Queen – Jak vznikala skladba Under Pressure

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:161
Počet zobrazení:10 202

Brian May a Roger Taylor poodhalí, jak vznikala slavná pecka Queenů a Davida Bowieho, Under Pressure.

Přepis titulků

Překlad: Xardass, Magenta www.videacesky.cz Jakmile jsme skončili v Argentině a Brazílii, rozhodla se kapela vrátit se do studia. Měli koupené studio tady v Montreux. Mountain Studios byly v kasínu u jezera v Montreux. Když sem poprvé dorazili, bylo to nejlepší studio v Evropě. Byli jsme ve studiu v Montreux. David Bowie žil nedaleko. Vyšli jsme si na jídlo nebo na drink a skončili jsme zpátky ve studiu.

A měli jsme zběžnou představu, co budeme dělat. Blbli jsme a... Jamovali jsme a najednou jsme řekli: "Co zkusit, co se nám podaří vymyslet?" Cítili jsme trochu tlak, protože tam bylo jeho veličenstvo, David. A všichni chtěli působit šarmantně a velmi nápaditě. Deacon přišel s tím riffem. Hrál to pořád dokola a dokola a dokola. A pak jsme šli na pizzu a on to zapomněl.

Vykouřilo se mu to z hlavy. Vrátili jsme se a já si vzpomněl. Byli jsme zvyklí hrát spolu. A teď tam byl někdo nový, kdo do toho taky neustále vstupoval. To luskání a tleskání byl Davidův nápad. A tak to narůstalo. David do toho byl hodně zapálený. Měl v hlavě vizi, jak to má vypadat.

Byl to náročný proces a někdo musel ustoupit. A ustoupil jsem já, což je neobvyklé. Ten tlak tíží mě a svírá tebe, ač se nikdo neprosil. Pod tlakem, který pálí budovy, rozděluje rodiny a vyhazuje lidi na ulici. Co se vokálů týče, tak jsme vždy jednoho zavřeli, aby neslyšel, co ten druhý zpívá.

A zpívali, co je zrovna napadlo. Fred začal dělat ty svoje: Ty svoje pasáže. A koutkem oka jsem zahlédl, jak David strká hlavu do dveří a poslouchá. Pak šel Fred dolů, David nahoru a Freddie byl ohromen, že David reagoval na to, co dělal předtím on. ...o čem je tenhle svět.

Vidět dobré přátele, jak křičí: "Pusťte mě ven!" Modlím se, aby mě zítřek vynesl výš. Tlak na lidi v ulicích... A Fred řekl: "Co si o tom myslíš?" A já na to: "To je jednoduché. Stál ve dveřích a poslouchal, co děláš." A Fred na to: "Ku*va, cože?!" Láska je tak staromódní slovo a nutí tě starat se o ty, kteří balancují na hraně temnoty.

A nutí nás měnit to, jak se staráme sami o sebe. Tohle je náš poslední tanec. Výsledek byl skvělý. Ale byla to náročná zkušenost. Jak to různí lidé vedli různými směry. Pod tlakem.

Under Pressure. David Bowie. Kapela. Já. Nebyla to dobrá kombinace. Pod tlakem. Škoda. Myslím, že to bylo skvělé. Mohli jsme spolu vytvořit skvělé věci.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

kdyby žil tak bych ho píchal

23

Odpovědět

Chceš říct, že radši umřel, než aby s tebou píchal, jo? :-D

91

Odpovědět

Když jsem si přečetl titulek, hned mě napadlo, že ta skladba určitě vznikala pod tlakem...

40

Odpovědět

Nešel by upravit systém komentářů tak, aby se dala blokovat viditelnost uživatelů, kteří zde žalostně parodují trolly a zároveň viditelnost vašeho komentáře pro ně? Něco jako je na facebooku nebo twitteru, kde nepohodlný idiot zmáčknutím tlačítka prostě zmizí a zároveň zmizíte i vy pro něj? Upřímně mě obtěžuje filtrovat očima v každé diskuzi příspěvky a vlákna, do kterých se vetřou, aby mohli soutěžit ve sběru mínusů a nepředvést ani nic pořádného, co by člověka pobavilo.

Dokonalým příkladem je uživatel hovado, který si založil nový účet a pokračuje úspěšně tam, kde s banem přestal. Neberu jim právo na retardovaný projev, jen ho nepotřebuji mít naservírovaný na talíři úplně všude, protože kluci nemají osobní život.

183

Odpovědět

komousi, starejch casu se ti zachcelo

36

Odpovědět

Je smutný vidět ty záběry s Bowiem z 92, když víte, že Freddie už tam neni. Dav to jeho super broukání odzpíval i tak za něj.

41

Odpovědět

Z těch jejich známých songů je tenhle nejslabší...

445

Odpovědět

Tak díky za ohlasy, ale pokud nesouhlasíte, tak příště zkuste dát třeba i nějaký příklad...

13

Odpovědět

+TaanKaždej má svý chutě, já považuju za jejich slabší songy I Want To Break Free a We Will Rock You. Samy o sobě jsou to songy dobrý, ale ve srovnání s jejich ostatní tvorbou jsou pro mě slabý.

40

Odpovědět

+ass.ass.inWe Will Rock You mě taky moc nechytla. Na Queeny strašně repetitivní. Oproti tomu I Want To Break Free je jedna z mých oblíbených. :) A Under Pressure mi připadá taková... prostě slabá. Moc Bowieho na úkor Mercuryho.

14

Odpovědět

+TaanJá mám Under Pressure moc rád právě kvůli účasti Bowieho. Nikdy jsem tenhle song moc neanalyzoval, ale z toho jak ho mám naposlouchanej bych právě řekl, že nejvíc na písničce má podíl Freddie a doplňuje ho právě David. Na čemž není nic špatnýho a mně se to tak líbí :)

30

Odpovědět

Super, dík za překlad :)

190