Vypjatá politická situace v AsiiThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:432
Počet zobrazení:8 034

Nedávné akce Severní Korey vyvolaly vlnu pobouření, veřejnost stále neví, co si má o celé situaci myslet.

Nápis na obrázku: Severní Korea byla po zničení Asie důrazně varována.

Přepis titulků

Díváte se na zprávy stanice The Onion. Nesledování je aktem odporu. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Politicky napjatá situace kolem Severní Korey pokračuje poté, co tento národ zničil celý asijský kontinent. Tento čin by podle analytiků mohl ovlivnit politické klima regionu. Podle Pentagonu zatím nelze předvídat důsledky odpálení nukleárních hlavic nad celým kontinentem na již dříve napjaté vztahy mezi Koreou a zbytkem Asie.

Silně odsuzujeme rozhodnutí Severní Korey zavraždit 4 miliardy nevinných lidí. Prezident dnes řekl, že ho to osobně zklamalo. A rozhodně o tom chce mluvit se zbývajícími členy G8 na příští konferenci. Likvidace 99 % života v Asii je jasným odmítnutím jednání o nukleárních zbraních, navrženém ministryní zahraničí Hillary Clinton.

Prezident Číny Hu Jintao se k útoků stále nevyjádřil pokračuje tak v čínské tradici ignorování planých korejských výhrůžek. Situaci dále komplikuje nejasné oficiální vyjádření Severní Korey. Zničili jsme Asii. Teď je na řadě Evropa, kam hlavici odpálíme ve čtvrtek, a v dubnu pak Severní Amerika. Zdroje uvádějí, že Severní Korea má k dispozici ještě desítky nukleárních hlavic.

Na toto téma určitě dojde příští měsíc na konferenci OSN o bezpečnosti.

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

víc než jako zamyšlení nad šílenými Severokorejci a nečinností západu, což je určitě velmi složitá diplomatická i vojenská situace si položme otázku kdo kdy použil jadernou hlavici proti lidem... některé státy možná štěkají a nekoušou, zato jiné státy rozpoutávají už desetiletí války a my jen poslušně kýveme pro boj za demokracii, je to stejně pokrytecké jako tohle video... tím myslím samozřejmě USA

1811

Odpovědět

Tohle video je naprosto geniální, protože ukazuje (samozřejmě trochu s nadsázkou), co přesně se stane, jestli budeme pokračovat v tom, co se děje teď.
Jinak nevim, co je smutnější - jestli lidi, co vykřikujou hesla o americký propagandě (zvlášť když se to týká věcí kolem Severní Korei), nebo ty, který absolutně nepochopili tohle video, který USA naopak kritizuje. Ono je sice fajn dávat si pozor na to, co se v médiích říká, ale nevěřit jim ani slovo a začít mít z principu úplně opačnej názor, abych náhodou nebyl "ovečka", taky neni v pořádku. Ještě když se dotyčnej člověk rozhodně zjišťovat informace z alternativních médií, který kolikrát podávaj ještě zkreslenější informace než ty oficiální. V tomhle momentě se ty lidi stávaj ovečkama tý druhý strany :)

273

Odpovědět

Krásně napsáno.

241

Odpovědět

zprvu jsem se smál, ale později to bylo přehnaně trapné, onion by měl trochu zpomalit :)

1829

Odpovědět

Na tomhle videu toho moc k smíchu není, spíš k zamyšlení...

222

Odpovědět

+spaggyzamyslet se mohu i bez těchto videí, forma mě osobně přijde trapná...

1810

Odpovědět

Pobavily me nektere komentare typu propagandy zapadu, ci fajk zpravy, co na tom mate... :-D
Je videt, ze ti co takhle pisou nepochopili, jaky ucel toto video a vubec videa Onion maji. Neni to jen zabava, ale casto jde o kritiku. Treba konkrtne v tomto videu, jde prave o kritiku zapadu, kde se Onion pozastavuje nad faktem, ze i pres vyvijeni a zkousky jadernych zbrani, kdy Sev. korea slibuje a zapad jim to jen omluvi a v podstate zadne dusledky s toho nijak neplynou. Podobne jak to bylo s Hitlerem, kdy zapad stale ustupoval jeho pozadavkum a kdy nakonec obetovali ceskoslovensko, aby nebyla valka, ale stejne byla. Takze ne oslava zapadu, ale jeho kritika a ze omlouva ciny sev. Korea a nevyvozuje z toho zadne dusledky. (Viz. 4 miliardy mrtvych asiatu a pak jen absolutne zbytecna politicka prohlaseni...) Takze ano, je to sranda, ale neni to jen o ni. Ma to i nejaky sdelovaci ucinek...

193

Odpovědět

Aby amici nedopadli jako v tom filmu Divided (2012) co natocili D: by se potom divili

201

Odpovědět

Tahle hnusná pro-Západní propaganda se sem na váš web opravdu hodí. Skvělá práce videačesky.cz, podporujte masové vraždění stejně jako ho podporuje NATO!

18120

Odpovědět

Zdravím soudruhu.

208

Odpovědět

+QuellerCo ty si dovoluješ nazývat mě soudruhem?

1850

Odpovědět

+QuellerProtože, kdyby tě nazval hlupákem, mohl by jsi si to brát osobně.

216

Odpovědět


Odpovědět

McKay myslím že bys měl navštívit doktora.....

195

Odpovědět

37 lidí nejspíš nerozumí nadsázce a vtipu vůbec... Zajímalo by mne, jak se v jejich očích The Onion vlastně jeví...

191

Odpovědět

+Thorleif_czA nebo (a to mi přijde pravděpodobnější) prostě trolluje. A všichni mu to tady žerete…nebo on žere vás?

193

Odpovědět

To, že má USA či Rusko bezpočet jaderných hlavic je naprosto v pořádku. Jakmile se ale Západní propaganda jen zmíní o tom, že se snaží Írán nebo Severní Korea vyvinou nukleární zbraň, hned je z toho velké pozdvižení. Na rozdíl od NATO nemají tyto dva státy případným útokem co získat. To, že je ve vesmíru kdo ví kolik družic a satelitů taky nikoho nezajímá, jakmile ale chce mít svůj satelit i Severní Korea, hned jsou tu výhružky z celé Evropy. Žerete to USA i s navijákem. To NATO, OSN, EU, USA a Izrael jsou ti, koho by jste se skutečně měli bát. Ne Íránu.

1863

Odpovědět

Konspirátorům jako jsi ty a tobě podobní nemá cenu vysvětlovat, vím z osobní zkušenosti. Proto je můj komentář pro ty, kteří by těm bludům co sem píšeš, chtěli náááhodou uvěřit.
Severní Korea samozřejmě nukleární zbraně již má to a vzhledem k tomu, že její výdaje na armádu jsou opravdu velké tak svět má pochopitelně obavy.
A Írán ? Kapitola sama o sobě, jaderné elektrárny už dávno mohli mít a možná i ty atomové zbraně, nebýt krásné revoluce v 79 a zavedení teokratické ústavy.
Dopadlo to tam podobně jako v 1948 u nás "lid" převzal vládu krásně bez armády :) A jedém plánované hospodářství a ještě k tomu super náboženství, které má nejvíce extremistických příznivců. Taky bych se bál být tebou :)

196

Odpovědět

+unique82"Konspirátorům".. jak oblíbené slovo pro ty, kteří se rozhodnou mít vlastní názor bez vlivu masmédií. Mimochodem neodsuzuj mě na základě někoho, kdo mele dokola ty ohrané "konspirační" teorie a dělá si leda tak ostudu. Já se diskuzi s tebou vůbec nijak nebráním, dokud si vystačíme v mezích slušnosti. ... Víš, moc nerozumím tvé větě "...tak má svět pochopitelně obavy." Dej mi pár důvodů, proč se lidé mají bát atomových zbraní Severní Koree více než atomových zbraní například USA? Protože to někdo řekl? ... Takže podle tebe, že "náboženství má nejvíce extrémistických přívrženců na světě" je automaticky důvod odsoudit celý Islám na základě právě těchto teroristických organizací? To přeci nedává smysl. Muslim dokáže být stejně tolerantní člověk, jako kterýkoliv jiný. Odsoudit Islám kvůli radikálům je přesně to, co dělá Západní svět. A proč? Odpověz mi, proč varuje před Islámem a zasévá do lidí strach?

1823

Odpovědět

+unique82Jo, problém není v náboženství, souhlasím že Islám není o nic násilnější naž křesťanství, problém je ve faktické teokracii která v Íránu vládne. A to mi snad dáš za pravdu, že snad nikde ještě nevládla jakákoliv církev dobře či rozumně.

191

Odpovědět

+unique82Podle mě je problém hlavně v náboženství.

209

Odpovědět

+unique82NATO a USA se nesnaží o dobytí světa a smetení všech "bezvěrců". Pravda, že USA hlavně "osvobozuje" státy se zdroji ropy, ale zrovna nám to nehrozí (-:

192

Odpovědět

+unique82Ale McKayi, tady nejde o to že amící mají atomovku a korejci ne. Korejci jsou momentálně zemí, kde vládne tvrdý absolutistický režim (Neříkám komunistický, neboť komunismus se ukázal jako více méně funkční systém, například v Číně).

Abych to plně vysvětlil, probereme si některé mínusy těchto zemí z podobných směrů:
Američané
-upadající ekonomika
-zpravodajství odvádějící od důležitého dění ve světě s na první pohled neviditelnými náznaky propagandy
-jediná země na světě, která použila atomovou zbraň (2x)
Odůvodňuje to snahou o ukončení války
Severokorejci
-polomrtvá zaostalá ekonomika
-Naprosto zcenzurované a čistě propagandistické zpravodajství zatajující problémy ve vlastní zemi
-země překotně se snažící o atomovou bombu
Zatím si to odůvodnila jen tím, že Jihokorejci a Američané jsou nepřátelé, kteří si zaslouží být smeteni ze země.

U USA atomová bomba fungovala jako zbraň míru. Lapidárně řečeno: nikdo proti nim nevyjel přímo, protože by jinak dostal raketou. Vlastně na tomto principu fungoval celý studený konflikt, který vznikl od rozmachu komunismu ve východní a střední Evropě.
KLDR a Írán odpálením nic nezískají, ale je to prostě riziko. Dovolil bys člověku, který tě z hloubi duše nenávidí, aby si koupil granáty? U sev. Koreji aspoň mírně tuším ten důvod. Chtějí si skrze atomovku vyvydírat nějakou humanitární pomoc, kterou jim OSN odepřela, když začali s vývojem rakety, pro kterou není problém přeletět půl planety (korejcům nedělá totiž problém nasadit místo družice jadernou hlavici).

Pokud by to bylo možné, situace v KLDR by byla řešena tak, že by jim atomovka byla naprosto odebrána a zemi by byla poskytnuta plná humanitární a ekonomická pomoc, ale bohužel, to možné není.

192

Odpovědět

+unique82promin, ale on má určitou pravdu, rusáci a amíci atomovku mít můžou, vraždit afghánce, iráčany, libyjce a syřany prostřednictvím svých peněz a zbraní můžou? směšné :) západní propaganda je stejně zvrácená jako východní, ale fakt že v ní žijeme nám to těžko připouští :)

188

Odpovědět

+unique82Ale v tom to právě je Vintasone. Rusko, Amerika a další státy mít atomovku můžou, protože všechny z těchto států podepsaly nejrůznější dohody o vlastnění těchto zbraní (mezi nimiž je dohoda, která nepřímo říká, že za použití atomové zbraně může být daný stát sankciován hůře než německo za prohru první světové - uvědomte si, že to svojí poslední splátku splatilo v roce 2009, což není tak dlouho). Celá Evropa je chráněna protiatomovým deštníkem buď britským, nebo ruským (Amíci mají vlastní štíty, jestli vzpomínáte na aférku radar v Brdech, tak jste blízko). Ano. Severokorejci by nic nezískali odpálením rakety přímo na americkou domovskou půdu nebo na obydlené části Ruska, ale co jim brání v odpalu třeba na Japonsko, nebo na Aljašku, Hawaj, ruské planiny (protiatomový deštník je spíše pro evropskou část Ruska) atd. Ve většině případů by to mohlo znamenat ztráty od tisíců až po statisíce lidí a v každém případě desetimilionové škody.

Ohledně té zvrácenosti médií... Americká média jsou v tomhle ohledu extrém v mnohých směrech, ale pokud jde o propagandu, tak kupodivu ne tolik. Propaganda je celkem nenápadná prostřednictvím válečných filmů a seriálů. Háčkem je, že na tom pořád jsou vydělávány prachy a jen málokdy to USA podpoří tak, jak by chtělo. Zabírá to, to ano, ale zkrátka proto, že američané jsou nad míru vlastenečtí a "v zájmu země" zabijou i nevinnou matku s dítětem (to vše jen kvůli špatnému vyznání)...
Severní Korea se ovšem pohybuje na tenkém ledě. Už 50 let je to země s tvrdým komunistickým režimem, který u nás vládl naposledy v padesátých letech. Dokonce ani v Sovětském svazu nevydržel tak krutý déle než do 70. let. Dodnes jsou známy případy masivních čistek, kdy hodnotní generálové a političtí představitelé jsou z neznámých důvodů zbavováni všech poct a ne-li rovnou zabiti (tzv. Komunistické čistky). V severní Korei je zakázáno vlastnit auto, používat elektrické přístroje po určité době a dokonce i používat určitá slova...

Ani zdaleka nechci říci, že ZROVNA Amíci jsou světlem světa a budoucností lidstva. Ne. Obyvatelé jsou ovce, které jsou posílány od sena k trávě a naopak. Dokonce by se dalo říci, že americký farmář a ruský "mužik" to ho mají společného víc, než si myslí. Oba se zbrojí, oba věří ve vlajku a poslání své země a oba by se v zájmu země obětovali... Ale opět odbočuji od tématu.

Pokud musím dát atomovou střelu jednomu ze dvou národů, dám ji radši tomu, co jí už přes 60 let měl, nenatropil s ní velké škody, ba skoro ji ani nepoužil, vytvořil a podepsal dohody o omezení atomového zbrojení a stará se o to, aby to podepsal i každý další stát, co vlastní atomovku, než abych ji dal státu obklopenému loděmi, tanky, betonovými zdmi, letadly a další vojenskou technikou prostě proto, že vyhlašuje válku na potkání každému jinému státu, co nikdy nebyl aspoň na pár desítek let komunistický...

191

Odpovědět

+unique82jediná země která kdy použila jadernou hlavici proti lidem byla USA :)

181

Odpovědět

Ten "Nápis na obrázku" je opravdu nepříjemnej spoiler, pobaví to mnohem míň, když už vím, co se tam stane...

186

Odpovědět

1:25 ne desitky, ale tucty hlavic - rozdil zadny, ja vim, ale nedalo mi to :)

188

Odpovědět

Dozens se běžně překládá jako desítky, protože tucty se v češtině nijak moc neříká.

1814

Odpovědět

Satiru mám rád, ale tady není vůbec nic k smíchu. Tohle jsou opravdu jen fejkový zprávy!

1850

Odpovědět

Osobně bych tvar "Korey" v životě nenapsal, i když je to gramaticky správně. Použil bych vlídnější tvar "Koreje".

205

Odpovědět

Taky mě to bouchlo do očí, ačkoli je to správně. Holt nezvyklý výraz, nic hrozného :-)

201

Odpovědět

+BratricekNěco jako Filadelfie. Prej je to správně, ale ten výraz je děsnej... :)

192

Odpovědět

Nejasné vyjádření :D
Ve čtvrtek Evropa, v dubnu Severní Amerika :D :D

205

Odpovědět

Pobavilo. Ale přece každý člověk, který není úplně tupý musí vědět, že v USA je Prezidentská forma vlády, která nemá předsedu vlády ani její ministry a hlavou jednotlivých odvětví jsou prezidentem jmenováni (ostatně jako celá výkonná moc a část soudní) tzv. Secretary of state, tedy Státní tajemníci pro jednotlivá odvětvi a rozhodně ne žádní ministři. Překladatel by to měl znát.

1828

Odpovědět

Myslím, že nejde ani tak o tupost, ale o ustálený zvyk překládat departmenty jako ministerstva a jejich představitele jako ministry. Měnit zažitý konsensus je snad v tomhle případě zbytečné. Ostatně u nás ministry a vládu také jmenuje prezident ;-). I když třebas většinou jen formálně.

203

Odpovědět

Nevim no...fejkový zprávy...co na tom všichni máte? 2/10

1887

Odpovědět

To nemůže trouba s IQ houpacího koně (prožranýho červotočem) nikdy pochopit ;)

2022

Odpovědět

+BurgTakže tě to taky nebaví?

1838

Odpovědět

To nemůžeš brát jako fake zprávy, tohle je satira na aktuální témata :) atd

203

Odpovědět

mozna je zbytecne odpovidat na prispevky Stopcenzure jehoz jedinym prispevkem by melo byt mlceni, ale presto- fantasy o dracich taky nenazves trapnym a fake dokumentem o prirode, Onion se nesnazi o pravdive zpravy, snazi se o zabavu a satiru a jde jim to vyborne

193

Odpovědět

Onion před zkouškou ideální :D svižně, stručně, vtipně :)

201

Další