Nadace plní přání nemocnému chlapciThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:217
Počet zobrazení:9 491

Nadace Make-A-Wish (Něco si přej) je známá tím, že plní přání každému, kdo to potřebuje. Mladému chlapci Chadu Carterovi se tato jedinečná příležitost naskytla. Svým přáním bohužel způsobil nadaci nemalé potíže.

Přepis titulků

Překlad: navrus www.videacesky.cz Každopádně tu jsou. - Asi je to jen dekorace. - Nech to tam. Možná to doma oceníte. Teď pro vás máme příběh, který vás nenechá klidnými. Je to jeden z těch příběhů o zneužívání. Nadace Make-A-Wish, která provozuje tolik charitativních akcí, se pomalu chystá vyhlásit bankrot.

To vše kvůli finančnímu nátlaku, který způsobil chlapec, jenž si přál neomezený počet přání. To si děláš legraci? Kež by, ale je to tak. Osmiletý chlapec Chad Carter žije v Bostonu a má leukémii. Využil byrokratické skulinky ve stanovách této organizace a přál si splnění nikdy nekončících přání. Například devět výletů do Disneylandu pro jeho pětičlennou rodinu.

Skutečný vojenský letoun F-14 Tomcat, který musel být vyřazen z provozu v Afghánistánu. A každý den s ním má obědvat hotdog, pálkař Johnny Damon z Yankee. Nemluvě o hodinách strávených na požárních a popelářských vozech nebo na náklaďácích. A víte co? Ten kluk ani neumí řídit. Neuvěřitelné. Neuvěřitelné.

Poslechněte si jeho reakci. Přeju si, aby ta přání nikdy neskončila. Vidíš, jak myslí jen sám na sebe? Neuvěřitelné. Nyní tu s námi je ředitel nadace Make-A-Wish Dean Feinglass. Deane, soucítíme s vámi. Jste opravdu svázáni, že ano? To ano, ale náš slogan zní: "Slib je slib," takže teď máme dost svázané ruce.

Deane, jak se s touto situací hodláte vypořádat? Sehnali jsme tým dobrovolníků. Chad na to ovšem přišel a hádejte, co se stalo. Přál si, aby ten tým zmizel. - Je velice chytrý. - Má to pod kontrolou. Každý den, co tam chodím, je to víc a víc k vzteku. Mohou vám nějak pomoci naši diváci? Ano.

Mohou posílat dary. V podstatě přijímáme cokoliv. Rychlostní kola, soupravy na volejbal, kontakty na celebrity. Nejhorší je, že musíme pokračovat ve sponzorování Chadových přání, dokud neumře. Můžeme jen doufat, že to přijde brzy. Bohužel, Make-A-Wish je nyní zodpovědná za jeho lékařskou péči, jelikož si to tak Chad přál.

- Ten kluk myslí na všechno, že? - Ano. Přejeme vám hodně štěstí. Děkuji vám. Díky.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je tak krásně černý.

20

Odpovědět

Uplne mi to pripomenulo tohle videjko - Přání

40

Odpovědět

Humor tak černej, že by mohl být v reklamním letáku Lidlu :D:D

901

Odpovědět

To už začíná být ohraný...

03

Odpovědět

Čaute, video super, ale nešlo by to přeložit ve 2:13 trochu jinak? Např. Naneštěstí je Make-A-Wish zodpovědná za nejlepší onkologickou péči jaká je, což bylo jedno z prvních Chadových přání. Pak ten konec dává lepší smysl.

30

Odpovědět

+ teda ještě v 1:40 není tým dobrovolníků, ale právníků.

30

Odpovědět

+dejvUrčitě se na to podívám :) děkuju za připomínku

00

Odpovědět


Odpovědět

viděl jsem správně Vadera hrát MTG :D

40

Odpovědět

Nevím kam jinam to napsat, takže to napíšu sem. Na vašich stránkách mám vždy vypnutý ADblock, ale stejně pokaždé když stránky otevřu tak vyskočí tabulka, jesli si ho nechcu vypnut. Né že by mi to nějak extrémně vadilo, ale myslím že takle by to fungovat nemělo.

50

Odpovědět

Musíš si to vypnout na doménu, nejen stránku. ;)

00

Odpovědět

+QuellerTo já vždy dám, že ho vypínám a nikdy jsem ho nevypnul AHSHHAHHAHSHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA.

50

Odpovědět

Ahoj,
díky za zprávu - v prvé řadě rada od Quellera - máš to tak, nebo ne? Věřím, že ano, proto mi prosím pošli specifikace - verzi a typ prohlížeče a operačního systému. Mrkneme, jestli není někde chyba. Jinak ještě pro jistotu - reklamy na stránce vidíš?

00

Odpovědět

+JohnSorrowVypadá že to bylo tak jak říkal Queller, do vyjímek jsem si už dal i doménu, a okno se už neukazuje. Reklamy jsem viděl i předtím, teď je vidím taky.

00

Odpovědět

+DanekSuper, díky za to!

10

Odpovědět

a zase jednou humor černý jako Zemanova duše :D

425

Odpovědět

Tomu hajzlíkovi se povedlo to, co jsem chtěl jako malý vždycky udělat, kdybych chytil zlatou rybku, co by mi nabídla jen 3 přání.

240

Odpovědět

nejčernější humor za posledních pár let :D

290