Tommy Edison: Jak rozlišuji ostatní

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:281
Počet zobrazení:5 321

Pro vidomého člověka je rozpoznávání ostatních lidí celkem jednoduché (i když, jak často se vám stává, že někoho nepoznáte, ačkoliv byste měli?). U slepých je to ale trošku složitější. A o tom bude dnes Tommy mluvit.

Přepis titulků

Někdo se ptal: "Jak poznáš lidi? Pamatuješ si je podle hlasu?" Když někoho potkám poprvé a chvíli si povídáme, tak si hlas zapamatuju. Protože si povídáme. Ale když se pak vidíme po několika hodinách, tak ho nemusím poznat. Třeba... pomáhá, když někdo řekne, ... Když se zmíní o té předchozí konverzaci. To je skvělé.

Ale abych člověka poznal jen podle hlasu, tak mi to chvilku trvá. Třeba v práci. Když je v práci někdo nový. Tak čím víc se bavíme, tím víc si ho pamatuji. A pak už ho poznám vždycky. Ale když je to někdo, s kým se vidím jen občas. Jsme ve stejné budově, ale jiné oddělení. "Čau Tommy, jak to jde?" Já vždycky odpovím: "A hele, tady ho máme!"

Nebo: "Tady ji máme!" Takhle se z toho vyvléknu. Teď jsem se prozradil. "Jak snadno poznáš lidi podle hlasu?" Často mají lidé podobné hlasy. Čím více znáte určitého člověka, tím spíš ho poznáte podle maličkostí. Třeba smíchu. Jak kašle nebo kýchá. To je taky součástí vašeho hlasu.

A pokud někoho znáte, tak poznáte i tyhle věci. Je to divné. Chápete co myslím? Někdy toho lidé očekávají trochu moc. "No tak. Mluvili jsme spolu před třemi roky. Ty si mě nepamatuješ?" Ne, opravdu nepamatuji. Ulehči to nám obou a řekni, kdo jsi. A potom si můžeme popovídat. Dobře, drsňáku?

"Poznáš lidi podle pachů nebo zvuků, co vydávají?" Voňavky taky fungují. Když někdo používá pořád stejnou vůni. A pak ji má i někdo jiný. "Ahoj, Agnes, jak je?" A je to někdo jiný. "Jak často si pleteš mužský hlas s ženským nebo naopak?" Vtipné je, že to nepoznám u dětí. Jestli je to kluk nebo holka. Nevím. Když jsou ještě malí. Tak 5,6,7 nebo 8 let.

Špatně se to pozná. Nikdy nevím. prodávalo sušenky nebo tak. "Díky, hochu, nemám zájem." "Jmenuju se Dara." Nebo tak něco. Sakra, omlouvám se. Byla malinko... Myslela si, že jsem divný. "Vy nepoznáte, že jsem holka?" Ale líbí se mi, když děti takhle prodávají sušenky nebo něco. Čokolády, cokoliv.

Nezačíná se takhle s drogama? překlad: MBlast www.videacesky.cz Vy si taky nepamatujete všechny obličeje. Určitě ne úplně všechny. To si přeci nezapamatujete. Nebo jo? Vidět musí být skvělé. Pamatoval bych si obličeje všech, co jsem kdy potkal. Jako vrána. Říká se, že vrány si pamatují obličeje.

Třeba když vráně uděláte něco zlého, tak si vás bude pamatovat. A vrátí vám to. Nezapomeňte si pustit příští díl našich Babských povídaček.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

v paralelním vesmíru poslouchají audio nahrávky ze života vidoucího chlápka :D

(to mě jen taková bláznivá myšlenka probleskla hlavou)

184

Odpovědět

Mám pocit, že se zapamatováváním lidí mám srovnatelné problémy jako on, přestože vidím. :)

182

Odpovědět

sem jediný koho by zajímalo jestli se Tommy někdy zkalil a jak to dopadlo ?

190

Odpovědět

Najdi si na jeho kanále na Youtube Drunk Unboxing. Nebo prostě klikni tady ať to máš hned: http://www.youtube.com/watch?v=0F18vtaSMqg

180

Odpovědět

Jen taková malá výtka k překladu, v 0:16 tam máte "když se pak vidíme ...", což vzhledem k Tommyho postižení není přímo odpovídající

185

Odpovědět

Kupodivu nevidomí tenhle slovník normálně přebírají a fakt řeknou třeba "včera jsem viděl Honzu" nebo "uvidíme se večer" a nemyslí to ani jako ironii, ani jako vtip. Taky mě to u několika nevidomých, které znám, docela zaskočilo.

190

Odpovědět

+ScalexTak jestli to berou takhle v pohodě, tak smekám :) Stejně slepota atd. je svinstvo

181

Odpovědět

+ScalexJojo. Nebo vozíčkáři říkají, že někam jdou nebo že někde stojí. Hlavně proto, že jim prostě přijde blbý si vymýšlet nějaký vlastní slova.

190

Odpovědět

"vidět musí být určitě skvělé" .. začíná mi ho být líto. První jsem ho bral jako chlápka který má v **** že nevidí, ale teď už jde vidět že to má jinak.. ale stále super, a díky moc za překlady, vždy to ve mě vyvolá kupu pocitů a přiblíží k jeho světu. Ty emoce jsou neskutečné

192

Odpovědět

Nic ve zlém, ale mě to nechává zcelam chladným, dívám se na to, protože my to přijde zajímavé.

1814

Odpovědět

+Svarec*mi, samozřejmě.

187