Vědci naučili gorilu, že jednoho dne zemřeThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:620
Počet zobrazení:6 306

Ve videu od skupiny The Onion se tentokrát zamíří do laboratoří, kde vědci provádějí opravdu zajímavé projekty. Videa od The Onion se pravděpodobně nebudou líbit všem, ale určitě se najdou lidi, kteří mají rádi tento druh humoru. Takže pokud bude zájem, určitě se pustím do dalších.

Přepis titulků

Vědci ze střediska pro výzkum primátů v Tulanské univerzitě oznámili, že naučili gorilu, že jednoho dne zemře. Nate Meredith vám poví více v "Reportáži z laboratoře". Historicky poprvé se podařilo týmu primatologů naučit Qigleyho, gorilu nížinnou, princip srmtelnosti a uvědomění nevyhnutelného zániku. Lana Borrows a Philip Townsend jsou vědci vedoucí tento projekt. Když jsme s Quigleym začali, byla to normální štastná opice. Nezáleželo mu na ničem.

Jako první jsme ho naučili rozlišovat objekty, jako červenou, modrou a zelenou kostku. Poté jsme mu začali ukazovat obrázky jako: gorila se narodila, gorila rostla a gorila zemřela pořád dokola. Výzkumníci poté ukázali Quigleymu fotografie mrtvých a umírajících goril, zatímco mu opakovali věty jako: "Takhle skončíš" a "Nemáš na výběr". Dalo to tisíce opakování, ale Quigley si konečně uvědomil vztah mezi sebou a rozkládajícím se masem na fotkách. Quigley sděloval své pocity ve zpovědi po každém cvičení.

Svaly. Moje. Shnijou. - To byl úžasný okamžik. - To ano. Quigley také začal každý den kreslit takovéto obrázky. Aby se zajistilo, že si nepřestane uvědomovat svoje budoucí úmrtí, strávil tým vědců několik hodin denně zesilováním pocitu blížící se smrti. Quigley, zemřeš. Zemřeš velmi brzo.

Výzkumníci říkají, že Quigley nejdříve mohl komunikovat pouze projevováním strachu z jeho vlastní smrti. Ale brzy začal vyjadřovat také více komplexní emoce, jako apatii a nenávidění sebe sama. Hloupý Quigley. Teď vidí pravdu. Existence. Krutý vtip. A právě před dvěma dny se Philip Townsend a jeho kolegové stali svědky jakéhosi Quigleyho záchvatu paniky. Vydával velmi úzkostné zvuky a bušil hlavou do zdi.

Jen jsem si pomyslel: "Dokázali jsme to!" Vědci z Tulany věří, že budou schopni naučit gorilu uchýlit se k alkoholismu, nebo dokonce k pokusu o sebevraždu, přibližně tak za 10 let. Další plán těchto vědců je zjistit, zda lze výzkumy s Quigleym zopakovat i na jiných druhech. Jsou v počáteční fázi výuky králíků, že jednoho dne umřou. Vy oba zemřete. Žijeme v úžasné době.

Pro "Reportáž z laboratoře" Nate Meredith. Díky, Nate. Vědci v Británii provádějí podobné výzkumy. Učí myš s přioperovaným lidským uchem na zádech, pochopit, jaká je zrůda. Překlad: Jaecen Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (92)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Existence krutý vtip :D hehe... Na tejto časti som sa pobavil zatiaľ najviac :)

180

Odpovědět

:D :D :D Onion News Network je absolutně dokonalý. :D :D :D A ty co to berou vážně jen dokazujou jaký jsou ovce ovlivnitelný médii. :D

191

Odpovědět

Tomáš: Jojo, :D bylo to i ve Speciálním Čarodějnickém dílu Simpsonů :D

180

Odpovědět

hahá jak na nej ti kralici cumeli :)

180

Odpovědět

Mononoke : Chápeš že to je celé vtip ? Žádný vědci se nezabývaj takovouhle kravinou , k čemu by asi bylo aby gorila věděla že umře ? - To že je to vtip by došlo i gorile ... zřejmě tobě ne ... a to vtip není :)

180

Odpovědět

víte co vam k něčemu takovymu řeknu? STE VŠECI KRETÉNI, CHUDÁK GORILA VÍ ŽE ZEMŘE A JECELÁ STRESOVANÁ, A TED JI CHCOU NAUČIT SE ZABÍT CO TOHLE JAKO Á BEJT? DOKONCE CHCOU ABY GORILY CHLASTALY A CHCOU TO NAUČIT I KRÁLÍKY VY STE TAKE PI*E!!!!!! A BEZTAK KDYŽ TĚM KRALIKUM ŘIKALI ŽE CHCIPNOU TAK JIM HOVNO ROZUMĚLI, AKORAT SI POMYSLELI: CO NAS TEN VŮL OTRAVUJE MY CHCEM MRKVU!!
A CHUDÁK MYŠ!
TO MĚ NEPŘIPADA SMĚŠNE ANI V NEJMENŠIM ASI TO NECHAPU ALE PROSTĚ TOHLE NE.....
JE MI JICH LITO I KDYŽ TO NEJSPIŠ NENI PRAVDA TO PROSTĚ NENI PRO MĚ.

1833

Odpovědět

:D Chvilku mi to sice trvalo ale u sebevraždy a alkoholismu mi to došlo. :D No a králíci a myš s uchem na zádech to zabili :D

190

Odpovědět

Lidi, tohle je tzv. mystifikace chápete? A to že tomu někdo uvěřil by cibulíky jenom bavilo. Když ve 20. století pouštěli na západní pobřeží v rádiu román od H.G. Wellse Válka světů, dělali to stylem normálních zpráv - půlka západního pobřeží uvěřila že na východ skutečně zaůtočili mimozemšťani. Když to nakonec po odvysílání celé knihy utichlo, dostaly se na veřejnost záznamy nadšeného smíchu z redakce kde se autoři chlámali lidem jako jste VY co všemu uvěří a nechají se vším ovlivnit. Pak když tady napíšete své komentáře plné zásadnívh myšlenek, řežu se jak blázen když si uvědomím že vycházejí z vaší hlouposti.

180

Odpovědět

bofic:souhlasím s tebou nejlepší byla sranda na tom videu byla že se mužem zasmát těm co tomu uvěřili.

181

Odpovědět

Ten vtip na konci je boží

180

Odpovědět

Božemůj! :D Já si nejdřív fakt myslela, že jsou jenom tak strašně zabedněný a věřej tomu, že si to ta gorila vážně uvědomovala :D Došlo mi to až u těch videí se znakovou řečí ;) A pak králíci na konci mě dostali :D :D :D

190

Odpovědět

Co to nekteri z Vas melou?! :D Myslite si, ze se vedci snazi vazne presvedcit gorilu, ze zemre?! :D Dukazem toho, ze je to vtip, je konecna scena s kralikama! A kralici vazne nikdy nepochopi vyznam slov: "Oba dva zemrete! Uz brzo!" :D Gorila akorat po nataceni dostala za odmenu banan a je stastna! :D

180

Odpovědět

Pro lidi co to chápou: Víte co? Vůbec neřešte ty komentáře tipu "trhání tlapek" a "týrají zvířata" a podobný nesmysly. :-D Vždyť se klidně můžeme zasmát jejich hlouposti, oni to stejně nepochopí. A lidi, co nemají takový symsl pro humor, tak prostě nemají no a? Věřim, že ten sarkasmus, tu parodiizaci pochopili, ale nemají rádi ten humor. Na tom není nic špatnýho, každej je pro něco jinýho. Já miluju tenhle černej humor stejně tak jako Zacha Galafianikise :-D Prostě na videačesky mi příjde vtipný snad všechno, Kessler, Onion, Kapradiny, AVPM(S). Asi jsem pro všechen humor - mám štěstí;-)

180

Odpovědět

Svaly moje.... shnijou :D.... hej to byla skoro moje smrt :D... to je za plny pocet

210

Odpovědět

že učí myš s přioperovaným lidským uchem na zádech pochopit jaká je to zrůda :-DDD tak ten závěr mě rozsekal :D

200

Další