Měli bychom víc sledovat paranoidní schizofreniky?The Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:701
Počet zobrazení:7 302

V USA přibývá počet lidí trpících paranoidní schizofrenií. Odborníci proto v panelové diskuzi probírají návrhy, jak jim zlepšit život a zvýšit jejich bezpečí.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz V USA momentálně žije více než 1,5 milionu diagnostikovaných paranoidních schizofreniků. Mělo by naše zdravotnictví dělat víc? Máme jistotu, že neohrožují sebe ani své okolí? Měli bychom je sledovat 24 hodin denně? Ano, měli bychom je monitorovat, abychom se ujistili o jejich bezpečí. Měli bychom všude instalovat kamery - na ulicích, u nich doma, do očí lidí, které potkávají.

Kamery nestačí. Nedávno jsem četl studii o tom, že mnoho doktorů už začalo schizofrenikům umisťovat pod kůži mikroskopická sledovací zařízení. Skvělý způsob, jak mít jistotu, že se neztratí. Ano, u většina z nich se nevyskytly žádné potíže. Navíc jde o neinvazivní zákrok a výsledky jsou zatím slibné. Schizofrenici často pozitivně reagují na hezké vzpomínky.

Jedna metoda, snažící se tohoto faktu využít, spočívá v přeoperování obličejů jejich pečovatelů tak, aby vypadali jako zesnulí příbuzní schizofreniků. Prý bychom je měli povzbuzovat i verbálně, byla navržena implantace reproduktorů do jejich uší, kterými by jim byly našeptávány hezké věci. Nemůžu než souhlasit. Klonil bych se k nahrané smyčce hlasu, který by říkal: "Všichni jsou tu pro tebe."

Ve smyslu pomoci. Jeden hlas by nestačil. Potřebujeme víc hlasů, aby věděli, že jde o kolektivní úsilí. Ano, měli by cítit podporu. Naším cílem je pocit podpory komunitou. Nestačí je jen uklidnit. Potřebujeme jim i dát praktické rady.

Říct jim, kteří řidiči autobusů je nenávidí, které šachty vedou do podzemních vládních vězení, které sochy už je nemají rády. - Obdobné rady. - Taková technologie by se prodražila, proto bylo navrženo ovlivňování jejich podvědomí, třeba formou skrytých anagramů zakódovaných do knih. Ano, mysleli by si, že čtou běžnou literaturu, ale ve skutečnosti by šlo o kódované instrukce od lidí, kteří se jim snaží pomoct.

V novinách, v tetování lidí, které míjí na ulici. Instrukce na krabici cereálií, cokoliv, co by mohli přečíst. Myslím, že tohle je situace, kde by opravdu mohla pomoct vláda. Mohli bychom využít maskovaných letadel a helikoptér ke sledování schizofreniků v běžném životě. Už teď je možné využít všeho, co je červené, k přenosu dat a snímků do tajných vládních bunkrů.

Měli bychom to využít k pomoci schizofrenikům.

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mě nejdou…

00

Odpovědět

"Everyone around you wants to get you." :-DDDD ve smyslu pomoci. Tak to mě dostalo :-)

30

Odpovědět

to je maskr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

200

Odpovědět

Naprosto luxusní díl :-D

211

Odpovědět

Tyjo fakt mi přijde že to tady 90% všech lidí nepochopilo ... Onion si tady dělají srandu a v podstatě POTVRZUJÍ všechny ty bláznivé teorie paranoiků že je vláda sleduje a že na ně nasadili neviditelné letadla atd atd atd .. je to myšleno jako joke a pointa celého tohoto dílu by se dala vystihnout větou : " Hej vy paranoidní schizofrenici .. no jasně že vás špehujeme totálně nejlepšíma techama a dalšíma kravinama , Are You Fucking Kidding Me ??? "

233

Odpovědět

Tohle je narážka na to, jak nás vláda pod zástěrou ochrany okrádá o naše práva a svobody. Příklad,..tzv. ochrana proti tzv. terorismu, po pádu dvojčat.

2023

Odpovědět

Přijde mi, že většina z vás nepochopila pointu tohohle dílu, protože je to super :D

212

Odpovědět

Meli by to davat misto zprav na Nove. :D

190

Odpovědět

Meli by to davat misto zprav na Nove.

193

Odpovědět

Dneska slabší díl na Onion.. škoda, aspoŇ nějaká vtipná upoutávka kdyby byla na konci.. ale taky nic :/

1821

Odpovědět

menej od onion...

1828

Odpovědět

tenhle díl se mi líbil :) ale je pravda, že u posledních dílů jde až moc lehce poznat, že je to sranda a ne vážně, což je docela škoda ..

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

187

Odpovědět

1:33 Obdobné rady (jinak díky za překlad)

180

Odpovědět

pro me nejlepsi dil opravdu me pobavil diky

211

Odpovědět

dřív to teda bylo mnohem lepší, dokonce mě to občas i mátlo, ale tohle bylo moc přehnaný, pak už to podle mě nemá tu pointu..

1814

Další