Tommy Edison: Jak slepí řídí

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:329
Počet zobrazení:3 824

Tommy se rozhodl, že se naučí řídit. Na pomoc si vzal svého kamaráda Tada a společně  s několika dopravními kužely vyrazili na prázdné parkoviště trénovat. V příštím videu se podíváme, jak dobře se to Tommy naučil a jak mu to šlo za běžného provozu.

Poznámka: Danica Patric - americká závodnice

Přepis titulků

Dáme si malou lekci řízení. Říkal jsem si, že je čas naučit se řídit. Celý život se vozím v autech, ale řídit neumím. Vzali jsme sem na parkoviště pár kuželů. Takže je tady rozestavíme... A naučíme tady Danicu, jak se řídí. Váš řidič by měl vždycky trefit k autu bez vaší pomoci. Začneme s pedály.

- Spojku sešlápnout, brzdu taky. - Brzdu taky? - Ano. - Víš, kde je jednička? - Vím. - Tak ji zařaď. Teď zkusíme projet tuhle dráhu, jestli zvládne prokličkovat mezi kužely. Je to pohyb, normálně to předvádím rukama, kdy spojku pomalu pouštíš... hezky pomalu, rovnoměrně. Ucítíš jak motor začne zabírat. Neměl bych si srovnat zrcátka? - A potom by to měl zvládnu i v provozu. - Spojku pouštět, přidávat plyn. Vše připraveno. - Jdeme na to.

- Pomalu. - Hezky pomalu. Jdeme na to. - Víc doprava... doprava. - Proboha. Pusť spojku, už jsi rozjetý. Ne, ne, ne. - Co blbneš, nervózo? - Divím se, že ti to nechcíplo. Tad je trochu nervózní, ale to chápu. Asi ano, malinko nervózní jsem byl. Přece jen řídil slepec. - Jedeš přímo na kužel. - Přímo? Pořád...doleva, doleva! Líbí se mi ta síla.

To je na řízení nejlepší. Vy si to užíváte pořád. Šlápnout na to a vruuuum. Navíc se pohybujete rychle. Paráda! Teď objedeme kužel. - Objedeme kužel? - Ano. Plnej vlevo, snad to vytočíme. Rovnej, rovnej! A teď zase doprava. Pořádně doprava. Teď úplně doprava, abys netrefil ten další kužel. Skvěle.

- Projeli jsme? - Jo. a teď doleva. Jestli bych to zvládnul sám? Mám to zkusit? překlad: MBlast www.videacesky.cz Když jsem to auto kupoval, tak mi říkali, co všechno s ním nemám dělat. Netankovat méně jak 93 oktanový benzín. Nevozit startovací kabely, nemělo by se z toho startovat přes kabely. A to nejdůležitější: Nikdy nenechat slepce řídit.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak pokud fakt řidil poprvé tak je frajer , protože ja i když vidím, bych se těm kuželům určitě nevyhnul :D

190

Odpovědět

Tak pokud fakt řidil poprve tak je frajer , protože ja i když vydim bych se těm kuželum určitě nevyhnul :D

190

Odpovědět

Mám dotaz... on se jmenuje Tad? Ptám se protože mi to přijde divné (znám jen Ted(nejsu odborník na cizí jména tak mě prosím zase nepošlete do pr...)). Jinak Tommy je frajer. :)

193

Odpovědět

Jj, taky mi to přišlo divné, ale podle všeho se opravdu jmenuje Tad :D

182

Odpovědět

Je to odvozenina jména Thaddeus (u nás Tadeáš). Podobně, jako Michael má zkrácenou formu Mike, Thaddeus bývá zkrácen na Thad nebo Tad.

181

Odpovědět

+ScalexAha, děkuji.

181

Odpovědět

Hlavně, aby nevjel do slepé uličky :)

196

Odpovědět

He did not see that coming :)

194

Odpovědět

aby se nerozjel když na křižovatce začne semafor pro chodce pískat rychleji

183

Odpovědět

soferuje lepsie ako ja :)

1824

Odpovědět

To ma... ! Práve som išiel psíať to isté ! :D A zrejme nie som jediný... :D

1817

Odpovědět

Tak doufám, že blbců jako ty je na silnicích co nejméně.

1827

Odpovědět

+Zlopánhehe presne tak..

1811

Odpovědět

+ZlopánZato blbců jako ty je celý internet.

1913

Odpovědět

+ZlopánAno Pepku, jsi pěkným příkladem.

1850