Tommy Edison: Umí slepí kreslit?

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:302
Počet zobrazení:6 498

Dneska se bude Tommy pokoušet nakreslit několik obrázků. Jak se mu bude dařit? Zvládli byste to se zavřenýma očima také?

Přepis titulků

Ukážu vám to. Takhle jsem ji nakreslil. Jmenuje se Micka. Můžeš namalovat, jak si myslíš, že věci vypadají? Kreslení mi přijde divné. V mém světě je všechno trojrozměrné. Všechno. Vše, čeho se dotknu, co vnímám. Takže je pro mě velmi těžké. Představit si zobrazení něčeho trojrozměrného na plochý papír.

Nedává mi to smysl. Tohle bude zajímavé. Jsem zvědavý, co z toho vznikne. Chtěli jste třeba kočku, psa, nějaká zvířata. Autoportrét. Prasátko. Někdo by chtěl žirafu, slona nebo dokonce duhu. Někdo si přál zeměkouli. Takové věci jsou pro mě složité, nikdy jsem se jich nedotkl.

Takže nevím, co jsou zač. Bude to muset být něco, co znám. Kočičku. Tak ji zkusíme. Vím jak vypadá, měli jsme je doma. Zkusíme kočku. Kulatá hlava. Nějak takhle. Trojúhelníková kočičí ouška. Další trojúhelníček.

Dvě oči. Je těžké poznat, kde už jste něco nakreslili. Ještě nos. Tady máme kočičí hlavu. Vlastně nemá ani tlamu. Ještě takhle pár zubů. Třeba. Je zdravá, ráda jí. Podívejte na ty zuby! Hrozivé. Teď tělo.

Takhle nějak záda. Pak takhle. Takhle nohy. Druhá noha a tlapa tady. A ještě ocas. Trčí nahoru. Proč to vůbec kočky dělají? Měla by to být kočka. Ano, má jenom dvě nohy, ale z mého pohledu, bych kočku viděl takhle.

Skoro ji slyšíte vrnět. Co bych ještě mohl nakreslit. Auto. Můžu to zkusit. Bude to pohled ze strany. Jako kdybych do něj nastupoval, spolujezdcova strana. Začneme koly. Použiju prst, abych věděl, kde je levé kolo. Takhle hezky dokola. Kolečko.

A pak tady. Mělo by být stejně vysoko. Takže zase kolečko. Pak tady dveře. Někam sem. A teď zadní dveře. Prosím. Naskočte si! Co dál?

Sám sebe. To by mělo být jednoduché. Vidím se v jednom kuse. Teda... Začneme tady nahoře a začneme s čelem. Tady pod tím bude jakože oko. Tady vršek a nad ním obočí. Ups, trochu daleko. Vidíte?

Tady kolečko dovnitř. Pak nos takhle sem. Pro mě je nos trojúhelník. A znovu obočí. Kulaté oko pod ním. A tady dolu pod nos nakreslíme pusu. Zuby. A tady... Panečku.

Je to příšerné. Pak má široká ramena sem. Vidíte? Na konec dlaň a jeden, dva, tři, čtyři... Pět prstů. Teď kdybych si pamatoval, kde mám druhé rameno. A znovu prsty. Je to pohled zepředu. Když na mě přímo koukáte. Já vám to takhle ukážu.

Asi nás od sebe ani nepoznáte. Je to těžké, že? překlad: MBlast www.videacesky.cz Zapomněl jsem to podepsat! Protože to bude na prodej ve vestibulu.

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Odpovědět

Tak si to kup když to chceš.

180

Odpovědět

ten smutný moment, kdy si uvědomíš, že nikdy neuvidí svoje výtvory

203

Odpovědět

Mohli by mu je třeba do něčeho vyrýt, pak by si je prohlídnout mohl. :)

201

Odpovědět

Ten chlápek je podvodník, byl dokument kde o něm mluvili že si tímto jen vydělává. Je to celé fake.

1844

Odpovědět

To si pleteš s Thomasem Edisonem ten byl fake pravý frajer je Nikola Tesla

202

Odpovědět

"byl dokument". Seems legit...

192

Odpovědět

Je to borec, jen mě mrzí, že kreslí pořád lépe než já.. :D

202

Odpovědět

Že tak zvláštně drží tu fixu. Předpokládám, že ho nikdy neučili psát tužkou...

203

Odpovědět

Tak kočku kreslí pomalu hezčí než já :D .. ale ten autoportrét, prošel jsem si staráním o několik dětí ve věku 2-5 let takže jsem si na to asi zvykl ale jde z toho docela pěkně poznat že to je obličej/hlava a ruce ... Tommyho videa jsou pro mě strašně fascinující, některé věci co tu jsou prostě chápu slepý no ale rčení obrázek řekne víc než tisíc slov prostě když chci někomu popsat cestu tak mu nakreslím obrázek u čeho má kam zahnout je to pro mně samozřejmost kreslit i když mizerně ale pořád kreslím ...

191

Odpovědět

No tak třeba sebe(obličej) nenamaluje k poznání ani většina lidí kteří vidí :D

181

Odpovědět


Odpovědět

Měla jsem tu zkušenost s kreslením poslepu, je to vážně dost složité, zvlášť to, že nevíte, jestli jste už kreslili pusu, nos, oči, když pokračujete třeba vlasama a uvědomíte si něco.. Vznikl mi obrázek třeba s 2 nosy a 3 očima :-D

1815

Odpovědět

Tohle je od Tommyho jenom taková legrácka. Je jasné, že pokud nikdy neviděl 2D obrázek, ani to jak se maluje, tak se snaží nakreslit jen jednoduché tvary (které ho někdo musel učit vedením ruky) a ani neví kam.
Něco jiného by to bylo u sochaření nebo rytectví, kde si může ohmatat 3D objekt a tak tvořit jeho 3D "hmatovou" podobu". Už jsem to viděl a je to úžasné, slepí lidé specializující se na tento druh umění, dosahují neuvěřitelných výsledků. Zadejte si do Googlu třeba: blind sculptor

180

Odpovědět

Tady jsem si uvědomil jak důležitá je ta odlehčena muzika v pozadí, dát tam něco pomalejšího když kreslí tak mě to příjde dost smutný.

181

Odpovědět

Schválně to kreslí hnusně, tam dělá p******y jako zuby místo aby udělal normální hlavu a vlasy.

1847

Odpovědět

Zato tvoje ikonka by strčila do kapsy i Monu Lisu.

192

Odpovědět

Jednoduchy "ne" by stacilo

1812

Odpovědět

♫♪♪♫ hermione can´t draw ♪

184

Odpovědět

"Let's see YOU sing something RIGHT NOW, in front of EVERYONE!"
(P.S. Jseš tady? https://www.facebook.com/MiliasStarkidFanpage)

1817

Odpovědět

+MiliaBezostyšná sebepropagace u zcela nesouvisejícího videa :-D

1814

Odpovědět

kocku som si skusil ale bola ovela lepsia ako ta jeho :)

1928

Další