Nové zelené menu od Taco BellThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:501
Počet zobrazení:7 343

Už i řetězce s rychlým občerstvením se snaží myslet na životní prostředí! Příkladem jim jde Taco Bell, specializující se na mexickou kuchyni (ve videu jsou zmíněné pokrmy ultimate grande crunchador a chalupa) se svým zeleným menu.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Během našeho "zeleného týdne" tu oceňujeme jedince a společnosti myslící na životní prostředí. A jednou z těchto společností je Taco Bell! Od tohoto týdne bude celý řetězec Taco Bell stoprocentně zelený. Nebojte se, dál budou nabízet stejné menu, ale žádné z ingrediencí nebudou pocházet z přírody. To znamená nulové narušení životního prostředí.

Teď už se k nám připojí Paul Lancaster, mluvčí společnosti Taco Bell. - Vítejte. - Dobrý den. Takže Paule, v novém menu Taco Bell není vůbec nic, co by pocházelo z přírody? Ani jediná ingredience. Od tohoto týdne budou všechny použité ingredience produkovány v laboratořích speciálními potravinovými syntetizátory Taco Bell. - Ale chutná to úplně stejně... - Vůbec nepoznáte rozdíl. Salát vypadá tak realisticky!

Jak náročný byl přechod k zelenému menu? Taco Bell má dlouhou tradici v tom, že si bere z přírody tak málo, jak je jen možné. Například naše mleté hovězí bylo k přírodnímu prostředí vždycky šetrné. Z 85 % ho tvoří lepková náhražka, z 8 % příchuť mastnoty s ropným základem, ale vždycky v něm byly 4 % masa. Špatné životní prostředí... Přesně tak, ale s novou zelenou iniciativou Taco Bell jsme byli schopni ta 4 % masa nahradit jednoduchou chemickou sloučeninou.

Takže neplýtváte vodou a potravou ke krmení dobytka. - Ano. - A protože už nepoužíváte vůbec žádné přírodní ingredience, mohli jste vytvořit takzvané "prvotřídní super-zelené produkty", což předtím nebylo možné. Ano, náš řetězec úplně mění samotnou definici jídla. Příští měsíc uvedeme na trh "ultimate grande crunchador", který bude naplněný kusy ingredience, která v přírodě vůbec nemá obdoby.

Tomu říkám náplň. Taky připravujeme chalupu, která z okolního vzduchu nasává oxid uhličitý a další znečištění, - a tím redukuje globální oteplování. - Takže jedením v Taco Bell čistíme svět. - Přesně tak! - Úžasné! - Na co všechno vědci nepřijdou... Do tří let plánujeme začít tavit všechna víčka, brčka a obaly veškerého jídla, a recyklovat je na nové pokrmy Taco Bell. Bude moct jíst odpad, který jste sami vyprodukovali!

To je něco! Vážně inspirující! - Děkujeme za návštěvu, Paule. - Já děkuju. Neodcházejte, po pauze vám ukážeme jak ušetřit tím, že si napíšete své vlastní knihy. DÁLE UVIDÍTE: UŠETŘETE NABROUŠENÍM VAŠICH JEDNORÁZOVÝCH ŽILETEK

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak to je moc! :D Skvělý!

190

Odpovědět

divim se, ze je v te Americe nikdo nezazaluje, zvlastni

201

Odpovědět

Tak trefné, že není co dodat :)

190

Odpovědět

Nebezpečně se to blíží pravdě, ale na druhou stranu, co si člověk nadrobí, to by si měl také sníst. Když nesníme svoje odpadky my, tak kdo to za nás udělá, že? :-D

211

Odpovědět

By som si hned dal taky recyklovany plastovy kelimok s naplnou tvorenou papierovymi obruskami a plastovym priborom :D

190

Odpovědět

Odpovědět

Přesně na tohle jsem myslel :D

180

Odpovědět

Oni ví, kam rejpnout ;-)

Mimochodem - vzpomínám na ten nastříkanej salát a nafukovací kuřata z filmu "Křidýlko nebo stehýnko" ... kdo by si tehdy pomyslel.. :D

200

Odpovědět

Zelené Taco Bell menu a Zelené Starobahno na spláchnutí, co víc si přát k velikonocům.

190

Odpovědět

Vím, že se to absolutně nehodí k videu. (Palce dolů!) Ale jenom bych rád překladatele (kohokoliv) upozornil na A Very Potter Senior Year (Od Starkidů), který by měl přijít na youtube už 15. 3. Budete překládat?

1830

Odpovědět

Pokud bude stát za to, pustím se do toho. ;-) Vím, že se to chystá.

181