Hank Williams Jr. - A Country Boy Can Survive

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:141
Počet zobrazení:4 723

Dneska tu máme další legendu country music. Nejprve si v těch Hancích uděláme jasno. :D Randall Hank Williams (známý jako Hank Williams Jr. nebo Bocephus) se narodil v roce 1949.  Je synem další legendy a jednoho z pionýrů country muziky Hanka Williamse. Hank Williams Jr. má syna Hanka Williamse III., který je taktéž country zpěvákem.  Tvorba Hank Williams Jr. v sobě mísí prvky jižanského roku, blues a tradičního country. Byl ovlivňován mezi jinými i Johnny Cashem či Waylonem Jenningsem. Mimo zpěvu ovládá i několik hudebních nástrojů - kytaru, baskytaru, steel kytaru, piano, klávesy, bicí, housle, harmoniku, banjo, kontrabas a Dobro.  Výčet jeho hudebních úspěchů, odkazu, alb a singlů by zabral dva samostatné články, takže to shrnu. Za svou kariéru vydal 50 studiových alb a 98 singlů. Z jeho ocenění jmenujme například Grammy, Emmy, Academy of Country Music nebo CMA Awards. Z jeho diskografie jsem vybrala jeden z jeho nejznámější songů A Country Boy Can Survive z roku 1982. Zde si můžete poslechnout cover verzi od Kida Rocka.

Přepis titulků

Kazatel povídá, že je konec světa a řeka Mississippi brzo vyschne. Úroky jsou vysoký a burzy krachujou. A když půjdete do centra, tak vás jedině přepadnou. Víte, já žiju v divočině, žena a dítě a psi a já. Mám brokovnici a teréňák, country chlap dokáže přežít.

Country lidi dokážou přežít. Dokážu orat pole třeba celej den, dokážu chytat sumce od rozbřesku do setmění. Pálíme si vlastní whiskey a balíme cigára, není toho moc, co by tihle chlapi nesvedli. Pěstujeme si svoje rajčata a děláme domácí víno. Country chlap dokáže přežít. Country lidi dokážou přežít.

Protože nás vyhladovět nemůžeš a nedonutíš nás utéct. Protože my jsme ti chlapi vychovaný na brokovnicích. Říkáme modlitby a "madam" a jestli na tohle nejsi, tak my to máme na háku. Jsme z dolů v Západní Virginii. a ze Skalistých hor s oblohou, jaká je jen na západě. Umíme stáhnout z kůže jelena a natáhnout sítě, country chlap dokáže přežít. Country lidi dokážou přežít.

Měl jsem v New Yorku dobrýho kamaráda, nikdy mi neřekl mým jménem, jen "venkovane". Můj děda mě naučil, jak žít z toho, co země dává. A jeho děda ho naučil, jak bejt byznysmanem. Posílal mi fotky nočního Broadwaye a já mu posílal domácí víno. Ale zabil ho muž s otevíracím nožem. Kvůli 43 dolarům můj kamarád přišel o život.

Rád bych tomu chlapovi plivnul do očí a střelil ho mojí starou petačtyřicítkou. Protože country chlap dokáže přežít. Country lidi dokážou přežít. Protože nás vyhladovět nemůžeš a nedonutíš nás utéct. Protože my jsme ti chlapi vychovaný na brokovnicích. Říkáme modlitby a "madam" a jestli na tohle nejsi, tak my to máme na háku. Jsme ze Severní Kalifornie a Jižní Alabamy a z malejch městeček po celý týhle zemi.

Umíme stáhnout z kůže jelena a natáhnout sítě, a country chlap dokáže přežít. Country lidi dokážou přežít. Country chlap dokáže přežít. Country lidi dokážou přežít. Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nefungujeeeeeeeee!!!! Spravte to prosím!!!!

180

Odpovědět

Opraveno.

00

Odpovědět

Zdar. Jestli ráda překládáš country, doporučuju tohle: http://www.youtube.com/watch?v=9l4__gT3sdw

190

Odpovědět

hnuterN: http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/toby-keith-somewhere-else Sice to není ta, co máš rád, ale myslím, že je taky dobrá ;)

180

Odpovědět

Tak tímhle si mi Cheyenee udělala nesmírnou radost. Hank Jr, všech country-rockerů modla, zde nesmí chybět B-) Málo kdo u nás ví, že už v 70. letech (!) nazpíval známou skladbu "All By Myself", http://www.youtube.com/watch?v=-7p69vE_WU0&feature=related - pche, kam se hrabe se svou verzí Celine Dion :-D
Ale kdo mi tady stále trochu chybí (ikdyž na něj určitě někdy řada dojde) je Toby Keith. A přesto, že má spoustu výborných klipů, můj tip je politicky nekorektní hit American Ride. Myslím, že sem by se určitě hodil ;-) http://www.youtube.com/watch?v=zNDcAWNscg8

180

Odpovědět

Kde se tady nastavuje RSS feed na všecko co přidá Cheyenee? =)

180

Odpovědět

kozel: óóó, děkuji, pane :D

180

Odpovědět

Fájně :-) Muziku úplně nežeru, ale líbí se mi, že ten chlapík je hrdej na to, co dělá a jak žije.

181

Odpovědět

Nádhera, ale tú melódiu odniekiaľ poznám. Nabetón to bolo niekde použité, ale neviem si spomenúť, kde, presne ako Kolikokoli. Buď to bol nejaký soundtrack, reklama, alebo to tu už niekto v tomto okienku mal v nejakej upravenej podobe. Ešte si to zopárkrát pustím a určite si spomeniem. Je to perfektná a nezameniteľná melódia.

180

Odpovědět

Kolikoli: Firefly

180

Odpovědět

Je to pohoda :-) Strašně příjemně se to poslouchá...

190

Odpovědět

Moc pěkné, ale STRAŠNĚ mi to něco připomíná. Úplně neuvěřitelně, ale nemůžu si vzpomenout co :D.

180

Odpovědět

Ale Cheyenee ja nesom hater :) Napriklad Daruis Rucker - This mam v zalozkach a casto prehravam :) Klikam tu lebo niekedy sa stane ze je tu nieco pekne.

184

Odpovědět

Skvělý ;) .. a když už jsi zmínila Kida Rocka, to je zase můj jeden z nejoblíbenějších country zpěváků, za mlada teda country moc nedělal, ale teď nahrál spoustu country písniček a pěkných.. třeba bys mohla přeložit Care, kterou nazpíval i s Angaleenou Presley a T.I. ;)

181

Odpovědět

Jand: Tak tos asi moc country písniček neslyšel... A nevím, proč máš potřebu nám tu každý týden psát to samé. Když se ti ten styl nelíbí, tak na to prostě v pondělí neklikej. Myslím, že uděláš laskavost sobě i nám ostatním. :)

181

Odpovědět

County je proste sprostost, kazda pesnicka znie uplne rovnako, kazdy hlas toho country spevaka znie rovnako. Vsetko je to na jedno kopyto.

1822

Odpovědět

That's what I'm talking about! :P Country je prostě dokonalost :)

192

Další