Problémy obézních lidíThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:147
Počet zobrazení:7 901

V nedávném průzkumu se zjistilo, že 67 % obézních Američanů se necítí ve společnosti dobře. Jim a Tracy proto v přestrojení vyrazili do ulic, aby zjistili, jak to ve skutečnosti je. Co zjistili a jakých reakcí se dočkali? Vše se dozvíte v dnešní reportáži TodayNow!

Přepis titulků

67 % obézních Američanů přijpadá, že jsou diskriminováni kvůli tomu, jak vypadají. Když se o tom doslechnete, neuvědomíte si, jak se doopravdy cítí. Proto se s Tracy přestrojíme za obézní a zjistíme, jaké to doopravdy je. Nestačí jen vypadat obézně. Musíte se tak i chovat. Chodil jsem po ulici jako každý obézní člověk. Během chvíle na mě byli lidé zlí. Civěli na mě a šuškali si jen kvůli mé obezitě.

Chovali se ke mně jako ke spodině. Já zjišťovala, jak to mají obézní ženy. Dám si cheeseburger a velké hranolky. K tomu milkshake... a křidélka. Chtěla jsem zjistit, jaké to je být obézní, tak jsem se vzdala diety na vodě, na které jsem 15 let bez jídla. Neřešila jsem, co jím.

Chutná vám, že? Jo. - Dala bych si zmrzku a dort. - Máte to mít. K mému překvapení mě nikdo neodsuzoval za to, jak vypadám.. Nikomu nevadily skvrny na halence nebo kečup ve vlasech. Zjistila jsem, že život obézní ženy je osvobozující. Na ulici se mi dostalo jiných reakcí. Nemotorně jsem do všech vrážel jako všichni obézní.

Lidé na mě zírali a uráželi mě. Můj bože. Bože! Zatímco já jsem se náramně bavila, Jima málem zatkli. Nakonec jsme došli k závěru. Tlustí muži jsou společností opovrhováni. A tlusté ženy jsou šťastné a bezstarostné. - Tohle změní pohled na život. - To tedy ano. Navíc jsem v tom obleku zhubnul čtyři kila.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Opět nezklamali :-)

30

Odpovědět

Nechápu tlustý lidi proč jsou tlustý. Ale je to asi podobné jako s bezdomovcema, prostě nemají vůli se sebou něco dělat. Řikám vám že za 30 let se budou lidi na tlustý dívat stejně jako na bezdomovce.

610

Odpovědět

Ja se na tlusty koukam hur nez na bezdomovce.

143

Odpovědět

No a proc ty jsi nemel same jednicky? Nebo proc neudelas vsechno vzdy idealne a vcas? Proc delas iracionalni rozhodnuti s financema?

71

Odpovědět

Možná za to může geneticky upravovaná pšenice, která podporuje větší chuť k jídli...

12

Odpovědět

Však se sebou nemusí nic dělat. Když má někdo 5 kg nadváhu, tak se sebou nemusí nic dělat aby si to udržel, a stejně vypadá dobře. Když má někdo 20kg nadváhu, tak je pro mě něco jak alkoholik. Troska která svý problémy řeší žrádlem.

20

Odpovědět

Třeba je jim to jedno? Nebo maj jiný hodnoty a "něco se sebou dělají" v jiné oblasti? Nebo neřeší, jestli umřou dřív? Nebo neví, že je to nezdravé? Nebo prostě nemaj vůli, stejně jako jí nemají věční začátečníci v jazykovkách a miliony jiných lidí, co něco nedokončili? Nebo mají psychický problémy a neumí to řešit jinak - třeba vystřílením dětí ve škole?

41

Odpovědět

Zjisti si nejdriv neco o tom proc je clovek tlusty. Je to dost komplikovane tema a pri ztloustnuti dochazi ke zmenam na mozku. A pokud necha rodic decko ztloustnout tak to uz nema moc sanci s tim po 12 roku zivota udelat. Protoze mozek a telo uz se nechovaji jak tve. Kdyby to bylo tak jednoduche tak neni tlustej nikdo,a le zhubnout je strasne narocne

11

Odpovědět

Bejt hubenej je snadný dokud pro to nemusíš nic dělat, můžes sežrat co chceš a seš furt hubenej. Seš mladej, máš dobrou genetiku, jde to samo - vlastní zkušenost tak do 32 let. Jakmile ale bejt hubenej znamená každodení odříkání si na co máš chuť. Je to pak k******y těžký každej den překonávat sám sebe. Dřív nebo později přijde slabší chvíle a řekneš si něco jako "aaa, kašlu na to, žiju jen jednou, co bych si pro jednou nedopřál..." A váha jde nahoru a velmi těžko se toho pak zbavuješ.

31

Odpovědět

+MojeJmenoTady vidím zásadní problém v tom, co lidi považují za obézní. Podle mě mít trochu pupek jak člověk trochu zestárne je přirozený a normální. Pro průměrně vysokýho člověka je váha do 100 kg ještě ok. Ale pro to, aby tohoto člověk dosáhl nemusí dělat opravdu vůbec nic, ani se moc omezovat v jídle. Když má někdo nad, tak prostě trpí obžerstvím.

10

Odpovědět

hovado

74

Odpovědět

Jsem přesvědčen o tom, že si Tracy neobjednala zeleninu, ale křidélka. Zelenina by byla zbytečně zdravá:)

240

Odpovědět

Svatá pravda! Znělo mi to jako greens. Teď to tam slyším jasně :) Děkuju za připomínku :)

170