Nový program americké armádyThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:449
Počet zobrazení:6 241

Americká armáda přišla 8. února 2011 s převratným programem ke zrovnoprávnění žen v armádě.

Přepis titulků

Sledujete zpravodajství stanice Onion, nepřetržitý příliv zpráv 24 hodin denně. Ministerstvo obrany dnes oznámilo radikální změnu v armádní politice, poprvé v historii se boje budou moci zúčastnit i ženy, pokud budou mít po boku jako garde muže. Více nám o tom přímo z Kandaháru poví John Harris. Ačkoliv ženy tvoří asi 20 % americké armády, až dodnes jim nebylo povoleno sloužit v jednotkách pozemního boje.

Žijeme v 21. století a žena pod dohledem muže se muži ve všech ohledech vyrovná. Garde může dělat... vážně jakýkoliv muž. Stačí ženám poskytnout rameno, na kterém se mohou vyplakat poté, co dokončí zaminování nepřítele nebo když je zajmou vzbouřenci. Novému programu aplaudují i samy ženy v armádě. Roger není úplně příšerný... ne úplně. Konečně mi přestal říkat "vojín zlatíčko", což je pokrok.

Je to trochu jako mít psa. Alicia odvádí skvělou práci, často mě tu ani nepotřebuje. Hej Alicio, co takhle další pivo? Armáda momentálně hledá muže pro pozici garde, není třeba mít žádné zkušenosti a žena pod vaším dohledem se s vámi bude dělit o svůj plat. Pro ženy v armádě a jejich mužská garde jde o konec dlouhého boje za rovnoprávnost. Do toho, holky!

Z Kandaháru, John Harris.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já si zas nechci představit jak nějaká pálí z blízkosti samopalem do člověka dávkou, nebo že s někým takovým žije v jedné domácnosti.. vlastně, to si umím představit, ale jen když se tou dávkou do někoho pálí pro dobrou věc. Třeba pro ochranu něčeho na čem opravdu záleží. Jaká palba do člověka je ale dobrá věc, když vojáci často nemají nic společného s tím za co bojují či bojovali v různých válečných konfliktech v historii lidstva? Ve většině se zabíjelo pro peníze a většina válek byla vedena pro moc. Ne, raději si to nebudu představovat.

182

Odpovědět

Mě osobně se ženy v armádě líbí. Jen si nějak neumím představit jak nějaká odnáší raněného chlapa na zádech.

211

Odpovědět

Video výtečné.
A k "expertům" na zapojení žen do boje- ženy se bojových akcí účastní v nějaké míře posledních 200 let. Zprvu na zapřenou (Napoleonské války, Americká občanská) a posléze již povoleně (Carské Rusko za velké války, obě strany za občanské, RKKA, LW, IDF). Od vynalezení snadno ovladatelných střelných zbraní a zbraní těžkých s vlastním pohonem není důvod, proč ženy nezapojovat. Největší problém nastává ve smíšených jednotkách a to ne kvůli menší síle, ale kvůli nevěnování se úkolům a horšímu snášení zranění/zabití vojačky mužskými v jednotce.

184

Odpovědět

Ženy nemají smysl pro zabíjení.

1811

Odpovědět

ženy do armady nepatrej... to je jenom vydobytek dnesni demokracie. Zeny akorat v armade rozvracej moralku muzu.. Pak otehotnej a jedou na dovolenou, nekde sem videl ze 700 americkych vojacek otehotnelo behem mise v afghanistanu, ted uz jich asi bude vic.
A navic sou prirozene slabsi oproti muzum.

1936

Odpovědět

Věř tomu, že kdyby muži mohli otěhotnět tak otěhotní taky. =)

215

Odpovědět

+cbdbohudik ze tak tomu neni

192

Odpovědět

+cbdcbd: To je argument jako prase. Věř tomu, že kdyby jablka byly jedovatý, tak je nikdo nejí. Proto má kyanid nebo arsen stejné právo vyskytovat se v běžných obchodech v dostání pro každého.

200

Odpovědět

http://youtu.be/s-kxtRJqmNg tahle geniální scéna tak nějak vystihuje celej můj postoj k těm různej zrovnoprávňování žen, ženskejm kvótám apod. :D

205

Odpovědět

I když vím, že to je ironie a nadsázka, tak mi to prostě nedá. Tady (myšleno v demokracii, lépe řečeno pseudo demokracii) se budou všichni tak dlouho zrovnoprávňovat, až nakonec bude všechno v haj*lu. Přesně tak, jak to prohlásil kdysi Sokrates.

1923

Odpovědět

Existuje totiž spousta lidí vysoce podprůměrné inteligence, kteří ve svých úvahách nevidí ani za vedlejší keř, a ti nechápou, že některé věci zkrátka srovnávat nejde. Ale protože je ta spousta velká, tak je srovná a důsledky nevidí, na to už jim intelekt nestačí.

209

Odpovědět

Nezdá se mi, že by zrovna Sókratés byl zastánce otrokářství, ale možné to je antické myšlení bylo jiné než je teď. Každopádně rovnost v právech není znak demokracie ale spíše právního státu. Existují demokracie, kde není rovnoprávnost na takové úrovni jako je v ČR nebo v USA.

184

Odpovědět

+MarianKonkrétně jsem měl na mysli toto:

"Demokratické zřízení doplatí na to že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie."

193

Odpovědět

+MarianA proto není ani dnes zbytečné zajímat se o filozofii, ale to většina lidí taky nechápe. Aristoteles zase zařadil demokracii mezi pokleslé formy státního zřízení... všichni to trefili skoro doslova přesně. Nicméně odbíháme od videa, rovnoprávnost by měla být, ale nesmí přitom chybět selský rozum. A ten někdy dostává v otázkách rovnosti zabrat.

193

Odpovědět

Vojín zlatíčko :D

221