Statečný muž odmítá uvěřit své diagnózeThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:350
Počet zobrazení:5 933

Dnes vám The Onion přináší nesmírně inspirující příběh Petera Hedgemana, který se vzepřel diagnóze zlovolných lékařů. Na besedách v nemocnicích učí děti, aby následovaly jeho příkladu, a navzdory "rakovině v pokročilém stádiu" se ještě letos chystá vylézt na Kilimandžáro a zaběhnout maraton.

Přepis titulků

Překlad: Maty www.videacesky.cz Tedy, dnes pro vás máme opravdu velice inspirativní příběh. Připravte se na pořádnou dávku motivace, protože naším hostem je Peter Hedgeman. Ve věku pouhých 31 let mu doktoři diagnostikovali zhoubný nádor v játrech. Většinu lidí by vyhlídka několika let bolestivých operací zničila, ale Peter se vzepřel a řekl ne!

Odmítl se smířit s tím, že má rakovinu! Petera s manželkou Rhondou máme tady ve studiu, aby nám řekli více o tom, jak se postavit takové diagnóze. - Vítejte. - Děkujeme za pozvání. Většina lidí na vašem místě by to vzdala, ale vy jste se rozhodl bojovat. Šest doktorů mi řeklo, že mám rakovinu, ale já je neposlouchal. Kde jste k tomu našel odvahu?

Slíbil jsem si, že se... na ty snímky už nikdy nepodívám. A to dodržuju a dodržovat budu. - To je obdivuhodné, protože doktoři lidem takové snímky doslova nutí. - To je pravda. Člověk se musí podívat. Kdybych je poslouchal... ležel bych teď v nemocnici. Místo toho jsem v televizi!

- A to chce odvahu. - Nemocnice jsou občas tak negativní... - Chodíme si tam pro nemoci. - Přesně tak. - Jste opravdový hrdina, Petere. - To ano. Ne, to nejsem. Hrdinové jsou ti, co rakovinu skutečně mají. Podle mě hrdina jste. Copak mám nějakou minimální trvanlivost? A ještě máte smysl pro humor! Čili si zkrátka žijete svůj život jako před diagnózou, včetně například stravování?

Nevzal jsem si ani jediný prášek! Žádné léky, protože... ty berou jen nemocní. - Přesně. - Rhondo, musí pro vás být velkou inspirací. - Ano. - Chodila jste s ním do nemocnic navštěvovat skutečné pacienty? Ano, chodil mluvit s těmi, kterým diagnostikovali rakovinu a říkal jim, že doktory nemusí poslouchat.

- Že mají být jako on. - To pro ně muselo být inspirující. Petere, a jaký druh... - Petere? - Bohužel budeme muset končit, Petere, díky moc, že jste přišel. Dáme si malou pauzu. - A poté budeme řešit ignorování situace v Iráku. - Na to si počkejte. Dále na programu: V tragickém manželství byly ztraceny dva životy.

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vtipne to teda nebolo ani trochu.
Neviem, ako tuna, ale v Amerike maju asi obcas problem s tym, ze "pozitivny pristup" si niektori prekrutia az do takejto absurdnosti.
Alebo som to cele zle pochopil?

00

Odpovědět

Opravdu neočekáváný konec :D

150

Odpovědět

Tohle je fakt přesný :D Některý lidi si prostě zaslouží umřít

410

Odpovědět

Já mu taky rozumím, když mě diagnostikovali nádor, taky jsem nevěřil.
Až po probuzení z narkózy jsem uvěřil, protože jsem se díval v jeden den na dva díly ordinace v růžovce.
Jestli je nějaký důkaz nádoru mozku víc přesvědčivý, tak o něm nevím.

230

Odpovědět

co třeba... tři díly ordinace v růžové zahradě v jeden den?

41

Odpovědět

+lenaciaJo to je možný, ale tolik jich v televizi nedávali.

50

Odpovědět

Rozumím mu. Já dlouhou dobu nevěřil na pohlavní choroby. Pak mi jednoho dne upadl. :-(

374

Odpovědět

u které pohlavní choroby upadne?

00

Odpovědět

Ty jo, to je ale debil, vždyť nemůže nevěřit své diagnóze... To je blbost.

(Tutoriál, "jak na sebe přivolat shitstorm hatu)

1727

Odpovědět

Trocha toho kontextu: http://youtu.be/aOG24mXhKWY

26

Odpovědět

Počítám, že se třeba taková L.Šafránková, smíchy neudrží...

28

Odpovědět

Neskutečná blbost

1321

Odpovědět

Zasmiať som sa určite nedokázal, ale zamyslel som sa nad tým, že ľudia sa takto niekedy skutočne chovajú (aj keď toto je extrém), lekár povie prestaňte piť, schudnite, berte lieky pravidelne atď. No človek len mávne rukou až kým nie je neskoro.

524

Odpovědět

Naprosto souhlasím. :) Nechci tvrdit, že videa od Onion nosí zas tak hluboká poselství, abychom je sem dávali kvůli tomu, nicméně tohle konkrétní video mě zaujalo taky spíš tím, co píšeš, než že by mi nějak zvalchovalo bránici.

334

Odpovědět

+MatyNuž ja by som povedal, že Onion svojim spôsobom vždy poukazuje na nejaký spoločenský problém, tým že ho vyhrotí do toho najväčšieho extrému :D

120

Odpovědět

Neco tak blbyho jsem uz dlouho nevidel, nedik. Vtip je zabitej a tuhej jak ten chlapek na konci...

1416

Odpovědět

Hm, tak maratón a Kilimandžáro asi pass...

174

Odpovědět

jak řek Edvin pousmál jsem se..ikdyž mírně znechucen :D ..

242

Odpovědět

Rozumím té pointě, ale myslím že to mohlo být zpracováno lépe.
Maximálně se pousmějete, než aby jste se smáli.

436

Odpovědět

když se pokrm připravuje sladkokyselý, tak absenci kyselky nikdo postrádat nemůže...leda gurmán z fastfoodu...

52