Odkaz královny Alžběty II.The Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:410
Počet zobrazení:5 155

Stanice The Onion se krátce předtím, než se Alžběta II. stala nejstarší vládnoucí britskou panovnicí, rozhodla zmapovat přínos královny pro lidstvo.

 

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Královna Alžběta II. se zanedlouho stane nejstarším vládnoucím monarchou v dějinách Británie Královna ve svých 82 letech své zemi z trůnu mává už 54 let! Teď se k nám přidává historik Richard Cadburn, autor královniny oficiální biografie 'Zrozena k mávání'. - Děkujeme za návštěvu. - Je mi potěšením. Můžete nám vysvětlit, proč je tento moment pro obyvatele Británie tak důležitý?

Královna Alžběta je neuvěřitelně důležitá, lidé jako jsem já od dětství přihlíželi delikátnímu pohybu jejího zápěstí. Promávala nás studenou válkou, výtržnostmi v Brightonu a nedávno v roce 2005 i bombovými útoky na Londýn. Temné časy. Ano, když je Británie v ohrožení, královna je tu, aby nám zamávala.

A za to jí patří naše díky. Naštěstí vlastní mnoho nemovitostí, kam se může uchýlit a zotavit se z přemíry mávání. Ve své knize píšete, že "Alžběta II. přivedla mávání do moderní doby", Co přesně tím myslíte? Byla první královnou, jejíž mávání přenášela televize a také měla jako první mávací kanál na Internetu. Celý ten koncept je pro nás tady v USA tak cizí, mohl byste nám toho říci více o jeho původu?

Tradice začala roku 939 u krále Edmunda I., který byl prvním mužem mávajícím lidu. Věřilo se, že byl k mávání vyvolený a že mu Bůh našeptával, jakým způsobem má mávat. Však také mají příslušníci královské rodiny krásné ruce. Princ Charles poslední dobou od královny přebírá stále více mávacích povinností.

Jak se k tomu staví poddaní? Není tajemstvím, že z toho nejsou nadšení. Nemyslí si, že by Charles byl nadprůměrně nadaným mávačem. Stěží se tím zvládne prokousat. Myslím, že to chce roky a roky nácviku... On měl roky a roky! I princ William už mává lépe než on. Je to velké zklamání. Gratuluji vám a všem Britům, máte tam opravdu působivou skupinu mávačů.

- Děkuji vám za rozhovor. - Taky děkuji.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Celý ten koncept je pro nás tady v USA tak cizí" - chce tím říct, že Američané se neučí svou vlastní historii? Resp. jako kdyby všichni vznikli v den, kdy USA vyhlásila nezávislost? :D

191

Odpovědět

00:56 chyba - naštěstní

jinak slabota 2/10

198

Odpovědět

Group of wavers - pecka na závěr.

224

Odpovědět

Královská rodina = nejdůležitější a nejbohatší "mávači" v Británii. Geniální ;)

216

Odpovědět

Možná je to mou britofilií... ale tohle byl asi zatím neslabší Onion.

1816

Odpovědět

praktický nihilismus a dědičná monarchie....nemůžu se rozhodnout co je horší

ale pravda, Bůh ochraňuj královnu a na poddané se vys*r...

1819

Odpovědět

WTF? Královna má v UKofGBandNI asi stejnou moc jako.... já (14 let) v Evropským parlamentu.

204

Odpovědět

Královna v GB nemá absolutně žádnou moc. Je to spíše anglická ikona.

192

Odpovědět

Něják to nemůžu brát z nadhledem..:/ asi mám dneska blbou náladu, tak jen 8/10.

1824

Odpovědět

Onion je super! :-)

194

Odpovědět

čekal jsem, že i ten moderátor zamává :D
10/10

194

Odpovědět

" I princ William už mává lépe než on. " xDDDD
dnešní díl opět skvělej. ;)

209