Nová funkce FacebookuThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:178
Počet zobrazení:9 455

Funkce Lifepoint je novinkou, kterou oznámil sám Mark Zuckerberg. Lifepoint dokáže vyselektovat chyby uživatelů od nejmenší po největší a zhodnotí, kdy se váš život začal rozpadat. Již brzy budete mít možnost porovnat váš život s životy vašich přátel a zjistit, kdo z nich se má nejhůř.

Přepis titulků

Mark Zuckerberg představuje novou funkci Facebooku, která by mohla změnit náš pohled na sociální sítě. Aaron Vaugh vám řekne více. Nejdříve to byl Newsfeed, potom Timeline a pak vyhledávání. Teď Facebook přichází s další novinkou, kterou je Lifepoint. Ten analyzuje historii uživatele a určuje, kdy se vše začalo zhoršovat. Prochází fotky, statusy, lajky a vše, co máte na Facebooku, aby vyhodnotil, čím jste si zničili život.

Například vyzdvihne dovolenou kamarádky v létě roku 2003, když se poprvé vyfotila, nebo zasnoubení vaší sestřenice s mužem jménem Skott s K. Za těch devět let je Facebook určitým záznamem špatných rozhodnutí miliardy našich uživatelů. Výběr chyb uživatelů jsme usnadnili a vybrali moment, ve kterém se jim život začal rozpadat.

Pracovník Facebooku Larry Han nám vysvětlil, jak to funguje. Je to jednoduché. Stačí se přihlásit, najít kamarádův profil a kliknout sem. Jeho momentem je status "Konečně jsem dal výpověď. Sbohem finance. Santa Fe, těš se." A můžete to použít i na svém profilu? Samozřejmě. Pojďme se podívat. Mým Lifepointem byl odchod od mé přítelkyně Kelly kvůli práci v Kalifornii.

Vzala si jednoho ze svých kolegů, ale pořád je láskou mého života. A tak Facebook ví, že už nikdy nebudete tak šťastný. Přesně tak. Několik blogerů už mělo šanci si tuto funkci vyzkoušet. Pouze Facebook dokáže vytvořit natolik intuitivní systém, ve kterém uvidím, jak moc ubohý je život mých přátel. Nikdy jsem si nebyl jistý, odkdy to se mnou šlo z kopce.

Pak mi Lifepoint připomněl, že jsem si na vejšce nechal udělat tetování filmu Pokrevní bratři. Facebook tedy musí pracovat se spoustou depresivního materiálu. Hledáme indikátory smutku. Pozitivní versus negativní přídavná jména ve statusech. Nebo jestli máte rádi korporace jako Walmart nebo Arby's. Či jestli jste někdy nahráli selfie a za dvě minuty ho smazali. Všimněte si zhoršení profilových fotek tohoto uživatele.

Můžeme to sledovat na Lifepointu. Nejdiskutovanější funkcí Lifepointu je funkce porovnání životů. Srovnává vaše chyby s chybami ostatních. Tady srovnávám můj graf s grafem mého přítele z dětství. Lze vidět, že jeho život je mnohem horší než můj. Což je skvělé. Lifepoint však není jen pro jedince, že? Ano, lze ho použít i na vztahy.

Starý Facebook vám řekl, kdy vztah skončil. Lifepoint vám ukáže, kdy se začal rozpadat. Podle Facebooku můžete Lifepoint využívat na cokoliv. Můžete zjistit, kdy se vaše oblíbená kapela, pořad nebo firma začala rozpadat. Překlad: navrus www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Quoting lyrics from Blacked Eye Peas songs". :D

10

Odpovědět

"Tady srovnávám můj graf s grafem mého přítele z dětství. Lze vidět, že jeho život je mnohem horší než můj, což je skvělé."
Jsme jako lidstvo opravdu tak ubohý, nebo je ubohej jenom ten pán?
Zajímalo by mě, jaký proměnný FB hodnotí, aby usoudil, že život někoho se řítí do p****e? A úplně nejvíc mě zajímá, k čemu je ta funkce prospěšná, a jak naopak život může zlepšit?

110

Odpovědět

Možná by pod každým The Onion videem mělo být upozornění, co že to Onion je... Vězte tedy, že se jedná o fiktivní zpravodajství, satirou a humorem rýpající do hodnot dnešní západní společnosti.

100

Odpovědět

"Took her first shot" asi nebude, že se poprvé vyfotila, ale dala si prvního panáka...
I když, co já vím, co má překladatel ve svém Lifepointu :D

70

Odpovědět

Moment mého Lifepointu je den mého narození :D taky jsem nad tím přemýšlel, ale pak tam je ta fotka z té dovolené. Je pravda, že ten panák bude pravděpodobnější :) Díky za komentář

40

Odpovědět

Váš život je nejvíc v hajzlu v době, kdy nejvíc přispíváte na FB.

90

Odpovědět

Můj život šel "do kopce" od té doby, kdy jsem se vrátil do 60's a zjistil jsem, že FB nebyl... a mohl jsem být elegánem/gentlemanem, což dnes není IN, dřív to bylo "COOL"

10

Odpovědět

Od kdy jde můj život z kopce?
Od chvíle kdy pod stromečkem převládají měké dárky, a sama je musím kupovat.

51

Odpovědět

Nevím jak by ten algoritmus facebooku hodnotil 15leté dívky co postují EMO písničky a EMO statusy o tom jak život je na nic protože se snima rozešel kluk :D

70

Odpovědět

Absolútne jednoducho - konštantnou, horizontálnou krivkou v najnižšej rovine grafu :D

120

Odpovědět

Odkdy jde můj život z kopce?

Už od narození..

180

Odpovědět

Sadness indicators:
"Quoting lyrics from Black Eyed Peas songs" :D

131

Odpovědět

U mě je to moment kdy jsem na této stránce poprvá potkal uživatele hovado. Pořád musím myslet na jeho hluboké myšlenky a mám pocit, že čím víc si připouštím, že měl pravdu, tím víc vzdávám jakoukoliv snahu žít.

71

Odpovědět

Neblbni, sakra. Žij dál a přiznej si to, hovado je vizionář. Sám již potají naplňuji jeho životní filozofii a postoje, takže místo abych zdravil, když někam přijdu, rozrazím dveře a zařvu: "Čuráci, jsem tady, vy z***i, zabijte se, jste zbytečný existence, děláte jen ostudu, vy k***y, levičácky smažky zasraný!". No a když mě z té mateřské školky pak vyvleče zásahovka, jdu obratem na veřejné záchodky a tam sleduji skrze díru jak ženy vykonávají potřebu a řvu na ně u toho pokyny: "Pochcala jsi pravou stranu prkénka, ty levičácká svině! Buď laskavě tak objektivní a okamžitě pochčij i tu levou! Nebo si do p****e sedni a oblep to prkno 10 cm vrstvou toaleťáku jako každý civilizovaný člověk na veřejných hajzlech, pak tu žloutenku nechytíš! Mysli u toho chcaní, nebo se zabij, nikomu chybět nebudeš, ani synovi!".

Věř nebo nevěř, je to mnohem lepší než kosmodisk, vážně tě to osvobodí. Jestli chceš, příště na ty záchodky můžeš jít se mnou, než se zabiješ, a hovada tam budeme zastupovat spolu, ale díru si vyvrtáš vlastním, v té své už mám nastrkaný kamery a hodlám to prodávat - US ambasáda už mě odmítla platit. Každopádně, mistr hovado je následováníhodný osvícenec, o tom jsem se dostatečně přesvědčil na dámských hajzlech.

22

Odpovědět

Nejlepší na tom je, že s trochou výzkumu by tohle bylo možné.
Lidem, kterým na tom záleží, by to ale asi připadalo neetické.
Btw „vyselektovat“ je jedno ze slov, za které by se mělo popravovat. Nevadí mi anglicko/české věty, sám je používám, v kontextu by ale stačilo použít prostě „vybrat“. :-)
Těším se na všechny vaše palce dolů. :-)

810

Odpovědět

Míra anglicismů v naše jazyce nadále rapidně stoupá. Tím pádem se tato slova používají čím dál tím víc. Toto slovo mi přišlo výstižnější a navíc je kodifikované, tím pádem v tom nevidím problém. Chápu však, co máte na mysli a díky za komentář :)

33

Odpovědět

+navrusI míra anglinasmu nadále rapidně stoupá.

00

Odpovědět

Upřímě, je to sice Onion ale tahle funkce by byla skvělá!

291

Odpovědět

Když si myslíš, že špehovat tvůj život je skvělé, tak proč ne :)

30

Odpovědět

Nejhorší je, že je to funkce, kterou by každý rád vyzkoušel. :D

280

Odpovědět

Já myslím, že by to ukazovalo moment, kdy se začal uživateli život rozpadat jeho prvním přihlášením na facebook.

340

Odpovědět

+DarketasUž z nutnosti registrace na Facebook by to mělo zaznamenávat pokles tak rok před přihlášením.

01

Odpovědět

+DarketasTak v dnešní době nemít FB není cool! A jen pro dědy.

10

Odpovědět

+AlennNemám ho a žiju, je to zbytečný žrout času.

22

Odpovědět

+:/Co, život bez FB?

10

Odpovědět

+:/Ne jenom ho neumíš používat a proto si zvolil jednoduší cestu... Otázka je jestli to nejde na úkor něčeho...

01