Zraňuje bohatství zbytku světa city Afriky?The Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:401
Počet zobrazení:5 961

Panel odborníků dnes zasedl k diskuzi nad problémy Afriky a nad tím, co pro ni zbytek světa může udělat. Ani tentokrát naši odborníci nezklamou a přicházejí s promyšleným plánem...

Přepis titulků

Světová ekonomika za loňský rok narostla o 6 %, zatímco ekonomika afrického kontinentu zaznamenala 8% pokles. Nebylo by lepší šetřit jejich pocity a nic jim o světovém trhu neříkat? Připadá mi, že bychom měli Afriku uklidnit a chovat se, jakoby nic. - Udržujme je spokojené a zaměstnané. - Ano, musíme zajistit jejich spokojenost, protože celá ta země, celý kontinent, je jako hospic. Měli bychom je ponechat v temnotě, ale co až začnou klást otázky o globální ekonomice?

Budou se ptát: "Jak se naše ekonomika liší od ekonomiky zbytku světa?" Jakmile zjistí, že v Kansasu nepanuje hladomor, že v Novém Mexiku neprobíhá žádná civilní válka... budou tak strašně zklamaní... a nejspíš i trochu naštvaní. Myslí si, že dokáží obchodovat se zbytkem kontinentů. Nedochází jim, že nikdo nebude prodávat ropu za klacíky. Jejich obchod s klacíky se navíc řítí do záhuby.

Kolik klacíku totiž jeden člověk opravdu potřebuje? A přesně o tom tam právě probíhá debata. Ale zatajit před Afrikou stav světové ekonomiky by znamenalo nechat na nich jejich vlastní vrty a dolování. - To nejde! - Neublíží si, se vším tím vybavením? Myslím si to, myslím si to. Navrhoval bych dodat jim místo něj hračky pro děti, aby nějak začali a seznámili se ze základními tvary a zvuky.

- Zakulacené okraje. - Něco, co se dá žvýkat. Nezvyšuje televize jejich povědomost o tom, co všechno nemají? Neměli bychom celé Africe odpojit elektřinu, aby se k telce nikdo nedostal? Dokud jim poskytujme pořady, které ukazují západní kulturu v hodně primitivní, nevyvinuté formě, jako třeba Gun Smoke, Bonanza a Little House on the Prairie, aby mohli vidět, že ani my to nemáme lehké... Hlavní je, že je nechceme připravit o jejich vlastní kulturu.

Nechceme u nich zavést kanalizaci, elektřinu, opravdové domy a kliky... To všechno by je připravilo o jejich pravé kulturní africké dědictví. To by bylo neuctivé. A mnohem hůř by se nám pak vykořisťovali.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

celý kontinent je jako hospic :D :D

210

Odpovědět

V tom videu nemaji vubec spatne napady...

193

Odpovědět

Nechápu jak to video může mít tak velky hodnocení...

1848

Odpovědět

Kyklopové mají obvykle o oko míň, nikoli o mozek míň. Zkus se zamyslet, třeba na to přijdeš.

215

Odpovědět

Jdi si radši pustit kvalitní zpravodajství v podobě TV Nova. Nebo se jdi radši přímo podívat na TN.CZ jestli se vlekaři už připravují na sezónu.

203

Odpovědět

Afrika - kolébka lidstva: Znásilňování batolat, pašeráctví, kuplířství, drogy, dovoz zbraní..... Všem mimozemským rasám: "ZEMI SE VYHNĚTE!"

1926

Odpovědět

A ano, věřím že ufouni sledují videačesky ;)

196

Odpovědět

+DinoCopVysvětlovalo by to některé komentáře na webu...

281

Odpovědět

A v Evropě nic z toho nemáme...:D

186

Odpovědět

+Thorleif_czTak jsem právě ze sebe nejspíš udělal vola - nepochopil jsem vtip.

191

Odpovědět

souhlas - škoda že je to useknuté

181

Odpovědět

Možná to tak má být,ale nejspíš to končí trochu předčasně(což je škoda).Jinak je to dobrý díl ;)

180

Odpovědět

Bohužel takhle video na YT opravu končí - ale myslím, že to nejpodstatnější jsme se stejně dozvěděli. :)

191

Odpovědět

+SolamBeeV pořádku.Jestli to tak končí,tak ti nemůžeme nic vyčítat.

180

Odpovědět

+SolamBeeJakto, ze v titulkach na konci vite, co dal rika?Ze je to prelozene, pritom to ani nedorekne.

184

Odpovědět

+SolamBeeNechci se nejak hadat, ale takhle na Youtube to video nekonci - http://youtu.be/gyGHHxUFY6w

184

Odpovědět

+SolamBeeÁha... ono to useklé je, ale až o pár vteřin později. Moc se všem omlouvám za špatné nastavení. Už je opraveno.

190

Odpovědět

+SolamBeeV poradku :-) slo asi o 8 sekund - uz je to super, dekuji moc :-)

180