Armáda pořádá třetí "vezmi dceru do války" denThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:566
Počet zobrazení:8 381

Dívky ve věku 8 - 14 let strávily již potřetí v historii den tím, že spolu se svými rodiči hlídkovaly na iráckých hranicích nebo pomáhaly s náhodnými přepady civilistů či zneškodňováním min. Letošní ročník byl podle organizátorů obzvláště úspěšný.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Dobré zprávy z Iráku, velení americké armády oznámilo, že třetí výroční "vezmi dceru do války" den slavil velký úspěch. Více než 15 000 dívek na vlastní oči vidělo, co to znamená vést válku od okupování domů v Basře, přes vynucování večerky ve 20:00 v Mosulu až po vyslýchání vězňů v Tikritu. Jsem rád, že konečně vidí, co tu celou dobu dělám. Bylo tu hodně výbuchů a...

a viděla jsem nohu. Dcery mohly být s tatínkem nebo maminkou v kokpitu během bombardovacích letů a několik jich dokonce zažilo boj v tanku při hlídkování v trojúhelníku smrti. "Vezmi dceru do války" den původně vznikl za účelem představit dívkám možnost kariéry u armády, zároveň ale díky němu mají možnost alespoň jednou za rok vidět své rodiče. Jsem si jistý, že na to až do konce života nezapomene. Šla se mnou přepadnout a obsadit několik domů, držela se za mnou a mohla si procvičit arabské fráze, které se učí.

- Šubadak! - Což znamená? - To znamená: "Ukaž mi ruce!". - Správně. Organizátoři tvrdí, že letošní ročník byl doposud tím nejúspěšnějším, zemřely jen čtyři dívky, zatímco loni to bylo dvanáct. Šlo tedy o nejméně tragický ročník.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Johy:
Pokud za ty projekty nejsou zodpovědní napůl lidi a napůl kozy, jsou to satirické projekty :)
Musel sem si rejpnout.. *rejp*

230

Odpovědět

Onion a český Infobaden jsou podle mě nejlepší satyrické projekty. :D

201

Odpovědět

"Letos zemřeli jen 4 dcery, zatímco loni 12, takže se nejednalo o tak tragický ročník..." :D :D To mě dostalo

2810

Odpovědět

Těšila jsem se na konec, ve kterým vždycky řeknou, co bude jako další reportáž. To mi někdy příjde vtipnější, než celý video. Škoda.. Ale i bez toho to bylo dokonalý! :D

247

Odpovědět

konečně dobré objektivní a hlavně pravdivé zprávy
myslím...

2210

Odpovědět

tak jsem teda první no :))

26229