Podporovatel Trumpa se cítí po přečtení feministické queer teorie ošálenThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:142
Počet zobrazení:7 474

Určitě to každý zná, myslíme si, že někoho známe, ale poté na internetu najdeme feministickou teorii a náš pohled na daného člověka se zcela změní. Jaké to je, když poznáte pravdu o svém prezidentovi? O tom nám řekne americký zklamaný volič Mike Bridger, který volil Donalda Trumpa.

Z důvodu nedostatku nalezeného kvalitního materiálu z kanálu The Onion nás tento téměř nesmrtelný pořad tímto dílem pravděpodobně opustí. Pokud byste od nich našli video, které tady ještě není a které by stálo za překlad, tak ho hoďte tady do komentářů. Pokud se ale nic kvalitního neobjeví, tak místo Onion začne pravidelně vycházet Ozzy Man .

Přepis titulků

Volil jsem Donalda Trumpa. Volil jsem Trumpa, protože jsem si myslel, že vytvoří lepší Ameriku pro všechny. Ale po přečtení zhruba 800 stran o feministické queer teorii jsem si uvědomil, jak moc jsem byl ošálen. MIKE BRIDGER BÝVALÝ PODPOROVATEL TRUMPA Pocházím z malého města v Pennsylvánii. Kdybych tuto teorii objevil už dřív, nikdy bych nekřičel: "Zatkněte ji!

Zatkněte ji!" "Zatkněte ji! Zatkněte ji!" Bylo nám řečeno, že Hillary Clintonová je nepřítel. Ale teď je jasné, že skutečný nepřítel je patriarchální kapitalistická společnost, která si udržuje moc tím, že silné a ambiciózní ženy vydává za ohrožující, jen aby chránila mé postavení v systému, který je záměrně postaven tak, aby upřednostňoval bílé cis hetero muže jako já. Kriste.

Když Donald Trump řekl, že Americe vrátí zpět její slávu, teď už je mi jasné, že se jen snažil zastřít mou spoluvinu v nerovnoprávné sociální struktuře, která nepřiměřeně okrádá ženy a menšiny, hlavně trans a queer lidi jiné barvy pleti, o jejich autonomii a snaží se je donutit přijmout zastaralý, záměrně nepřátelský a androkratický zákon. To vše mi došlo, když jsem navštívil genderově neutrální a queergenderový poetry slam ve Swarthmoru.

Pár dalších kolegů z práce tam bylo taky, teď je to to jediné, o čem v práci mluvíme. Měl jsem Trumpa rád, protože jsem si myslel, že říká věci, tak jak jsou. Ale víte, kdo skutečně říká věci, tak jak jsou? Judith Butler. "Pohlaví není ke kultuře, jako je sex k přírodě, pohlaví má také diskurzivní kulturní význam, ve kterém jsou 'sexuální povahy' nebo 'přirozený sex' popsány jako prediskurzivní, čili nadřazené kultuře, politicky neutrální povrch, na kterém kultura působí."

Kdybych tohle věděl tehdy v listopadu, nikdy bych pro Trumpa nevolil. Bože, jak jsem mohl být tak hloupý? Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co to je za paskvil?

00

Odpovědět

Říká se tomu satira :-)

10

Odpovědět

tohle video je myšleno vážně anebo mi někde unikl ten vtip v tom / nadsázka?

53

Odpovědět

Andocratic order = andokratický zákon?

Andokracie je forma vlády, na které se podílejí výhradně muži, takže ono slovíčko "order" nebude ve smyslu zákon ale spíše "pořádek"

či?

00

Odpovědět

To uz opravdu existuje i vyraz cis gender ? Tahle spolecnost je totalne v p****i...

1011

Odpovědět

OMG, oni existujou výrazy, který neznam a jsem příliš línej si je aspoň vygooglit. A některý lidi je dokonce používaj, ach bože, bože, svět je u konce. :-/

Disclaimer: cis gender označuje někoho, jehož "pohlaví" je v souladu s jeho genderem. Tedy např. muž, který se cítí býti mužem, žena, která se cítí býti ženou.... Tedy většinu lidí. Fakt nic složitýho... A rozhodně to není žádná novinka.

288

Odpovědět

+Pasqualžena ktorá sa cíti byť ženou je normálna žena... muž ktorý sa cíti byť mužom, je normálny muž... skrátka a proste, muž a žena :) ... muž, ktorý sa cíti byť ženou, je transka a muž čo pichá chlapov je b***a... simple

1817

Odpovědět

+PasqualMuž, jehož pohlavím není v souladu s jeho genderem (a tedy se "cítí" být ženou) a naopak, by se měl nechat v první řadě vyšetřit na psychiatrii ;)

48

Odpovědět

+WTFAno a tam jim řeknou, že jsou transexuálové, že je možná operace, jenž jim může zásadně pomoci. Naštěstí těmto lidem se pomoci dá. Naneštěstí pro Vás (WTF zakomplexovaný anonym) na hloupost a netoleranci lék není, jak říkal starý dobrý Albí hloupost ta bude s lidstvem spjatá na věky věků.

31

Odpovědět

Tak si aspoň my zvolíme ženu-prezidentku. Ups. To nejde.

32

Odpovědět

Iluze diskriminovaného heterosexuálního bílého muže je ta nejsměšnější věc, kterou si čeští vidláci v posledních letech vymysleli. A to je první místo v dost brutální konkurenci.

1739

Odpovědět

Tobě se to říká... vždyť jsi auto.

621

Odpovědět

Už minimálně dekádu nazpátek se ujal vzlykající nářek "pozitivní diskriminace". Nářek se projevuje obvykle tak, že se diskutují pochlubí, že je běloch, heterák a především "normální" (v ČR zkrátka něco ojedinělého). Pak následuje sebelítostivý patos jak je na hraně vymření a všechny menšiny na něm páchají genocidu + reprodukce většiny městských legend o nich. V čele s gayi a cikány, pochopitelně. Při čtení podobných komentářů mám vždycky pocit, že čtu deníky z koncentráku přeživšího holokaustu.

1621

Odpovědět


Odpovědět

+Zeckmne zas pri citani tvojich komentarov vyskakuje karl marx na obrazovku, spino komunisticka, diskriminaciu bielych je skutocna, staci sa pozriet na posledne rocniky Oscarov, kde netalentovanym negrom davaju ceny, po niekolkorocnom vyplakavani slniecok, ako si ty

68

Odpovědět

+hovado 2Někde jsem četl, hovado, že jsi snad měl někdy někde dostat ban. Je to pravda? Vůbec jsem totiž nezaznamenal tvojí nepřítomnost. Až teď, když jsi na mě zareagoval, jsem si uvědomil, že stále existuješ.

15

Odpovědět

+Zeckpresne jak pisem, komunista, niekto ma iny, lepsi nazor ako moj, zavriet do gulagu

32

Odpovědět

+ZeckMladej Klaus také nepotřeboval inkluzi nebo pozitivní diskriminaci a kam to dotáhl. A to rozhodně nejsem jeho fanoušek. Pozitivní diskriminace je vlastně diskriminování většiny a ve výsledku generuje akorát exoty těžící z těch nejnižších lidských pudů. Bez pozitivní diskriminace by nevznikl Okamura nebo Zeman.

93

Odpovědět

+-HoNY-Jojo, to že se našli lidi co se přiživují na neexistujícím fenoménu nic nemění na jeho neexistenci. Heterosexuální bílý muž je pořád člověk s nejvíc privilegii na planetě a zároveň největší otrokář na planetě, takže si vážně nemá na co stěžovat.

35

Odpovědět

az po tvojich komentaroch

31

Odpovědět

+hovado 2Hitlerovi všichni přijdou jako moc komunisti, viďte hovádko?

01

Odpovědět

+nějakej agenthej? fasista=komunista, obidve chore ideologie cerpaju z opilca marxa, navyse hitler chcel byt komunista ale ho nezobrali, ale hlavne tezy si odtial priniesol, vymazanie slabssich ras silnejsimi a podobne smakotinky

11

Odpovědět

Člověk si rád po šichtě ve skladu přečte Vergilia v originále. Minimálně by aspoň každý popelář a dlaždič měl mít přečteno Shakespeara v Angličtině 17. století. Pak by si lidé mohli o víkendu dát v klidu Gender Trouble.

Také se loučím s tímto pořadem. Díky za překlad.

270

Odpovědět

Více než solidní závěr tohoto kvalitního pořadu :)

142