Recenze InterstellaruThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
32 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:647
Počet zobrazení:8 589

Světoznámý režisér Christopher Nolan jako by nebyl schopen šlápnout vedle - což dokazuje i jeho nejnovější počin Interstellar, ve kterém skupina kosmonautů cestuje červí dírou ve snaze zachránit lidstvo před zkázou. Peter K. Rosenthal, erudovaný filmový kritik stanice The Onion, vám ovšem poví o ohavném a opovrženíhodném činu, který stojí v pozadí uvedení tohoto snímku.

Přepis titulků

Je těžký všechno opustit. Mý děti. Tvýho otce. - Budeme spolu teď trávit dost času. - Měli bychom se naučit spolu bavit. Tady Peter Rosenthal, hlavní filmový kritik Onionu. Dnes se podíváme na Interstellar, nový sci-fi snímek o skupině kosmonautů, kteří proletí červí dírou, aby spasili lidstvo. Zároveň se jedná o film, který režisér a scenárista Christopher Nolan vydává za svou vlastní práci! Ve skutečnosti... je to můj film.

To já ho napsal, zrežíroval a natočil, a pak jsem ho poslal Christopherovi, abych měl nějakou zpětnou vazbu, a ten chlap mi ho šlohnul! Hlavní roli ovdovělého pilota, který položí život, aby zachránil Zemi, hraje Matthew McConaughey. To zní celkem slibně, že? Ještě aby ne, když jsem to psal já. Dýl jak sedm let. Měl jsem deset verzí.

Když jsem Interstellar dotočil, vypálil jsem ho na DVD a šel ho pustit Christopherovi. Bohužel jsem si neudělal kopii, za což bych si teď nejradši nafackoval. Ten film se mi vážně povedl, jsou v něm skvělé akční scény, ale zajímal mě Christopherův názor jakožto profíka a přítele. Počkal jsem pár dní a když jsem se pak pro svůj film vrátil, našel jsem v obale kopii Dokonalého triku! A pak se na internetu vyrojily všechny ty zprávy o jeho novém filmu a já si říkám: "Vždyť to zní jako Interstellar!

To je můj film!" Měl jsem se poučit, už když mi ukradl Počátek. Tolik jsem na něm dřel... Ale omluvil se mi a slíbil, že mi to vynahradí, a vzhledem k tomu, jak je to velká ryba, jsem si řekl, že to nechám plavat. Což teda vůbec nebylo snadný! Nemůžu tu ale zase sedět a nic nedělat, když mi ukradl další film!

Nejvíc mi z toho všeho vrtá hlavou tohle. Dělalo nás na tom víc než 200. S těmi lidmi jsem pracoval roky. Proč se mě k sakru nikdo nezastal? Proč mě McConaughey nepodpoří, když do toho šel jenom kvůli mně? U Jessicy Chastain mě to nepřekvapuje, je v branži nová a nechce být za fňuknu. Ale McConaughey? O zákulisních podrazech jsem už slyšel, ale...

tohle je moc. Ano, popravdě mi lichotí, že Nolan stále krade moje filmy, a několik úprav ve střižně se mu velice povedlo, například jeho scéna startu lodi strčí moji verzi do kapsy. Při té se mi docela ulevilo. Ale o to nejde! Natočit ten film mě stálo 150 milionů dolarů! Neumíte si představit tu potupu, když jsem volal investorům a vysvětloval jim, že jim film reklamu neudělá, protože mi ho Christopher Nolan opět ukradl!

Chrisi, jestli se díváš, tak tě prosím... kápni božskou. Jsi výjimečný filmař. A navzdory všemu jsi pořád můj přítel. Však taky jednou něco natočíš! A já je budu nedočkavě vyhlížet. Prostě...

nech můj film být. Pro Onion Film Standard, Peter Rosenthal. Překlad: Maty www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je horký kadet na nejhorší video na VČ, jak se tak dívám na to hodnocení, ne? :)

62

Odpovědět

Jsem chtěl napsat "kandidát" ne "kadet" :D

11

Odpovědět

Máme tu čtyři horší (viz http://www.videacesky.cz/?r_sortby=highest_rated&r_orderby=asc" rel="nofollow">zde). ;-)

31

Odpovědět

+BugHer0Ty mě nemáš moc rád, co? :)

11

Odpovědět

To bola ale strašná pí.. blbosť.

53

Odpovědět

akože na niečo narážajú, na nejaký tichý škandál, ktorý som prepočul?

12

Odpovědět

Co to má bejt? :D

93

Odpovědět

Dost nepovedený, Onion opravdu nemusím, fakt nevím co chtěli videem říct, ale nemyslím si, že mu to někdo zbaští. Nolan je boží režisér s pěknou dávkou dobře natočených filmů. Takže ne, nepobavilo. Nezapomeňte u komentu dislike!

852

Odpovědět

díky málem jsem zapomněl :D

180

Odpovědět

No nebylo to nijak zábavné...ale hodnocení 3,15 ? Vážně ? Chtělo by se to naučit hodnotit jinak než 10 nebo 1 hvězda...

2319

Odpovědět

A tohle si zaslouží něco jiného než 1?

178

Odpovědět

V první řadě by to chtělo jinou hodnotící škálu. 1-5 hvězd daleko postačí, ve stylu např. GoodReads (1 hvězda = nelíbilo se mi, 2 hvězdy = bylo to OK, 3 hvězdy = líbilo se mi, 4 hvězdy = velice se mi líbilo, 5 hvězd = bylo to úžasný)

914

Odpovědět

Je to trošku slabší než jiná videa od The Onionu, ale nezaslouží si to být třetí nejhorší video na téhle stránce. Znám hromadu videí, která jsou horší. The Onion má už svoje nejlepší roky za sebou. Starší díly, ale jsou klasiky.

114

Odpovědět

No, to už by zvládli něco lepšího i ti naši slavní čeští YouTubeři.

209

Odpovědět

To byla tak trapný, že jsem se styděl i já.

00

Odpovědět

Napsal bych, že mi to přišlo jako kravina. Mám ale obavy, že se na mě sesypou komenty typu "znáš Onion?" Zase bych vypadal, že jsem nepochopil tu úžasnou skrytou myšlenku. Tak radši napíšu, že to bylo super a je to povinnost pro fanoušky The Onion. Protože, co The Onion činí, dobře činí.

2914

Odpovědět

těžká bída :)

214

Odpovědět

Tohle bylo tak debilni, ze by i american poznal, ze je to fake.

2910

Odpovědět

minule dobrý, tentokrát trapný až to bolí :/

284

Odpovědět

Mně přišlo tohle video taky jako krok vedle, ale překladatel ho už měl přeložené, tak jsem ho sem dal s tím, že se třeba pletu a někomu se bude líbit nebo že aspoň uvidíte, že i Onion má slabší chvilky. Od příštího týdne se vrátíme ke klasickým Onion reportážím, které tu měly největší úspěch. ;-)

426

Odpovědět

+BugHer0Mne sa to vcelku páčilo, ďakujem :) Ja tým Onioňákom zožerem takmer všetko :D

1417