Škodí mnohočetné bodné rány zdraví?The Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:430
Počet zobrazení:6 186

Výsledky nejnovější studie provedené na malých primátech napovídají tomu, že mnohočetné bodné rány mohou vést ke zkrácení očekávané délky života. Varování: video jen pro silné povahy

Přepis titulků

Mohou mnohočetné bodné rány zkrátit život? Podle nové studie provedené na primátech Národním institutem zdravotní péče je to možné. Jde o obrovský pokrok v porozumění důsledkům bodání pro zdraví. Při studii, která stála 1,2 milionu, byla každá opice z testovací skupiny 3000 opic bodnuta 7 - 9krát. Použili jsme různé ostré předměty, abychom zjistili, zda se budou výsledky nějak lišit.

Došli jsme k závěru, že ne. Výsledky se nelišily u mláďat, starých ani těhotných opic a nezávisely ani na oblasti pobodání, podbřišku, krku, očních jamkách... Stejně tak se nelišily u jednotlivých druhů opic, od chápana hnědého, přes kotula veverovitého, až po malé šedé opice s obličeji orámovanými chomáči hebké srsti. Opice z kontrolní skupiny nebyly pobodány, ale pouze zbity.

Nezáleželo na tom, jestli jsme je praštili 200 nebo 300krát, měly jen modřiny. Z toho jsme vyvodili, že následky bodání jsou spíše fyziologické než psychologické. Collinsová a její tým doufají v získání grantu pro další výzkum efektů tlučení a vaření opic. A po přestávce se dozvíme, že se katolická církev oficiálně vyjádřila proti mazlení.

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Toto je presne ten typ pičoviny, na ktorú ľudstvo plytvá svojím časom.

00

Odpovědět

Absolutně nechápu, co vám na to přijde vtipné! Pokuď se tomuto smějete, tak jste pouze banda ubožáků. Dřív mě Onion bavily, ale teď jsou čím dál horší a horší a neznají meze...

1850

Odpovědět

tomuto výzkumu nevěřím....ihned jsi du koupit opice a ten výzkum si ověřit sám!!!:-D


Ne bylo to docela dobrý a zasmál jsem se :-) (ačkoliv na díl o Andoře to nemá :-D)
Tohle je opravdu dobrý pořad.

186

Odpovědět

*ověřím

181

Odpovědět

Proč se to asi jmenuje "The Onion"? Protože mi u toho tečou slzy! :D

181

Odpovědět

Opice z kontrolní skupiny nebyly pobodány, ale jen zbity :-D

202

Odpovědět

Ďakujem, konečne je tu jedno z tých najlepších videí od ONN.
Len poznámka k prekladu v 1:06, viem že "spooning" je ťažko preložiť, ale skôr je to "tulit se/tulení se" než "mazlení".

1829

Odpovědět

A že je to opravdu velkej rozdíl.

199

Odpovědět

+Pos24Pre tých, čo nepoznajú význam oboch slov, to samozrejme rozdiel nie je.

1831

Odpovědět

Lucky Strike možná naráží na to, že se dělají pokusy na primátech, proto zrovna opičky. Taky asi naráží na nesmyslné výzkumy na nich, nejlíp ví tvůrci.

192

Odpovědět

Jo to mě také napadlo. Jde o to, jak si to ti lidé vyloží. Třeba na to bude koukat nějakej mentál, kterej neví o čm je The Onion a bude si myslet, že týrání zvířat je správné. Jestli chtěli poukázat na problém s týráním zvířat, měli se o opičkách jen zmínit a dosadit místo ně ty vězně. Třeba nějak takhle:,,...experiment měl proběhnout na opicích, ale nakonec jsme se rozhodli, že se uskuteční na vybraných masových vrazích." To by teprv potom byla ironie.

1823

Odpovědět

+Lucky StrikeVíš čím se vyznačují tvůrci tohoto typu humoru? To, že mají úplně v hajzlu co si o tom kdo myslí.

196

Odpovědět

Tenhle díl se mi moc nelíbil ani mi nepřišl vtipný. Vím, že se to musí brát s nadhledem, že jde o pobavení, ale proč zrovna opičky? To kdyby tenhle díl byl třeba o zkoumání mnohočetných ran na vězních (masových vrazích nebo brutálních zločincích), tak bych se u toho i smála. Mohli by k tomu připojit i názorné video. :)

1857

Odpovědět

A proč myslíš že tam ty opice tak popisovali do všech roztomilých detailů :)? Na to tom hodně stojí.

184

Odpovědět

takovýhle názory miluju proč radši nepoužít lidi co už z mého pohledu nejsou lidi než nebohá zvířátka - hm pro tvou informaci podobnej názor měl Hitler

1911

Odpovědět

+DeccadentA taky za Hitlerova Německa došlo k obrovskému medicínskému pokroku. Etika je největší brzda medicíny. Nic neobhajuju, jen tu předkládám fakta.

1813

Odpovědět

+Deccadentjj vím ale etika (ač může být očas zkostnatělá) je protřeba aby ten pokrok, který věda přináší byl komu přinést :D a je to zvláštní že tvůj příspěvek mi absolutně nevadí :)

180

Odpovědět

Tak to je dobrý :D Připomnělo mi to mojí doktorku - já za ní přijdu s tim že je mi špatně, zvracim a mám bolesti břicha - psychický. Když jsem šel za jinym doktorem, tak to byl najednou žlučník :D A takovouhle odpověď měla na všechno - buď psychický, nebo stoptusin :D Úplně bych si jí v tomhle videu dokázal představit :D

193

Odpovědět

Asi budu v menšině, ale já jsem se u toho videa vůbec nezasmál. Vím, že je to myšleno ironicky, ale stejně mě to nepobavilo...

1839

Odpovědět

Tak dneska to bylo slabý...asi chtěli šokovat ale nic moc teda. Varování pro silné povahy nechápu :D :D

1818

Odpovědět

Onion mě dokáže svojí ironií a někdy i sarkasmem vždy pobavit.

Občas by mě i zajímalo na jakou událost narážejí, protože pak by tyhle scénky mohli dostat i větší hloubku a možná by byly brány více vážně, a ne jen jako pouhý vtip pro pobavení.

185

Odpovědět

Ono to kolikrát ani nepotřebuje událost, stačí lidská hloupost a mají nekonečný zdroj inspirace :)

184

Odpovědět

Tady jsem v tom přímo viděl výzkumy o škodlivosti kouření... (-:

190