Tim McGraw - Something Like That

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:102
Počet zobrazení:3 528
Vítám vás u dalšího dílu country okénka. Původně jsem chtěla přeložit song My Kinda Party od mého oblíbence Jasona Aldeana, ale bohužel všechny jeho klipu mají buď zakázané vkládání nebo jsou pro ČR nepřístupné. Takže jsem sáhla po country superstar. Samuel Timothy McGraw se narodil v roce 1967. Na svém kontě má 10 studiových alb, 32 hudebních klipů, 54 singlů, z nichž 28 dosáhlo na nejvyšší příčku v hitparádě. Jedním z nich je i dnešní píseň Something Like That, která pochází z alba A Place In The Sun z roku 1999. McGraw má kromě pěvecké kariéry též hereckou, zahrál si mimo jiné i v oscarovém filmu Zrození šampióna (The Blind Side) a má svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Někteří z vás si možná vybaví song Over And Over, který nazpíval s rapperem Nellym. Já si ho pamatuji, že jsem na něj kdysi dávno koukala na MTV v dobách, kdy jsem ještě neměla tušení, kdo je Tim McGraw :D. Je také ověnčen mnoha oceněními - Academy of Country Music, CMT Awards, CMA, People's Choice Awards či třemi cenami Grammy. Tim je ženatý s country zpěvačkou Faith Hill.

Přepis titulků

Bylo to na svátek práce a mně bylo sedmnáct, koupil jsem si kolu a trochu benzínu. A jel jsem na místní pouť. Tehdy jsem ji poprvé uviděl, stála tam ve frontě na lístky. A v ten moment to všechno začalo. Na večerní obloze byl krásný západ slunce a to je den, který nikdy nezapomenu.

Na bílým tričku jsem měl flek od omáčky, ona mě dostávala v tý minisukni. Skákali jsme po kamenech v řece vedle tratě. Byla opálená a měla červenou rtěnku, na tu první pusu jsem se hodně nadřel. A srdce na něco takovýho nezapomíná. Bylo to o pět let později v letadle na jih, letěl jsem do New Orleans za pár přáteli na Mardi Gras.

Když jsem zaslechl hlas z minulosti, který přicházel ze zadních řad a když jsem se podíval, nemohl jsem uvěřit tomu, co jsem viděl. Řekla: "Vsadím se, že si mě nepamatuješ." Já řekl: "Úplně každou věc." "Na bílým tričku jsem měl flek od omáčky, tys mě dostávala v tý minisukni."

"Skákali jsme po kamenech v řece vedle tratě." "Bylas opálená a mělas červenou rtěnku, já se na tu první pusu hodně nadřel." A srdce na něco takovýho nezapomíná. Jako stará fotka, čas může cit otupit, Ale vzpomínka na první lásku nikdy nevyprchá.

Na bílým tričku jsem měl flek od omáčky, ona mě dostávala v tý minisukni. Skákali jsme po kamenech v řece vedle tratě. Byla opálená a měla červenou rtěnku, na tu první pusu jsem se hodně nadřel. A srdce nezapomíná, ne, srdce nezapomíná...

Říkám, srdce na něco takovýho nezapomíná. Ne na něco takovýho. Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tim je fantasický zpěvák... Ještě trochu víc jsem fanda jeho ženy, ale on je třída. Jeho hlas vždy poznám a i když se poslední dobou trochu moc topí v baladách, tahle rychlejší podoba mu neskutečně pasuje. Je to další z mých klenotů, které si držím už od mládí a jen tak nepustím. Děkuji, že je součástí country okénka!!!

180

Odpovědět

Nevim, jestli si ta písnička zaslouží tu bejt nebo ne.. ale hlavně - co na tom, že by country mělo bejt podle někoho zakázaný, mě tahle písnička (a mnoho dalších, které překládáte) nutí blaženě se usmívat, a to je to jediný, na čem mi sakra záleží.

180

Odpovědět

Jedná z mých nejoblíbenějších Timových písní a navíc z alba, které já považuji za jeho nejlepší "A Place In The Sun". Díííky Cheyenee;-)
=> "country?" : při vší úctě ke zmíněným jménům. Určitě je na místě, si tyto legendy připomínat, ale žijeme v 21. stol. a toto okénko by, dle mého, mělo patřit současným interpretům (kteří nijak svou kvalitou nezaostávají za svými legendarními předchůdci, což nám čas jednou potvrdí), protože jsou to právě noví interpreti, o kterých by se měli domácí posluchači dozvědět a s jejich tvorbou seznámit, když jiné, oficiální, cesty k tomu u nás nejsou. Takoví jako Denver, Cash, Parton nebo Nelson, jsou u nás, díky tomu, jak dlouho se na hudební scéně pohybují (resp. v případě prvních dvou pohybovali) dostatečně známí. Kdyby zde bylo třeba popové okénko, také by se věnovalo současným hitům a ne interpretům a hitům 60. a 70. let. Mějme starší hudební osobnosti v úctě, ale budmě si vědomi toho, že jimi country nezahynula, ale že se naopak neustále vyvíjí tak, jak se vyvíjela i za doby jejich života. Cash a Nelson taky nebyli ve své době po chuti těm, kteří v mládí poslouchali hudbu horalů, Jimmyho Rodgerse, nebo starýho Hanka Williamse a jejich děti najednou poslouchali někoho, kdo hrál téměř Rock and Roll (Cash) nebo byl věčně trávou "zhuleným" týpkem a psancem s indiánskými copánky, kterej měl celej Nashville "na háku" (Nelson). Chce to trošku tolerance a pochopení pro mladou generaci ;-)

181

Odpovědět

Tim McGraw môže byť každý mesiac. Najlepší a najuniverzálnejší hlas v country. Nie je už mlaďásek, ani extra sexi, ale je neuveriteľne príjemný a taký akurát. Repertoár má nekonečný.
Mne sa najviac páči táto:
http://www.youtube.com/watch?v=34NDxaK8fFk
a táto:
http://www.youtube.com/watch?v=K6LqhYMj5nM

180

Odpovědět

Bob Dylan si podle mě zaslouží víc než jeho největší tuctovku "Knocking On Heavens Door". Nechápu proč překládat něco jako je tohle, stačilo mě 20sekund a už jsem věděl o čem ten text celou píseň bude. Sorry, ale pro mě je to prostě s****a. Víc emocí mi dá, když uslyším Dylana s kytarou, než Tima McGrawa s celou jeho kapelou, na kterym ujížděj 30ti leté dcery starých farmářů v Lousianě :D Klidně mi dejte unlike, ale můj názor to nijak nezmění. Jinak ať jen nekritizuju, tak si myslím, že videačesky se pořád drží obsahově na výši a je to jedna z mých nejoblíbenějších stránek :)

181

Odpovědět

a Alabama, Dolly Parton, Willie Nelson jsou v plánu. Stejně jako Waylon Jennings nebo Hank Williams Jr. Ale mezi to chci vkládat i současný country. Á propos - Tim McGraw není "seksi mlaďásek", ale velký jméno country music.
(A jak jsem psala minule - za to, že skoro všichni country zpěváci dobře vypadají, já opravdu nemůžu. :D)

180

Odpovědět

Chci protestovat proti vašemu COUNTRY okénku :( :( :( :( :(

Kde je ->
Bob Dylan,
Charlie McCoy,
John Denver,
Johny Cash,
Alabama,
Dolly Parton,
Willie Nelson

a spousta dalších skvělých Country muzikantů, jež si tu zaslouží být mnohem více než tyhle seksi mlaďásci! ;)

189

Odpovědět

Tim je skvělý! Miluji od něj Live Like You Were Dying! :P

180

Odpovědět

superman18: Jj, já se rozhodovala mezi touhle, to, co jsi napsal ty, Last Dollar a Southern Voice. :)

180

Odpovědět

Hezká :-)) Mě se od něj ale nejvíc líbí tahle http://www.youtube.com/watch?v=9QDwep13uJA :-))

180

Odpovědět

Rossi: V mém okénku se autotune nevede, nikdo z předešlých tohle nepoužívá. U většiny jsem slyšela i jejich live verze a zní stejně jako studiové. ;)

180

Odpovědět

Po dlouhe dobe nekdo se super hlasem, ne jak ti autotune "zpevaci".

180