Tommy Edison: Jak mi rodiče řekli, že jsem slepý

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:542
Počet zobrazení:7 883
Těsně před natáčením dostal Tommy otázku, která ho zaujala natolik, že si řekl, že ji rovnou zodpoví. Jak se tedy dozvěděl, že je slepý? A jak se s tím jako dítě vyrovnal?

Přepis titulků

Zrovna jsme se připravovali na natáčení, když nám na Twiterru přišla zajímavá otázka. Tak jsme si řekli, že ji rovnou zodpovíme. Evan @akindoflying chce vědět, jak mi naši řekli, že jsem slepý. Narodil jsem se slepý, takže nevím, jak by to mělo být jinak. Nevím, jestli si mě někdy přímo posadili a řekli: "Víš synku, máme pro tebe špatné zprávy. Nejsi jako tvé sestry, nemáš zrak." Co to znamená? Nevím, jestli byl nějaký konkrétní moment, kdy jsem si uvědomil, že ostatní vidí a já ne. Všichni okolo mě viděli a trvalo dlouho, než jsem potkal někoho, kdo byl také slepý.

Asi jsem si v duchu říkal, že je to pořádku, ostatní prostě vidí. Takový život byl a je. Protože každý má svojí normalitu. Všechno co děláte, váš život, vám přijde úplně normální. Ať už jste měli dětství jakékoliv, takové prostě bylo. A když se podíváte na ostatní, tak si říkáte, jak to mohli vydržet nebo jak něco mohli zvládnout. Že se jako malí měli, když mohli mít tohle, nebo naopak, když toho neměli moc. Každý má prostě svou normalitu a tohle byla ta moje, prostě jsem neviděl.

Chtěl bych odpovědět nějak vtipně, ale je to vážná otázka. Teď ale o tobě. Co myslíš tím "akindoflying" (taktrochulhář) To jsi nějaký politik? překlad: MBlast www.videacesky.cz Myslím, že jsem neměl žádný zlom, kdy bych si uvědomil, že jsem slepý. Měl bych si ho vymyslet. Počkat, cože? Já jsem slepý?! Sakra mami, tati!

Proč jste mi to neřekli?!

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já ho žeru, má super smysl pro humor :D

211

Odpovědět

Zrovna dneska jsem narazil na zajímavý blog - http://www.geekblind.cz/. Pokud vás zajímá všední život zrakově postižených, najdete něco i tam (třeba jak zrakově postižený hraje PC hry, jak čte, jak kouká a hodnotí úplně normální filmy atp)

180

Odpovědět

Naprosto souhlasím, že je to neskutečně pozitivní člověk s úžasným smyslem pro humor, ale přeci jen, pokud je smyslem jeho videí ukázat, jak může být i život slepce pozitivní, tak se nemohu zbavit pocitu, že není tou pravou osobou. Je totiž přirozené, že se může radovat z maličkostí, poněvadž o zrak de facto nepřišel, tedy slepota (a život v ní) je pro něho naprosto normální, stejně jako je pro vidoucí normální vidění. Zkrátka, úplně jiná situace je u člověka, který o svůj zrak přišel v pokročilém věku a může porovnávat. Pro něho už svět nebude nikdy tak pozitivní.

181

Odpovědět

souhlas..clovek co prijde o zrak tak se musi jeho zivot zmenit v peklo ale clovek co nikdy nevidel tak ani bych se nedivil kdyby se mel lepe nez nekteri my vidici(mno dobre to zni dost hloupe)..Presto tohodle chlapa Edisona obdivuju protoze je neuveritelne pozitivni clovek.. ..nedokazal bych si takovy zivot predstavit a pravdepodobne bych spachal sebevrazdu protoze nemam strach ze smrti..ne proste kdybych prisel o zrak tak skoncim se svym zivotem..zrak je pro me proste dulezity

181

Odpovědět

proc ma za sebou knizky a filmy?

187

Odpovědět

Třeba rád poslouchá klasickou literaturu -_-

184

Odpovědět

Braillovo písmo ti nic neříká?
I filmy se pro slepé dělají. Kdysi jsem jeden viděl na ČT2 a bylo to psycho. Každou scénu tam dopodrobna vysvětluje vypravěč.

184

Odpovědět

+FraGyverno tak brailovu pismu asi nerozumi ne? vzdyt mluvi normalne anglicky

18131

Odpovědět

+FraGyverStetkaNaHajzl

the f**k?

184

Odpovědět

+FraGyverStetkaNaHajzl: To myslíš vážně? :D
Brailovo písmo je druh písma, NIKOLI jazyk. A i kdyby to byl jazyk, komu brání v tom se jej naučit? Dneska většina lidí umí dva jazyky (většinou mateřský + angl.) a hodně lidí i třetí (většinou španělština nebo němčina)

184

Odpovědět

+FraGyverTak buď jsi totálně vygumovaný a retardovaný, nebo jsi neskutečně dobrý troll. A nebo obojí

183

Odpovědět

+FraGyverStetkaNaHajzl se asi nechal zmást tím vtipem, že Chuck Norris umí mluvit Braillovým písmem. :D

204

Odpovědět

Koukám nátáčí videa od nevidím do nevidím.Se divím že toho nemá plný brejle ale to bude asi tim že ten život nevidí tak černě.

219

Odpovědět

Ježkovy oči! Vidím, že ti asi slepecký humor padl do oka.

203

Odpovědět

Tos mi připomněl Českou sodu: stávka slepců :D http://www.youtube.com/watch?v=gQuo_FdEyko

182

Odpovědět

+TKarelAha, tak už to tady je... sorry :)

181

Odpovědět

On je absolútne úžasná osobnosť! Zmysel pre humor má totálne jedinečný a človeka dokáže v minútovom videu donútiť zamyslieť sa nad životom. Úžasné!

1811

Odpovědět

Je to uplně normální člověk jako každej jinej. Je slepej od narození, tak si ani nedovede představit, že by to mohlo být jinak. Jenom hraje na city.

1832

Odpovědět

+ZlopánTím hraním myslíš, že úmyslně způsobuje citové reakce, nebo že na city hraje "omylem"?
Pokud první, nesouhlasím
Pokud druhé, souhlasím

1815

Odpovědět

+ZlopánMyslím tím, že u nás vyvolává zbytečně soucit apod.
Řekl bych, že on je se svým životem opravdu spokojený a je šťastný.

1815

Odpovědět

+ZlopánSoucit? Čím se snaží vyvolat soucit? Asi máš trošku problém s rozpoznáváním emocí, protože ten člověk dělá pravej opak :) Že je spokojenej a šťastnej by ti řekl i on sám...

187

Odpovědět

+ZlopánŘekl jsem, že se snaží vyvolávat soucit ty blbečku? :-D On se o to samozřejmě nesnaží, ale u lidi pohled na slepého člověka často vyvolá soucit, i když se má třeba mnohem líp než někdo, kdo vidí ;)

187

Odpovědět

+ZlopánNapsals, že hraje na city, blbečku.

191

Odpovědět

Vím, že to není zrovna nejetičtější... ale... https://www.youtube.com/watch?v=gQuo_FdEyko :)

185

Odpovědět

Koho uráží Česká soda, ať se jde koukat na Ordinaci. Zlatá divoká léta 90.

184