Tommy Edison: Jak nabídnout pomoc

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:420
Počet zobrazení:5 890

Dnes bude Tommy radit, jak nabídnout pomoc nevidomému.

Přepis titulků

Otázka, kterou slýchám často: "Jak se mám zachovat, když vidím slepce? Mám nabídnout pomoc nebo ne?" No, já bych řekl, že musíte být pozorní. Sledujte, jestli tu křižovatku nebo budovu ten nevidomý zná. Jestli zná to prostředí. Když se budete chvíli dívat, tak to poznáte. Když to tam nebude znát, tak požádá o pomoc. Já to tak dělám. Nemám problém požádat o pomoc.

Když se ztratím: "Promiňte, kde to jsem?" Jednou jsem se ztratil a musel jsem se ptát. Slyšel jsem, jak jde někdo okolo. "Promiňte, omlouvám se, ale můžete mi říct, kde jsem?" "Jaká ulice je za mnou a jaká přede mnou." Velice ochotně mi to řekli. - "Potřebujete pomoc?" - "Ne ne, díky, tady půjdu na konec ulice... zvládnu to. Moc děkuju." A bylo hotovo. Kdybych ale pomoc potřeboval, tak na mě nevybafněte.

Nemůžete ke mně přijít a chytit mě za ruku, to je mi nepříjemné. Já se chytnu vás a půjdu za vámi. Tak cítím, když jdete do schodů, přes obrubník, všechno. Ale když mě chytnete a jdeme vedle sebe, tak netuším, co čekat. Je pro mě jednodušší se vás chytnout. Tomu říkáme vidící průvodce, tak se tomu v branži říká. překlad: MBlast www.videacesky.cz Mohl bych vyfotit něco na Instagram.

Instagram - tlačítko. Vytvořit snímek - tlačítko. Mluvte. Kdybych měl zrak, čárka, tak bych viděl tohle tečka. Hotovo Tak hotovo. Máme hotovo. Kdybych měl zrak, tak bych viděl tohle.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ma pravdu ten chlapec. :) Asi pred rokem me totiz v Brne "odchytla" jedna slepa pani a probihalo to presne jak rika. Proste sama pozadala jestli ji odvedu na salinu kterou potrebovala a pomuzu ji nastoupit. Chytla se, nechala se vest, nic slozityho. Vlastne je to i logicky, ze nechteji aby na ne nekdo bafl a pomoc jim vnucoval.

191

Odpovědět

Kdyby někdo měl zájem tak zde je link na jeho Instagram

http://instagram.com/blindfilmcritic

181

Odpovědět

Zajímalo bý mě jak leduje těch 9 co má v odběru ;D.Já vím trochu černej humor tak mě tu neukamenujte věřím že by to bral tak se srandou ;D

181

Odpovědět

+WooDieWiczV pohodě taky jsem se nad tím pozastavil ':D

181

Odpovědět

paci sa mi jeho zmysel pre humor, vid foto a jej popis :D
http://instagram.com/p/Z5sx2IpjH_/

180

Odpovědět

Pozval bych ho na pivo, dobrej chlap.

184

Odpovědět

Tenhle chlápek je frajer. :)

184

Odpovědět

...ten smajlík vypadá jako bych to nemyslel vážně... :/

1857

Odpovědět

jojo má dobře vychcaný kamarády(rodinu?), kteří chtějí vydělat MONEY díky jeho postížení..

1861

Odpovědět

+ZlopánProtože zajistit slepému člověku slušný život vlastně nestojí ani dolar...

186

Odpovědět

+ZlopánZlo(syn)pán zase píše jak imbecil.

185

Odpovědět

+ZlopánÁ, zlosyn vyměkl, tak ho nahradil následovník trůnu blbounů zlotřilý Zlopán, to už je trocha moc.. :D

181