu opakujeme, dokud není dokonalá. Potom jsme připraveny. Nespíme, dokud to není perfektní. Nejíme, dokud to není prefektní.

Celé cvičení musí být perfektní. Musí být bezchybné a krásné. Nic než dokonalost není přijatelné. Amy, Beth a Rebecu jsme vybavili pohybovými senzory, abychom sledovali jejich pohyby ve vodě. Kolektivní mysl probudí plavce z hibernačního stádia před začátkem soutěže. Jako telepaticky spojený superorganismus se plánovaně pohybují ve stejných úhlech a rychlosti.

A jejich srdeční tep je synchronizovaný po celou dobu. Kolektivní myšlení vysílá nervové impulsy do svalů všech plavkyň. Uplyne pouze jedna milisekunda a všechny jednají najednou. Týmy stojí ve vodě déle než 60 vteřin, a pokud některé plavkyni dojde dech, radši se utopí, než aby zkazila formaci. Ale jak moc je kolektivní myšlení silné?

Členky týmu z Ohia jsme posadili do vytápěných místností. Jakmile klesla teplota v jedné místnosti pod - 20 °C, plavkyně v ostatních místnostech cítily také pokles teploty. A když píchnete jednu z nich špendílkem, cítí to všechny. I ty, které byly v 600 km vzdáleném Ohiu, pocítily bolest na stejném místě. Občas je neuronové spojení u těchto plavkyň narušeno. Což způsobuje dezorientaci jedné z plavkyň.

V roce 1992 se na letních olympijských hrách v Barceloně italská plavkyně zastavila a začala plavat k okraji bazénu. Týmové kolegyně se kolem ní shromáždily a umlátily ji k smrti. Její tělo nechaly bezvládně plout po hladině a vrátily se zpět k představení. Ten rok medaili nezískaly. Sport pro TV Onion vám přinesl Adam Fletcher. Příště uvidíte: vybereme sirotka, ze kterého vytrénujeme veslaře.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mohli ukázat, jak ta jejich synchronizace funguje při sexování a jak to ty ostaní na druhém konci vedení řeší třeba při nákupu, na úřadě apod.

50

Odpovědět

Přenos bolesti na dálku je možný i v jiných sportech. Tak třeba když kopnete Serenu Williams do koulí i Venus to zabolí.

151

Odpovědět

:D :D Dejte to na Novu mezi "zprávy" a Ordošku/Ulici a 80% diváků tomu uvěří...

240

Odpovědět

hrozná s****a

715

Odpovědět

máš v tom nicku na konci chybu, píše se do "p**i".

122

Odpovědět

:D pecka

141

Odpovědět

Olympijské hry v Barceloně se konaly v roce 1992, nikoliv v roce 1922 jak máte v titulkách ve videu.
Docela by mne zajímalo, jestli je to pravda s oním italským týmem, protože týmové synchronizované plavání je na olympijský hrách až od roku 96. Neví k tomu někdo víc?

102

Odpovědět

Nevidel si tie fotky? Je to pravda. Kappa

100

Odpovědět

Současná verze synchornizovaného plavání, která zakazuje zařazovat do sestavy prvky obsahující násilí je od roku 1996. Byl to sakra tvrdej sport.

161

Odpovědět

Překlep opraven, díky:)

60

Odpovědět

Jo, určitá verze "synchronizovaného plavání" je na OH už od jejich vzniku... ještě v dobách, kdy na OH nesměly ženy a všichni závodili nazí... ale tenkrát to bylo spíš "nesynchronizované topení zajatců/otrků...", ale tak každej sport musí někde začít...

70

Odpovědět

p**e, fakt si musim davat pozor na to, ktore video je od Onionu :D

550

Odpovědět

Musim se priznat, ale to ze neni neco v poradku jsme poznal az u te jehly. Takze az skoro na konci videa:D

160

Odpovědět

Nejsi jedinej, taky se mi to stává :D koukám na zajímavý video a po třech minutách " What the f... !?? Jo aha to je Onion" a pak si připadám jak debil :D

00