Queen - We Are The Champions

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:907
Počet zobrazení:15 437

Je tu další středeční ráno a s ním i třetí díl Hudebních klenotů 20. století! Na tento týden jsem si pro vás připravil legendární píseň We Are the Champions od ještě legendárnější skupiny Queen. Vybral jsem live video z koncertu, které je podle mě mnohem emotivnější než samotný oficiální klip. Každý z našich návštěvníků už tuto píseň šampiónů minimálně jednou slyšel, a to minulý rok na MS v ledním hokeji. Není divu, tato píseň je totiž dodnes používána jako hymna pro uvádění vítězů sportovních, ale i společenských akcí. Skladba byla také často coverována, namátkou můžeme uvést celkem povedený cover od Green Day na koncertě Live 8. V britských žebříčcích se skladba umístila na 2. příčce, v americkém Billboard Hot 100 je singl na 4. místě. Queen byla britská rocková skupina založená v roce 1970 v Londýně. Skupina hrála po celou dobu působení v jedné sestavě: Freddie Mercury (zpěv), Brian May (kytara), Roger Taylor (bicí) a John Deacon (basa). Queeny proslavil především nenapodobitelný a nenahraditelný hlas jejího frontmana Freddieho Mercuryho. Charakteristický zvuk skupiny určovala elektrická kytara Briana Maye, která byla vyrobena ze starého krbu. Rozpad skupiny způsobila smrt Freddieho Mercuryho na nevyléčitelnou chorobu zvanou AIDS, kterou sám Freddie veřejně přiznal pouhý den před svou smrtí. Zbylí členové vystupují dál s novým zpěvákem Paulem Rodgersem pod názvem Queen + Paul Rodgers. Queen byli v roce 2001 uvedeni do Rockandrollové síně slávy a o rok později na hollywoodský chodník slávy. Jejich vystoupení na Live Aid v roce 1985 bylo zvoleno nejlepším koncertem všech dob. Děkuji svému spolužákovi Adamu Karasovi za pomoc s informacemi o Queenech!

Přepis titulků

Splatil jsem všechny své dluhy. Jeden po druhém. Odpykal jsem si svůj trest, ale žádný zločin jsem nespáchal. I pár nepříjemných omylů... jsem se dopustil. Házeli mi klacky pod nohy, ale už jsem z toho venku!

Jsme šampióni, příteli můj... A budeme bojovat... až do samotného konce. Jsme šampióni. Jsme šampióni! Na poražené není času, protože my jsme šampióni...

celého světa... Přede všemi jsem se uklonil. A opona již pomalu klesá. Dopřáli jste mi slávu, bohatství a vše ostatní, co k tomu patří, a já vám za to děkuji! Ale neměl jsem zrovna na růžích ustláno... Nebyla to procházka růžovým sadem. Pokládám to za výzvu před celou lidskou rasou a nehodlám prohrát!

Jsme šampióni, příteli můj... A budeme bojovat... až do samotného konce. Jsme šampióni. Jsme šampióni! Na poražené není času, protože my jsme šampióni...

celého světa. Jsme šampióni, příteli můj... A budeme bojovat... až do samotného konce. Jsme šampióni. Jsme šampióni! Na poražené není čas, protože my jsme šampióni...

celého světa... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

30

Odpovědět

Víc to teda Freddiemu slušelo v těch slušivejch blýskavejch kostýmech než v bílejch trenkách.
Ale písnička supr.

211

Odpovědět

Tak Bohemian Rhapsody byste ještě mohli dát, ne? ;-)

A to mi připomíná - co Radiohead, má ho tu někdo rád? Překlad asi nebude nejjednoduší, ale stojí to za to. :-)

Předem obrovské díky.

190

Odpovědět

NO takže od Queen by som tu rád videl viac prekladou lebo od nich je čo pesnička to neuveritelna vec ako napr. Bohemian Rhapsody,One Vision,Jailhause Rock,Who Want to Live Forever,Love of my Life,Somebody to Love no proste chcem od nich viac prekladov

200

Odpovědět

Díky za překlad, já se při poslechu We Are The Champions, Radio GaGa, I Want To Break Free, úplně vrátím do svého dětsví a vzpomínám jak tyhle písně denně zněly z kotoučového magnetofonu mých rodiču, který byl v obývacím pokoji...strašně ráda na to vzpomínám, byl to kus mého dětství.
Takže díky za překlad.

190

Odpovědět

Skvělá písnička, úžasná kapela. Moc fajn překlad.
Akorát jedna výtka k informacím o kapele - kytara Briana Maye je vyrobená z polena určeného do krbu, ne z krbu :-)

181

Odpovědět

Drobna pripominka, John Deacon s kapelou nehraje, jak sam rekl, 'Queen zemreli spolu s Freddiem', takze z puvodni kapely zustal jen Taylor a May.

180

Odpovědět

dobrý :-)

180

Odpovědět

co že tohle ne nje song všech dob co to jo w*f

1810

Odpovědět

co se děje? :-( proč to nefunguje? :( zrovna mm po zkoušce :-( chjo

180

Odpovědět

neeeeeeejde na SK :( neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

190

Odpovědět

dy nic nefunguje to už je dnes 3. video zde..

180

Odpovědět

Pěkný!!! Jedna z předělávek Queen od skotských Red Hod Chilli Pipers We Will Rock You k dobru : http://www.youtube.com/watch?v=e3b573x7iPw&feature=related.

181

Odpovědět

Myslím, že jste mohli vybrat jinou z nepřeberných verzí téhle skvělé písničky... jinak pár věcí v překladu je špatně, např. fortune tady není štěstí, nýbrž bohatství. A refrén, konkrétně to o poražených, bych forulovala jinak, více česky :-) Ale jinak dobrá práce!

183

Odpovědět

Klobúk dolu pred prekladateľom, pekne formulované určite to dalo dosť práce :)

180

Další