Politika a děti v AfriceThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:122
Počet zobrazení:8 381

Všichni máme povědomí o tom, jak jsou děti v Africe využívány. Děti jsou učeny používat zbraně a bojovat. Teď je však potkal mnohem horší osud. Mladí chlapci jsou nuceni být politiky. Co všechno musí podstoupit? Vše se dozvíte v TodayNow!

Přepis titulků

Překlad: navrus www.videacesky.cz Už léta slýcháme o tragických příbězích dětských vojáků z Afriky. Teď jsou však děti využívány mnohem hůř. Podle organizací lidských práv jsou již sedmiletí chlapci unášeni a nuceni vést život dětských politiků. Dnes je tu jeden z nich s námi. Napsal o tom knihu. Co jsem viděl: Vzpomínky dětského politika.

Sheku Mohammed a Wesley Harbin z UNICEF. Děkujeme, že jste přišli. Vysvětlete nám toto kruté jednání, Wesley. My si to neumíme představit, Tracy. Chlapce v Africe jako Shekua odvedou od rodiny do výcvikových táborů a nutí je kandidovat proti jejich vůli. Říkají jim, co mají říkat. Už u dospělých je to smutné, ale nutit k tomu děti je hrozné.

To ano. Chodí od vesnice k vesnici, aby získali hlasy. Podávají lidem ruce, přechvalují jídlo v místních restauracích, musí si pamatovat jména místních sportovních týmů. - Sheku, tohle se ti stalo? - Ano, vloupali se do domu. Vyhrožovali, že znásilní mou sestru, když nebudu kandidovat do parlamentu za Gambii. - Bylo mi 11. - Neuvěřitelné. Jako matku mi láme srdce takhle je vidět.

Bylo to hrozné. Od rána do večera mávat a ukazovat palce nahoru. Nemohl jsem odpočívat. Premiéru Ugandy je 12. Řekl mi, že jeho poradce mu rozřízl ruce a dal do nich kokain. Jen aby mohl několik dné rozebírat se zemědelci, jak udržet jejich pracovní pozice. Děti by toto kvůli hlasům podstupovat neměly. Během kampaně jsem viděl dítě. Vzal jsem ho a políbil ho.

- Bylo mi jedno, čí je. - Smutné, neměl jsi na výběr! Měl jsem štěstí, že jsem utekl. Ale mí kamarádi jsou pořád politici. Toto se netýká jen chlapců. Mladé dívky jsou nuceny být manželkami politiků. Musí mít upravené vlasy, stát vedle jejich manželů - a usmívat se, jinak by je zabili. - Smutné. Najděte si knihu Co jsem viděl: Vzpomínky dětského politika.

Budete vděční, že jste Američani. Po pauze zjistíte, zda jsou kolegyně vašeho manžela coury. UŠETŘETE A BRUSTE JEDNORÁZOVÉ ŽILETKY

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vy se smějete ale to že jsou u nás týráni i dospělí muži, to už nikoho nezajímá! Takovej Babiš, ten taky furt tvrdí že do politiky nechtěl! Chudák! Pořád tu někdo vytahuje nějaké odposlechy a přitom ignorují že Andreje taky unesli z nějaké slovenské vesnice :(

41

Odpovědět

TRAGEDY ELSEWHERE :D

10

Odpovědět

Celou dobu při sledování videa přemejšlim, jestli to je celý satira :D Když říkal, jak ho mučili tím, že musel od rána do večera zvedat palce, tak to mě rozesmálo :D To dětský vojáci se maj asi jak v bavlnce

01

Odpovědět

Místní restaurace :D

10

Odpovědět

Aha, takže němci nám tady přivážejí nové politky :D

no potěš :D

613

Odpovědět

Politici co utíkají před válkou z míst kde válka neni. A ještě do Evropy aby je ta válka náhodou nezastihla kdyby je napadlo se schovat v sousední zemi

63