Vliv panenek na mladé dívkyThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:83
Počet zobrazení:7 625

Na trhu se objevuje neskutečné množství hraček pro děti. Otázka zní, zda jsou všechny ty hračky pro naše děti správné. Nemohly by některé z nich vyvolávat v dětech špatné pocity? Přesně tuto otázku dnes řeší zpravodajství Onion TV

Přepis titulků

Překlad: navrus www.videacesky.cz Pokud máte dceru, určitě znáte Bratz – panenku, kterou musí mít každá mladá dívka. Mohl by vzhled této hračky s nereálnou velikostí hlavy udávat nezdravý vzor pro mladé dívky? Jean Anne Worthonová nám řekne víc. Už od roku 2001, kdy přišly na trh, jdou Bratz na dračku. Jsou zábavné, módní a jejich hlavy jsou enormní.

Zastánkyně genderové rovnosti Melissa Watersová tvrdí, že i když panenky nemluví, předávají dívkám představu o tom, jak mají vypadat. Dívky si z toho odnesou to, že krása znamená mít dvakrát tak velkou hlavu. Melissa není jediná, kdo má strach. Ivone Grayová dala své dceři Shayle její první Bratz k loňským Vánocům.

Teď toho lituje. Chci být dobrá matka. Chci, aby se cítila dobře. Aby byla spokojená se svou hlavou. Jasně že všechny chceme mít tu hlavu, o které pořád slyšíme. Ale prostě si jednou řeknete, že je v pořádku mít malou hlavu nebo mít nos. Shayla tvrdí, že skoro všichni v jejím věku mají Bratz. Shaylo, řekni mi, co máte s kamarádkami na Bratz rády?

Myslíme si, že mají hezké oblečení a že jsou krásné. A myslíš si, že jsi hezká jako ty panenky? Ne, nejsem. Mám moc malou hlavu. Život Bratz je vyobrazen jako zábavný. Nakupují, tancují a sportují. Málo se ale mluví o tom, jak těžké by bylo dělat všechny ty věci s obří lebkou. Kdyby byly Bratz jako lidi, obvod jejich hlavy by činil 162 cm. Nemohly by zvednout hlavu a ta tíha by jim poškozovala páteř.

Tyhle "cool" slečny by pak byly připoutané na lůžku. Organizace Watersové šíří tyto informace po školách pomocí národní kampaně. Snaží se oslovit všechny dívky před pubertou. Chtějí tak předejít možným následkům. Musíme dívky naučit, že hlava jakékoliv velikosti je krásná. Jinak si ve 23 letech nechají udělat plastiku. Budou chtít lebeční implantáty nebo kolagenové injekce do hlavy.

I přes varování paní Watersové poptávka po Bratz stále roste. Stejně jako obavy rodičů. Viděla jsem, jak Shayla něco zkouší. Nedávno jsem ji viděla, jak se mlátí knihou do obličeje, aby jí natekla hlava. Uvidím ji snad příště, jak se mlátí kladivem do hlavy? Už nevím jak dál. Panenky by neměly vyvolávat takové pocity.

Pro miliony dívek, jako je Shayla, to tak nadále zůstane. Tolik ke zprávám. Jsem Jean Anne Worthonová. Díky, Jean. Smutné že se společnost zaměřuje na velikosti ženských hlav. A nyní: Lexus stahuje z prodeje žádané LS 460. Jeho airbagy se totiž mohou spustit i při orálním sexu. OBAMA PONECHÁVÁ BUSHE VE FUNKCI NÁRODNÍHO OBĚTNÍHO BERÁNKA

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nikdy mě nepřestanou překvapovat děti, který dokážou tak věrohodně zahrát absurdní situaci.
A téma velkejch hlav luxus.. :-D

70

Odpovědět

Kľudne sa stavím, že libtardov, čo sú schopný to zobrať vážne je hromada... Niekedy čítať, čo všetko je podľa nich nezdravé a problematické, je ako ísť na zájazd do Onion centrály...

84

Odpovědět

Airbagy mohou způsobit částečnou felaci? Opravdu autorovi tahle věta dává smysl? Není tam spíš, že airbagy se můžou spustit uprostřed blowjobu?

80

Odpovědět

Opraveno. Máš pravdu.

20

Odpovědět

Jo, byl to fail. To uznávám. Díky za poznámku :)

20

Odpovědět

+navrusPodľa mna to bolo úžasné.
Všetko tak dostalo nový zmysel.....

00

Odpovědět

+navrusza mě spíš než fail dvojtej humor :D

00