Queen ‒ The Show Must Go OnHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:11 021

„The Show Must Go On“ je singl britské rockové skupiny Queen. Zároveň je poslední, dvanáctou skladbou z jejich alba „Innuendo“ z roku 1991. Jako autor je uvedena skupina Queen jako celek, avšak napsal ji především kytarista skupiny Brian May.

Ačkoliv skladba nijak výrazně nebořila žebříčky světových hitparád, významně se zapsala do historie kapely Queen. Freddie Mercury trpěl v době nahrávání písně (konec roku 1990) již velmi pokročilým stádiem nemoci AIDS (nemohl téměř chodit, špatně viděl, byl značně pohublý a bledý). Kytarista Brian May se obával, že Mercury už nebude fyzicky schopný tolik energickou a emotivní skladbu nazpívat, ale i přes blížící se konec píseň začátkem roku 1991 zvládnul nazpívat. Dle Maye nejen za pomoci nadlidského odhodlání, ale i láhve vodky. Mercury měl na dotaz, zda to opravdu zvládne, odvětit s úsměvem „I will fu*king do it, darling“, pořádně si přihnout z láhve a odezpívat celý song na první dobrou. Takto se píseň později stala jakýmsi symbolem závěrečného období života Freddieho Mercuryho, jakožto i jeho posledním, rozlučkovým počinem.

Skladba byla vydána ve Spojeném království jako singl 14. října 1991, jen šest týdnů před Mercuryho smrti. Živě hraná verze se zpěvem Eltona Johna se objevila na kompilačním albu Greatest Hits III skupiny Queen. Poprvé byla hrána živě dne 20. dubna 1992 během koncertu na počest Freddieho Mercuryho „The Freddie Mercury Tribute Concert“ zbývajícími třemi členy skupiny Queen a Eltonem Johnem, který zpíval, a Tonym Iommim, který doplňoval Briana Maye na elektrickou kytaru.

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Empty spaces, what are we living for? Abandoned places, I guess we know the score. On and on, does anybody know what we are looking for? Another hero, another mindless crime, behind the curtain, in the pantomime. Hold the line, does anybody want to take it anymore?

The show must go on. The show must go on, yeah. Inside my heart is breaking, my make-up may be flaking but my smile, still, stays on. Whatever happens, I'll leave it all to chance, another heartache, another failed romance, on and on, does anybody know what we are living for?

I guess I'm learning I must be warmer now. I'll soon be turning, round the corner now. Outside the dawn is breaking but inside in the dark, I'm aching to be free. The show must go on, the show must go on.

Inside my heart is breaking, my make-up may be flaking but my smile, still, stays on. My soul is painted like the wings of butterflies, fairy tales of yesterday grow but never die. I can fly, my friends. The show must go on.

The show must go on. I'll face it with a grin, I'm never giving in on with the show. I'll top the bill, I'll overkill, I have to find the will to carry on. On with the show.

Show! Show must go on.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je pár songů, co mi naženou husí kůži u každého poslechu. A tohle je jeden z nich. :)

110

Odpovědět

Ano, trefa. Toto JE hudební klenot.

130

Odpovědět

Legen- ... wait for it! ... -dary. LEGENDARY!

23

Odpovědět

Queen jsou vynikající nestárnoucí kapela se spoustou skvělých hitů. Zcela zajisté každého fanouška osloví jiná píseň - je ostatně z čeho vybírat - ale pro mě je tou nejoblíbenější právě The Show Must Go On. Takže díky za překlad a krásné nastartování dnešního dne :-)

171