Tommy Edison: Jak jsem se naučil usmívat

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:569
Počet zobrazení:6 523

Nikdo se asi nezamýšlel nad tím kdy, kde a jak jsme se naučili usmívat. Jak se to naučil Tommy? A co ostatní projevy emocí nebo gesta?

Přepis titulků

Ve spouště komentářů se lidé zajímají o úsměv, jak jsem se naučil usmívat a jestli mi s tím někdo pomáhal. Taky by mě to zajímalo. Je to legrační, vždycky jsem se trochu bál focení. Měl jsem z toho malinko strach, protože to je jeden okamžik, zvěčněný navždy. A když se směju, tak je to přirozené, ale nevím, jestli ho dokážu napodobit... aniž bych se smál.

Přijde mi to trochu divné. Chvilku mi trvalo, než jsem se to naučil dělat správně. Když třeba poslouchám písničku nebo tak... Když ji slyším poprvé a opravdu se mi líbí. A říkám si, že je fakt skvělá. Když někdo hraje opravdu dobře na kytaru třeba, tak se prostě usmívám. Vím jak se u toho cítím a tak se to snažím napodobit. Někdo mi to ale určitě říkal. Myslím, že nejspíš na základní škole, když jsme se fotili. Říkali, abych se usmíval, ale já moc nevěděl jak. Třeba takhle.

Je to dobrý? Jak mi to jde? Tohle už je moc, co? Takhle je to akorát. Myslím, že tak by to mělo vypadat. Třeba to dělám celou dobu špatně, ale všichni jsou na mě moc hodní. Poslouchání Na úsměvu je skvělé, že ho můžete slyšet. Když někdo mluví, tak po sluchu poznáte, jestli se usmívá. Trochu se stáhnou rty.

Takže jinak formulujete hlásky. Ty, na které jsou potřeba rty. Třeba p a b. Soustřeďte se na to, zjistíte, že mám pravdu. Výrazy tváře I ostatní emoce. Jednou jsme se fotili a někdo řekl, ať se tvářím naštvaně. Páni... to nevím jak. Nebo zmatený výraz. Fakt nevím jak na to. Umím to jenom, když jsem doopravdy naštvaný nebo zmatený. Neumím je napodobit. Mávání Mávání...někdo mi říkal, ať mávám takhle jednoduše, tak to tak dělám.

A všichni mi říkají, že mávám jako král. Že prý jsem jako na královské svatbě. Prostředníček Nenaučil jsem se, jak někomu ukázat prostředníček. Myslel jsem, že když chci někomu ukázat prostředník, tak se to dělá takhle. Ne? Když ukazujete, tak to děláte takhle, nebo ne? Tak by to dávalo smysl, že i prostředníček. Ale ne, musí to být takhle. Nikdy mi to nedávalo smysl. "Tommy, mohl bys toho nechat?

Znervózňuje mě to." Palec nahoru Opravdu lidi ukazují palec nahoru? Slyšel jsem ten výraz, ale fakt se to používá? Takhle? Oba palce takhle nahoru? Tohle je mír, ne? A moje oblíbené, to mě ale musel někdo naučit. Žijte dlouze a prosperujte. Sakra, kam má přijít palec?

Sakryš. Omlouvám se, trekkies. Zkazil jsem to. Pickard je lepší kapitán. překlad: MBlast www.videacesky.cz Počkat! Máme přestat natáčet? Konec! Střih! Jsi snad slepej?!

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

je to týpek ale proč má skoro na každým videu za sebou tu hromadu knížek?(a ne to nejsou knihy napsane Brailovim pismem:))

192

Odpovědět

*oprava: grammar school není základka, spíše něco ve smyslu gymplu.

181

Odpovědět

Lidi co si dokážou dělat srandu sami ze sebe a nebrat si každou blbost osobně bych spočítal na prstech jedný ruky, no a tenhle pán je takovej i přes svůj handicap...klobouk dolů :))

191

Odpovědět

Ten člověk je prostě dokonalý pohodář :D "Palec nahoru" pro něj! :D

Jinak, není to úplně přesně k tématu, ale je celkem zajímavé, že napříč všemi kulturami je ze základních emocí vyjadřování emoce radosti či štěstí nejvíc podobné navzájem, tj. pochopitelně úsměvem, a nejvíc se mezi kulturami liší vyjadřování strachu, což mi přijde dost zajímavé :)
Každopádně myslím, že zrovna úsměv asi není čistě jen o okoukání, něco v tom biologicky danýho snad bude :)

191

Odpovědět

Trapas

1854

Odpovědět

Já vůl jsem si měl nechat dát ochrannou známku na Zlo-cokoliv

205

Odpovědět

+ZlopánSnad nám babi neudělá ostudu, já to beru vážně a nenechám Zlo rod zahanbit.

184

Odpovědět

+ZlopánCopak? Meme na Zlobabi není? :P

182

Odpovědět

+ZlopánZlobabi neumí gravatar :-D

193

Odpovědět

Blbost. Lidé se přirozeně smějí i mračí už od narození a tyto mimické pohyby má v sobě zakódovaný každý z nás. Tedy napodobit je taky dokážeme a to, že tady nějak zajímavě mluví o tom, jak je to pro něj těžké a nezvládá to, je směšné. Jak ubohá osoba to musí být, když se pomocí své slepoty (kterou může taky předstírat) snaží nějak zviditelnit na internetu a z normálích lidí jako my dělat blbce.. Zchválně, co za blbost z něj vypadne příště.

1860

Odpovědět

Nejsem odborník,ale myslím že tyhle mimické prostředky jako úsměv,mračení se apod.pochytíme právě tím že se je pokoušíme napodobit=odkoukáme je.Krom toho jsem rád že tyhle videa točí,mě poměrně zajímá jak nevidomý vnímají svět.

184

Odpovědět

Já teda vždy myslel, že zrovna ksichty jako mračení apod. děláme už v břiše a reagujeme tak na různě podněty (hudba,hluk)

188

Odpovědět

+ZlopánPřesně tak.. je to jedna z mnoha věcí, které hned po narození chápeme a umíme, ať chceme nebo ne. Například dýchání...
Chcete mi říct, že slepí lidé se také musí učit dýchat, protože nikoho dýchat neviděli?

1811

Odpovědět

+ZlopánJasně. Ale jen ty naprosto zásadní. A navíc jsou všechny tyhle výrazy zpočátku jen negativní.
Kolem 6 týdne po narození se objevuje tzv. sociální úsměv, je to geneticky naprogramované, mají ho i slepé děti. Není reakci na okolí, spíše slouší k většímu připoutání matky. Upřímný úsměv se objevuje až později.

183

Odpovědět

On taky říká, že se usmívat, mračit apod. umí, ale jen ve chvíli, kdy se tak cítí. Neumí tu mimiku uměle, nemá si to jak vyzkoušet. Já mám taky problém se usmát na příkaz a cítím, že by se mi hodilo to nejdříve vyzkoušet před zrcadlem.
A co se týče toho, jestli přestírá slepotu, to už je fakt na hlavu postavený. Jako by to nebylo dostatečně vidět, včetně fotek z jeho mládí.

183

Odpovědět

Ten jeho smích je nejlepší ´:D

192

Odpovědět

Picardem mě položil :D

192

Odpovědět

Tommyho by jsme měli už dostat do TOP10...hrozně se mi ten pořad líbí a mohlo by toho být z více "odvětví", protože by to spoustě lidí pomohlo jak se chovat k lidem s postižením... Například můj dobrý přítel před rokem ochrnul a bylo to zvláštní v počátcích, dokud jsem nezjistil, jak se na to má jít (vlastně nijak se na to nechodí, jak za "mlada"), ale i teď po roce se mě lidi, co ho tak neznají, stále ptají jak přistupovat atd. atd. Kdyby videí toho typu bylo víc, a lidi je sledovali, měli by jsme to všichni lehčí :)
10/10
Ofc. je to jen můj skromný názor, a kdyby k tomu měl kdo co říct, rád se přiučím/resp poznám jiný názor.

183

Odpovědět

Picard se píše bez k :)

182

Odpovědět

Jdu nacvičovat Spocka ;)

182

Odpovědět

Thumbs up za plakát Clockwork Orange v pozadí! :D

188

Odpovědět

Jsi snad slepej ? :D to je best hláška :D

197

Odpovědět

Schválně, kdo se u toho videa usmíval společně s Tommym? :D

1812

Odpovědět

Já se u toho směju vždycky, ten člověk je prostě super

196

Odpovědět

já se pousmál hned jak jsem uviděl název videa :-)

195

Odpovědět

Já se tedy usmíval celou dobu, ale jak vyrukoval se Star Trekem, tak to mě položilo :-)

193