Poznejte muže uvnitř Nicolase CageThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:388
Počet zobrazení:5 609

The Onion dnes přináší exkluzivní interview s mužem, který dal světu Nicolase Cage - postavu, která baví diváky po celém světě.

Pozn. Cage = klec

Přepis titulků

Nicolas Cage baví fanoušky po celém světě, ale muž stojící za touto šílenou postavou byl vždycky záhadou. Až dosud. Loutkář Glen Soziak, který už téměř 30 let nosí kostým Nicolase Cage, tento týden vydává knihu o své neobvyklé profesi s názvem 'Život uvnitř Cage'. Včera se mi pro náš pořad podařilo natočit následující exkluzivní interview s panem Soziakem.

Měl byste vědět, že jsem největším fanouškem Nicolase Cage na světě! Díky. Ta šílená hmyzí očka, obrovské zuby a rozklepané končetiny... Jak jste stvořil tak neuvěřitelnou postavu? Na začátku 80. let jsem pracoval jako loutkář a začalo mě nudit neustálé hraní zvířátek a příšerek, proto jsem chtěl zkusit člověka. V garáži jsem vyrobil první prototyp a nacvičil jsem jeho hlas.

Původně byl určený jen pro malé děti, ale ukázalo se, že se líbí všem věkovým skupinám. Úžasné. Nicolas Cage už natočil víc než 70 filmů a v každém je ještě divnější než v tom předchozím, je to tak? Tím se to snažím udržet zajímavé sám pro sebe. Po Con Air si diváci mysleli, že šílenější Nicolas už být nemůže, ale přišly filmy Tváří v tvář, Rituál a Špatnej polda, takže se snažím zacházet dál a dál.

Přidávám nahodilé výkřiky a stále otřesnější účesy... Vytvořil jste pro něj celý neuvěřitelně bizarní život. - Vlastní dokonce zámek. - Ano, a jako mazlíčka má chobotnici. Jeho syn se jmenuje Kal-el, stejně jako Superman, a vlastní dinosauří kosti. Nastal někdy okamžik, kdy jste si říkal, zda jste nezašel příliš daleko? Neustále. Co tedy můžeme v budocnu očekávat od Nicolase Cage? V nejbližší době to bude Ghost Rider a pak možná čeká tuhle postavu naprostá změna.

- Vážně? - Možná nechá hraní a stane se zpěvákem křesťanského rocku. To zní jako zábava, už se těším. Glene, než odejdete, mohl byste nám prosím předvést ten neskutečný hlas? - Třeba mou oblíbenou hlášku ze Skály? - Jistě. Zbožňuju napětí, dávám si ho denně k snídani! Miluju to!

Neuvěřitelné! Kniha se jmenuje 'Život uvnitř Cage'. Moc děkuji za rozhovor, Glene. Není zač. Díky za pozvání. A pro diváky s dětmi: nezapomeňte si koupit vstupenky na turné 'Nicolas Cage na ledě'. Dnes má mimochodem narozeniny 33 z Angelininých dětí, které se z jejích vajíček vyklubaly před čtyřmi lety. Gratulujeme! Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

They all birth from her eggs 4 years ago :D:D:D:D:D:D:D nemozu :D:D:D

212

Odpovědět

Vaše překlady jdou z kopce -> rockabilly není křesťanská hudba

2040

Odpovědět

Ne, není. Ale nechat tam rockabilly mi nepřišlo ideální - kolik lidí by se asi zasmálo? :)

2222

Odpovědět

+SolamBeeTak já myslel, že překládáš, ale ty dokonce vylepšuješ scénky :D :D Tady si se seknul. Měnit hudební styl...nein nein nein

2185

Odpovědět

+SolamBeeStopcenzure:
Proč nein? :D Jakej tady má význam, o jakej hudební styl konkrétně jde? Rocabilly tady nikdo pořádně nezná a i když křesťanskej rock taky ne, aspoň to zní vtipně a o to v tom videu šlo, ne? :)

195

Odpovědět

+SolamBeeTohle je samozřejmě správný překladatelský přístup. Nepřekládat otrocky slovo po slovu, ale zamyslet se nad tím, zda je českému publiku překládaná věc dobře známá a zda mu přijde vtipná. Takže nahradit u nás prakticky neznámé slovo "rockabilly" křesťanským rockem nebo třeba dechovkou je OK.

239

Odpovědět

+SolamBeeŽe to možná někdo nezná, tak to přeložim jinak? WTF??? Spousta lidí třeba nezná Nicolase Cage, tak proč jste tam nedali rovnou Bolka Polívku? Stejná hovadina jako s tim hudebním žánrem.

2252

Odpovědět

+SolamBeeSprávny prístup ? Ja si myslím ,že by tam mala byť aspoň nejaká podobnosť. Čo ak by to nebolo vymyslené ? Keby som bol fanúšik Nicolasa Cagea tak by ma velmi sklamalo, že začal s kresťanským rockom. Lebo aj na základe rôznych rozhovorov si o hercoch/spevákoch/športovcoch vytvárame mienku...

1916

Odpovědět

Btw. Cage je super herec. Jeden z nejlepších.

1949

Odpovědět

Odpovědět

NEIN! NEIN! NEIN! NEIN! NEIN! NEIN! NEIN! Prostě je to slabota...ale za závěrečnou zprávičku dávám bod navíc. Takže 2/10

1882

Odpovědět

Tasteless asshole

192

Odpovědět

U Onionu je ta závěrečná minizprávička většinou mnohem víc zabijácká než ta hlavní zpráva :D

185